• Güncelleme: Merhaba Ziyaretçi, artık profil resminde ve konularında gif kullanabilirsin!

Başarının 8 Önemli Sırrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

babadagi

say less. do more.
Yönetici
Katılım
28 Mayıs 2018
Mesajlar
419
Tepkime puanı
759
Başarı; herkesin kendinde olmasını istediğin özelliklerin başında geliyor, peki başarılı olmak için ne gerekiyor. Ne yapmak gerekiyor. işte Başarılı insanların 8 özelliği

Passion (Tutku)
Sevdiğiniz işi yapmanın size verdiği haz tarif edilemezdir. Bunun için üzerine para bile verilebilir. Yani üzerine para bile verebileceğiniz bir işi seçip, ona tutku ile bağlanın.

Work (Çalışmak)
Sevdiğiniz iş için mutlaka çalışmalısınız. Hatta çok çalışmalı ve tutkunuzu hayata geçirmek için elinizden geleni yapmalısınız.

Good (İyi Olmak)
İşinizde son derece iyi olmak çok önemlidir. Bunun için sürekli olarak pratik yapmalı, ciddi anlamda iyi olduğunuzu bilmelisiniz.

Focus (Odaklanmak)
İşinizde odaklanmak oldukça önemli bir kriterdir. Bunun için tek bir şeye odaklanmanız gerekiyorsa, O’na odaklanmalı ve başka hiçbir iş ile ilgilenmemelisiniz.

Push (Kendini Zorlamak)
Bir işi başarabilmek için kendinizi o iş için zorlamalı, kendi içinizden gelen motive edici yani itici gücünüzü bulmalısınız.

Serve (Bir Değer Sunmak)
Başarıya giden yollardan bir tanesi de insanlara güzel bir hizmet sunmaktır. Bunun için ortaya bir değer koymanız ve insanlar için değer yaratmanız gerekmektedir.

Ideas (Fikirler)
Bir işte başarı sağlamanız için ortaya attığınız, çalışabilir ve sizi geleceğe taşıyabilir fikirlerinizin olması son derece önemlidir.

Persist (Israrcı Olmak)
Bir konuda başarıya ulaşmak istiyorsanız mutlaka o konuda ısrarcı olmanız gerekmektedir. Eğer başarı istiyorsanız, üzerine gidip, ısrar edin ve başarı için buradayım demeyi alışkanlık haline getirin.

bunları nereden mi biliyoruz, çünkü her gün yeni bir şey öğrenmeden yatmıyoruz; lütfen izleyin
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst