Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
minecrafttr aramıza katil!
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
batihost minecraft server kirala
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Rehber 02.1 Sunucuma ben, arkadaşlarım hiç kimse giremiyor, verdiğiniz hizmete lanet olsun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
Ne yazık ki 10 kişiden 8 kişinin sunucusuna giremediğinde verdiği tepki başlıktaki şekilde;

sunucunuza girememenizin olası bir iki sebebi var, lütfen sakin bir şekilde aşağıdaki klavuzu izleyin.
  1. uzak masaüstünüze girebiliyor musunuz?
    1. evet = sunucunuzu minecraft yönetim panelinden çalıştırın.
      1. çalıştı mı? = siyah bir ekranda minecraft a ait log ları göreceksiniz
        1. gördüm? sunucuya kendi bilgisayarınızdan girmeye çalışın. eğer farklı bir port yazmadıysanız sunucu ip si:25565 ile girebilmeniz gerekli
        2. göremedim? çalışma sırasın da bir hata alıyor olmalısınız, minecraft-batihost\logs\latest.log dosyasını bize gönderiniz.
    2. hayır = sunucunuzu adresindeki gibi açınız.
      1. açıldı mı ? 1.1 den devam edin.
      2. açılmadı ise bize adresinden bildiriniz.
    3. uzak masaüstü mü? oda ne? lütfen
    4. uzak masaüstünü biliyorsunuz ama bilmiyorsunuz?
yukarıdaki şekilde çözüm bulamazsanız aşağıdaki adımları kontrol edin.

1. Siyah pencerede Failed to bind to port hatası alıyorsunuz ve kapanıyor.

mstsc_2018-07-07_16-16-02.png
run[1].png

bu hatada (1. Resim) sunucunuz daha önceden hafızada açık kalmıştır, görev yöneticisini açıp, oradan Java isimli tüm process leri kapatmalısınız.​
aşağıdaki resimdeki gibi java.exe lerin üzerinde sağ tuş ve end process tree tıklayın.​
t[1].png

2. siyah ekranda failed to bind ile birlikte bir ip var (ikinci resim)

server.properties dosyanızda yanlış bir ip var, bu genellikle plugin paketinizi başka bir sunucudan aldıysanız oluşmaktadır.​
çözümü için ise server.properties dosyanızı açıp, server-ip adresiniz boş bırakmalı ve kayıt etmelisiniz.​
server-ip[1].png

özetle;

sunucunuz uzak masaüstünde açık olmalıdır, eğer sunucunuz uzak masaüstünde açık değil ise sunucunuza siz ve arkadaşlarınız giremezler.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...