• Güncelleme: Merhaba Ziyaretçi, artık profil resminde ve konularında gif kullanabilirsin!
SkriptIDE - Skript Editörü [Gelişmiş] [Ücretsiz]

program SkriptIDE - Skript Editörü [Gelişmiş] [Ücretsiz] 1.7.0

indirmek için izniniz yok
Pre 1.8.0
Programın 1.8.0 versiyonunu yayınlamadan önce bir preview tarzı sürüm yayınlıyorum, bu pre release bir adet yeni major özellik, 2 adet hata çözümü ve 3 bug çözümü, bunlar dışında bir çok optimizasyon içeriyor.

Custom Keywords
Artık kendi kelimelerinizi programa ekleyebilirsiniz! Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi minecrafttr kelimesini ekledim. Bir çok ayar dosyası gibi bu dosya da XML formatında saklanıyor.

1543445262937.png

1543445273854.png


Eğer type'ı syntax yapar iseniz turuncu gözüküyor, keyword yapar iseniz mavi. Bir sonraki pre release de tüm renkleri değiştirilebilir yapacağım. Mesela "" içerisine alınan yazıların sarı olmasını sevmiyor musunuz? Bir sonraki pre release de değiştirebileceksiniz! (eğer yapar isem)

Resimde de gördüğünüz gibi autocomplete değeri true olduğu için eklediğimiz kelime aynı zamanda otomatik tamamlama listesinde de çıkıyor.

Sizce bir sonraki güncelleme de ne eklemeyelim? Fikirleriniz benim için değerlidir, bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Nasıl Yapılır
Güncellemeyi almak için programı tekrar indirmeniz gerekmekte. Turuncu indir butonundan indirin. Karşılaştığınız hataları raporlayın, çözelim. Fikirlerinizi bildirin, yapalım.

Ek olarak, Pre Release olduğu için sürüm numarası değişmemiş ve hala 1.7.0'dır. Bu yüzden zaten otomatik güncelleme yapamazsınız, tekrar indirmelisiniz. Yeni 1.8.0 versiyonu tam olarak çıktığında otomatik güncelleme ile de güncelleyebilirsiniz.
İki adet raporlanan hata çözüldü:
  1. "SkriptIDE\configs\Templates.xml" yolunun bir parçası bulunamıyor hatası çözüldü.
  2. System.MethodNotFoundException: set_reusePort methodu bulunamıyor hatası çözüldü.
Bazı diğer geliştirmeler ve bugfixler yapıldı:
  1. İki versiyon kullanır iken her zaman generated içerisindeki ilk sunucu JAR'ını (bi nevi random) seçmesi sorunu çözüldü. Artık preferred version (yani şuanda seçili olan versiyonun) JAR dosyasını kullanıyor.
  2. Bazı diğer hatalar ve ufak buglar çözüldü. Bir kaç yazım hatası düzeltildi. Bunlar dışında genel olarak kod değişiklikleri yapıldı ve performans artışı sağlandı.
Güncelleme yeni özellik içermediği için (major bir update olmadığı için) sürüm numarası değişmemiştir. Bu yüzden uygulamanın en güncel versiyonunu indirmek için yukarıdan tekrardan turuncu indir butonuna basarak indirmeniz gerekmektedir.

Herhangi bir hata, öneri, bug, fikir, görüş vesaire her türlü durumda bana Discord üzerinden ulaşabilirsiniz: Tıkla!
Konu güncellendi ve programa birkaç hotfix yapıldı (ufak hatalar / buglar çözüldü). Son sürümü tekrardan indirebilirsiniz. Sürüm numarası sadece ufak bir hotfix olduğu için değişmemiştir. Keyifli kullanmalar.. Geri bildirimlerinize açığız.
Beğeniler: HypnosEmo
Üst