minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Rehber 09. Tüm Web Panel Sorunları (Çalışmıyor, kayboldu, şifresi ne?, şifresini değiştirmek?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
Batihost sunucuları uzak masaüstü olarak veriyor fakat yinede bazı arkadaşlarımız ısrarla webpanel istiyorlar.
bu konuda size bunu tüm yönleriyle göstermeyi istiyoruz

başlamadan önce öğrenmeniz gereken bir iki madde var;

• Bizde Web panel bir plugin ile sağlanıyor bu madde de öğrenmeniz gereken pluginin adı jpanel.jar.
  • Eğer panel için gerekli plugin tarafınızdan silinir ise web panel çalışmıyor, bu madde de öğrenmeniz gereken bu plugini silmemeniz gerektiği.
  • web panel'i bir şekilde silerseniz, yeniden yüklemelisiniz bu madde de öğrenmeniz gereken eğer silerseniz indirmeniz gerektiği
    • indirdiğiniz programı tıkladığınızda sistem plugini açar ve minecraft-batihost/plugins/ içine kopyalar, ekrana bir mesaj gelmez. korkmayın.
Genel sorunlar ve çözümleri ise aşağıda, please focus.

Sorun: Web panel'e giremiyorum?

eğer sunucunuzu yeni aldıysanız uzak masaüstüne girerek minecraft sunucunuzun açık olduğundan emin olun!​
eğer sunucunuzu yeni almadıysanız;​
  • minecraft sunucunuzu uzak masaüstünde kapatın,
  • bu programı ve çalıştırın (bu aşamada bir mesaj gelmeyecek, korkmayın) ve minecraft sunucunuzu tekrar çalıştırın.
  • Minecraft Sunucunuz tamamen çalıştığında adresine girdiğinizde panel'i göreceksiniz.
  • Uzak masaüstüne dönün, minecraft konsoluna geçin ve addlogin kullanıcıadı (örnek olarak addlogin babadagi erkan) şifre yazıp enter 'a basın.
  • Kullanıcının oluşturulduğuna dair bir mesaj göreceksiniz.
  • minecraft-batihost/plugins/jpanel/config.yml dosyasını açınız eğer bizim yönetim panelimizi kullanıyorsanız programın altında bulunan kullanıcı adınızı çift tıklayın.
  • config dosyası geldikten sonra adınızın altındaki false değerlerini true yapın ve kayıt edin.
2018-07-11_01-35-24.gif

* Sorun: web panel'in şifresini değiştirmek istiyorum.

minecraft consol ekranında addlogin kullanıcıadı yenişifre komutuyla şifrenizi değiştirebilirsiniz, bununla birlikte tekrar config dosyasını açıp, kullanıcıya yetkilerini vermelisiniz.​
* Sorun: yeni web panel' kullanıcısı oluşturmak istiyorum.

minecraft consol ekranında addlogin kullanıcıadı şifre komutuyla yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz, örneğin yeni kullanıcıya sadece plugin editleme yetkisi, sadece sunucuyu açma kapatma yetkisi verebilirsiniz.​

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...