minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Anakart ve RAM Alacağım

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Birkaç araştırma yapıyorum. Araştırma yaparken sizlerinde önerilerini almak istedim.

Normalde 8 GB RAM alacaktım fakat DDR3 RAM belleklerin piyasadan kalktığını görünce mecburen altyapıyı yenilememiz gerektiğini fark ettim. 2. el piyasalara da güvenemiyorum.

1000 ₺'lik bir bütçe belirledim. Anakartın yanında 2x8 GB yani 16 GB RAM alacağım. 800-900 ₺ arası bir fiyat tutuyor en uygun haliyle. Fakat ben yinede sizlerin önerilerini almak isterim. Sizler hangi modelleri önerirsiniz? Bunun dışında birkaç sorum olacak.

1. AMD yazılı anakartlar Intel işlemci destekliyor mu?
  2. DDR4 RAM destekli bir anakart, eski modeller ile uyum sorunu yaşamaz değil mi? Intel Core 2 Duo işlemci ve Nvidia GF 210 ekran kartı kullanıyorum.
  3. Konu hakkında eklemek istediğiniz ek bilgileri belirtebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Anakartların işlemciyi destekleme olayı sokete bağlıdır. İntel Core 2 Duo işlemci LGA775 soket tipi desteklemekte.
Bu eski bir soket olduğu için bu işlemciyle uyumlu DDR4 anakart bulacağını zannetmiyorum.
Aynı şey ekran kartı içinde geçerli ekran kartları PCI Express soketi kullanırlar.
Ekran kartının ve işlemcinin anakartın ile uyumlu olup olmadığını anlamak için:

(bir çok core 2 duo işlemci var kendininkini seç)

burdaki soket bilgilerini anakart özelliklerinle karşılaştırıp ona göre almalısın.
1000 lira gibi bir bütçen varsa biraz daha biriktirip:

bu sistemi alabilirsin, çünkü donanımların çok eski.

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Anakartların işlemciyi destekleme olayı sokete bağlıdır. İntel Core 2 Duo işlemci LGA775 soket tipi desteklemekte.
Bu eski bir soket olduğu için bu işlemciyle uyumlu DDR4 anakart bulacağını zannetmiyorum.
Aynı şey ekran kartı içinde geçerli ekran kartları PCI Express soketi kullanırlar.
Ekran kartının ve işlemcinin anakartın ile uyumlu olup olmadığını anlamak için:

(bir çok core 2 duo işlemci var kendininkini seç)

burdaki soket bilgilerini anakart özelliklerinle karşılaştırıp ona göre almalısın.
1000 lira gibi bir bütçen varsa biraz daha biriktirip:

bu sistemi alabilirsin, çünkü donanımların çok eski.
Param yeterince var fakat ben gelir elde ettiğim paramın bir kısmını biriktirip bir kısmını harcamayı tercih ediyorum. Fakat bu fikrini düşüneceğim.