MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

20W21A: Teknolojinin Gücü Adına

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
281
Tepki puanı
141
Puanları
1,315
EXP
7697.45
Minecoin
605.8
Minecraft 1.16’nın çıkışı biraz gecikse dahi yapılan açıklamaya göre koronavirüs sebebiyle 1.16 Temmuz ayından sonra çıkacak. Yani yılın 3. çeyreğinde çıkması planlanıyor. Oyunun normal çıkış tarihi yılın 2. çeyreği idi.

20W21A ile birlikte oyunda teknolojik gelişmeler yaşanırken yeni dünya ayarları da eklendi. Bu güncelleme ile birlikte oyun bir kademe daha gelişiyor. Diğer sürümlerde olduğu gibi bu sürümde de oyuna birçok yeni özellik katıldı.
XdMs07hijtFiOTWn5_L-Z5eAbwNWnmT9IEuSbpN-bAamiE4uqhAYcpTs2v7KfiKMyW1RiaXhHO-aKKv-9f-1O69zMFWFZ7XEMFxcyPEfyekB64DCPMpXJFZMlvP4n7mri6BtNGol

Kızıltaş Sistemi Yine Değişti

Mojang yine rahat durmayarak kızıltaş sistemini değiştirdi ve kısmen eski haline çevirdi. Bu güncelleme ile beraber artık oyuncular kızıltaşı 2 farklı şekilde kullanabilecek. Bunlardan ilki yeni sistem, ikincisi ise eski sistem olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Yani artık oyuncular isterse eski sisteme göre isterse yeni sisteme göre kızıltaş sistemini kullanabilecek. Örneğin yeni sisteme geçildiğinde ortada duran bir kızıltaş yanlara sinyal verirken eski sistemde vermeyecek.

Dünya Ayarları Geliştirildi

Dünya ayarlarında ve dünya oluşturma ekranında bazı geliştirmeler yapıldı. Artık dünya ayarlarını kaydedip içe veya dışa aktarma mümkün olacak. Eklenen diğer 2 yeni özellik ise artık bir haritayı sunucuya çevirme veya sohbeti kullanma özellikleri harita sahibi tarafından düzenlenebilecek. Yani bir sunucuda sohbeti kapatarak oyuncuların konuşması önlenebilecek, macera haritasının sunucuya çevrilmesini engellenebilecek. Ek olarak artık bazalt deltaları uçan adalar olarak eklenebiliyor.

Logo Güncellemesi ve Nether Değişimleri

Artık Mojang yeni logosuna kavuşmuş durumda. Yeni logoyu bazı kullanıcılar sevmese de bazı kullanıcılar beğenmektedir. Yeni logo ile birlikte arkaplan kırmızı, ön planda beyaz renkli “Mojang Studios” yazısı bulunmakta.

Nether evreninde yaşayan piglinlere altın atıldığında oyuncularla ticaret yapıyor. Bununla otomatik tarım alanı yapan bazı kullanıcılar hayvanı öldürerek atılan altını ve yeni eşyayı topluyordu. Artık bu sorunun da önüne geçildi ve altın atılan bir piglin öldürüldüğünde altın geri gelmiyor.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

spajki

Yeni bir Steve doğdu!
Katılım
19 Mayıs 2020
Mesajlar
4
Tepki puanı
2
Puanları
0
EXP
311.9
Minecoin
0
Discord
Twitter
spajki_
Kızıltaş güncellemesi, kızıltaş oyuna eklendiğinden beri olması gereken bir özellikti sonunda eklendi mutluyuz ;)
 

Üst