Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Güncelleme 1.9 Minecraft'ın savaş sürümü!

Bu önekini minecraft güncelleme konularında kullanabilirsiniz.

1.9 Minecraft'ın savaş sürümü!

Merhaba ben MinecraftTR.com sitesinin makale yazarı Tunahan Salih Küçük:
Bugün burada Minecraft Türkiye oyuncularının Minecraft oyununda yapmaktan en çok zevk aldığı hunharca birbirini doğradığı ve birbirini gerçek hayat olmadığı için öldürmekten gocunmadığı ve bunları yapmaları için gelen savaş sürümü yani 1.9 sürümünü burada eğlenceli sohbet masamıza yatırıyoruz.

Sürüm ile geleceği söylenen özellikler;

Benimde çok hoşuma gitmekte olan çift el mevzusu en belirgin özellikler arasında yer almaktadır. Bu özellik sayesinde sevgili maden çılgınları bi elinde yemek bi elinde kazma ile aralıksız rahatça maden yapabilecekler yada optifine özel sürüme sahip olanlar meşaleleri ile hem kazı yapıp hem de harcamadan kazı yapabilecekler.
Biz sevgili oyunculara yeni bulutlar gelecek denilse de bulutlarda pek bir değişiklik olmadı ne yazık ki. Kod yazarak eğlenceyle dolu dolu oyun oynayan kod ustaları için bir çok yeni özelliği siz Minecraft kodderlara ulaştırdılar.
Yeni envanter özellikleri gelmişti bizlere ok çantası gibi özelliklerden bahsedilse de gelmedi ne yazık ki ve eğer ki gelmiş olsaydı bence 1.8 sürümünden daha da çok favorimiz olabilirdi.

Yeni sürümde mağaralar değişecek ve yeni moblar gelecek denmişti, mağaraların şekilleri değişecekti ve mağaralarda ejderhalar olacaktı fakat sanırım Mojang bu tarz mükemmel özellikleri ileri sürümlere saklıyor ki hep yeni sürüm oluşturulabilsin.
Aynı zamanda yeni sürümünde gene savaşçılar için kalkan itemi geldi bu kalkan sayesinde kılıç yerine daha da rahat savunmalar yapılabilir bir hal aldı.
Yeni sürümde benim kanayan yaram ok çantasıydı açıkçası ne kadar rahat ve de kullanışlı olurdu düşünmek bile istemiyorum ama ne yazık ki hala 1.16.5 sürümünde bulunmayan mükemmel bir özellik.

Sürüm hakkında genel topluluğun ve benim yorumlarım;

1.9 savaş sürümü her oyuncuyu heyecanlandıran haberlere sahipti fakat en mükemmel özellikleri bizden uzaklaştırmaları çok üzücü bir şeydi.
Ben savaşçılar açısından düşündüğümde bu özelliklerde bahsedilenler olmasa bile bence mükemmel şeyler gelmiş ve oyun iyice oyuncularını içine çekmiş.
Eğer ki pluginlere sistemlere de uyarlanabilseydi bence 1.9 sürümü en sevilen en çok kullanılan sürüm olabilirdi. Ve bence hala geç değil lütfen sunucu sahipleri 1.8 sürümünü tercih etmek yerine biraz bu sürümü inceleyin derim daha da çok kitle kasılabilir hatta insanları heyecanlandırabilirsiniz.

Son düzenleme:
İskeletor.
En iyi cevaplar
3
Discord
1.9 ve üst sürümlerdeki PvP bana biraz yavaş geliyor, mesela combo yapamıyorsun kritik vurmak zorundasın ama diğer optimizasyon sıkıntıları giderildiği için pvp dışında, creative gibi oyunlarda üst sürümlerde oynanabilir diye düşünüyorum.

Elmas madencisi.
Discord
1.9 ve üst sürümlerdeki PvP bana biraz yavaş geliyor, mesela combo yapamıyorsun kritik vurmak zorundasın ama diğer optimizasyon sıkıntıları giderildiği için pvp dışında, creative gibi oyunlarda üst sürümlerde oynanabilir diye düşünüyorum.
aslında bu bilinen bi yanlış, kritik vurmayı vesayre zorrlasada konuda vurguladığım gibi amacı savaş sürümüydü.