minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Artık Bit be Lanet!

Elite madenci.
Yardımsever Üye
Discord
susynx#7153
Evet gençler toplanın 2020 galiba son konusu!
Lanet gibi geçen yıl 2 0 2 0
Bir daha gelme lütfen!
Neyse bugün 2020 'de lanet olsun denilen olaylar hakkında konuşcaz toplanın!
1-) Korona Virüs (Covid-19)
Lanet olası yılın en büyük bombası sensin be corona hepimiz senin yüzünden evdeyiz!, yüzümüzde maskeler
2-) Elazığ depremi
24 Ocak 2020 tarihinde yerel saatle 20.55'te 6.7 şiddetinde Elazığ merkezli bir deprem oldu
Depremi tüm doğu anadolu hissetti
Bu depremde canımız çok yandı, Rahmetli olanlardan Allah'dan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz
3-) Avustralya'daki orman yangınları
Avustralya'daki orman yangınları şiddetlendi. Ülke tarihinin en büyük orman yangını olarak tarihe geçen felakette 1,1 milyardan fazla hayvan ve en az 33 kişi öldü.
4-) Uçak Kazası
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir uçak pistten çıktı. 183 kişinin bulunduğunu uçakta 3 kişi yaşamını yitirdi.
5-) Uzaktan Eğitim (EBA)
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yapılacak "uzaktan eğitim", Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un verdiği ilk dersle başladı.
6-) Sokağa çıkma yasağı
22 Mart'ta sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 50 günlük aranın ardından dışarı çıktı. Maske takarak ve sosyal mesafeye dikkat ederek parklarda yürüdü, dinlenme alanlarında vakit geçirdi.
7-) Irkçılık!
ABD'nin Minneapolis kentinde, siyahi Amerikalı George Floyd, polis şiddeti sonucu hayatını kaybetti. Floyd'un ölümü, dünya çapında protestolarla birlikte bir kargaşaya neden oldu.
8 -)Havai fişek fabrikası
Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi, 7 kişi hayatını kaybetti.
Daha sonrasında havai fişek ihmasında patlama medyana geldi 3 asker şehit oldu, 8 kişi yaralandı.
9-) Ayasofya
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra ilk cuma namazı kılındı.
DAHA DURUN NEREYE
10-) Giresun
Giresun'da etkili olan şiddetli yağış Dereli, Doğankent ve Yağlıdere ilçeleri başta olmak üzere birçok yerleşim bölgesinde sele neden oldu. Selde 11 kişi hayatını kaybetti, kayıp dört kişi ise bulunamadı.
11-) Dağlık Karabağa
Ermeni güçlerinin Dağlık Karabağ yakınlarında sivil yerleşimlere ateş açması üzerine Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlattı.
12-) Kapalı Maraş
46 Yıldır kapalı olan kapalı maraş 18 Ekim 2020 'de açıldı
13-) Sahte İçki
Kırıkkale'de 8 kişi hayatını sahte içki'den hayatını kayıp etti
Ve ülke gündemine bomba gibi oturdu bu haber, detaya girmeden devam.
14-) İzmir Depremi
Yerel saatle 15.00 civarında olan 6.6 büyüklügünde bir deprem meydana geldi
İzmir merkezliydi, ama tüm ege sallandı
Bu depremde canımız çok yandı, Rahmetli olanlardan Allah'dan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz
15-) ABD Şeçimleri
Joe Biden, ülkenin 46'ncı başkanı oldu.
16-) Üsküdar'daki tarihi Vaniköy Camisi'nde yangın çıktı. Cami kullanılamaz hale geldi.
17-) Corona Aşısı
İngiltere, ABD'li Pfizer ile Türk asıllı Alman bilim insanları Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci'nin kurucusu olduğu BioNTech şirketinin geliştirdiği Kovid-19 aşısının kullanımına onay verdi.
18 -) Karadağ
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın işgali altında kalan Karabağ'ın kurtarılması dolayısıyla Bakü'de Azadlık Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı.
19-) Hastanede patlama
Gaziantep'te Özel Sanko Üniversitesi Konukoğlu Hastanesi'nin Kovid-19 yoğun bakım ünitesinde, yüksek akım oksijen cihazının patlaması sonucu yangın çıktı. 12 kişi hayatını kaybetti.
20-) Daha anlatmadım nice olaylar
Yazarken zorlandım
Okurken inşallah sıkılmamişsindir
Allah'a emanet olun

Elite madenci.
Yardımsever Üye
Discord
susynx#7153
Yazım konusunda vb. hatam olduysa herkesten özür dilerim
Herkese iyi forumlar :)

İskeletor.
Discord
! Lendry #5325
2020 senesi gerçekten çok sıkıntılı bir sene geçti. Umarım 2021 senesi bizlere bu yaşadıklarımız unutturur ve güzel bir yıl olur.

Elite madenci.
Yardımsever Üye
Discord
susynx#7153