minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

13 KAT AFK Creeper Farmı yükseklik kaç olmalı ?

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
1629137389304.png
Arkadaşlar 13 kat çıktım yüksekliği videodaki gibi hesaplamaya çalıştım sanırım tam anlamıyla doğru olmadı arkadaşımın 5 katlı farmı benimkini çok rahat geçiyor ben 13 kat yapmama rağmen ( taban Y 71 / çatısı Y 113.50000 ) ben Y 194 de afk olarak bekliyorum yanlışımı nerde yaptım bu farmın oyun boyunca çok rahat taşıması gerekirken arkadaşımın 5 katlı farmından barut alıyorum olması gereken yüksekliği söylerseniz çok sevinirim.

Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
3
Discord
Arda Mert Tezel#0001
Merhaba yaptığın farmı ilk defa görüyorum yani nasıl çalıştığını bilmiyorum, lakin her kat arasında yeterli boşluk yoksa olması çok doğal her katın arasında kaç blok boşluk var ? Ayrıca kısaca farmın nasıl çalıştığını özetler isen daha kolay çözüm bulabiliriz.

İyi Eğlenceler.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Bu farmı shulkercraft denen yabancı bir youtube kanalından almıştım onlar 5 katlı yapmıştı yükseklik olarak 120 block üste çıkmalısın demişlerdi ama 12 kat yaptım biraz uğraştım farklı farklı yüksekliklerde net verim bulamadım

çalışma mantığı

en üst alt katların gerekli olan karanlığı sağlamak için
katlar arası 2 block ve üst kısma sadece creeper doğması için tuzak kapısı koydum (örümcek doğuyor ama sorun değil)
loop sistemi kurarak fırlatıcıya bağladım
12 kat içinde gözcü sinyali ile teker teker fırlatıcıya su kovası koyarak spawn olan yaratıkları aşağı atmasını sağladım
alt kat su ile dolu ortaya akıntı oluşacak şekilde
alt bölümde 8 adet çit kapısı altında magma blocklar hasar vermek için
en alt bölümde hunili vagon var toplamak için Bırakıcı looper.png çatı katı.png en alt daire.png katlar arası boşluk.png