Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
PlatonMC

Bedava Minecraft Server Kurma

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
537
Tepki puanı
163
Puanları
1,315
Discord
Merhaba saygıdeğer forum üyeleri, bu başlık altında siz değerli okurlarımıza bedava Minecraft server kurmayı anlatıyor olacağız.
Bazı kullanıcılar, Minecraft sunucusu kurmak istediğinde hangi adımları takip etmesi gerektiğini bilmeyebilir. Bunun için nasıl bir ilerleme kaydedilmesi gerektiğini açıklamak için buradayız. Amacımız, siz değerli forum ziyaretçilerinin en doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak. Aslına bakarsak sunucu kurmak çok basit. Hangi sürüm olursa olsun aşağıda anlattığımız adımlar sorunsuz bir şekilde çalışır. İster 1.8.8 ister 1.12.2 ister 1.20.1 olsun aynı adımlar uygulanabilir ve bir problem yaşanmaz. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan hemen başlığa geçiş yapalım. Eğer anlamadığınız bir yer olursa yorumlar kısmından bizimle paylaşın.
20230617 (3).jpg

Bedava Minecraft Server Kurma​

Minecraft sunucusu kurulumunu anlatmadan önce bazı bilgiler sunmalıyız. Eğer bir sunucu kurmak istiyor iseniz güçlü bir makineye yer vermelisiniz. Mesela 1.20.1 sunucusu için yüksek işlemcili makineler kullanılmalı ki performans sorunları meydana gelmesin. Kendi makinenizde de sunucu kurabilirsiniz ama bu daha çok amatör tarzda server olur. En iyi karar bir hosting firması ile anlaşma sağlamak ve makine kiralamak.
Bu hosting firmalarından birisi Batıhost olarak bizlerle buluşuyor. , sunduğu olanaklar sayesinde öne çıkan bir şirket olmakta. Kendisi, bu zamana kadar oyuncular için çeşitli etkinlikler düzenledi ve pek çok kampanyaya yer vermiş oldu. Özel yönetim paneline sahip olan ve hazır sunucu paketleri ile öne çıkan firma, müşterilerine zaman zaman indirimli fırsatlar da sağlıyor.
Bedava Minecraft server kurmak basit. Minecraft sunucusu kurmanın ücretsiz olduğunu belirtelim. Eğer kendi makinenizde sunucu kurarsanız ücretsiz olarak açmış olursunuz fakat güçlü bir internet altyapısı bulunmuyor ise ve makine zayıfsa tavsiye edilmez. Özellikle güncel sürümlerde makine, zorlanmaya başlar. Yerel ağda sunucu kurmak arkadaşlar arasında eğlenmek için olmalı. Ciddi bir iş yapmak isteyenlerin Batıhost’tan makine kiralaması gerekir.
20230617 (4).jpg
Batıhost’tan makine alırken öncelikle kullanılacak olan sürüm belirlenmeli. Minecraft, önceden genellikle RAM kullanan bir oyun olsa da günümüzde artık CPU tüketimini de arttırmış durumda. Bu durum, oyuncuların daha güçlü işlemci modellerine yer vermesi gerektiği anlamına geliyor. Eğer eski sürümlerde oynanacak ise düşük işlemcili makineler, son sürümlerde oynanacak ise yüksek işlemcili makineler alınmalı.
Batıhost’tan bir makine aldıktan sonra sıradaki aşama sunucuyu makineye kurmak olacak. Bunun için aşağıdaki adımları teker teker takip edin:
  1. üzerinden istediğiniz sürümü seçip indirin.
  2. İndirdiğiniz dosyayı boş bir klasöre atıp ismini “Server.jar” olarak güncelleyin.
  3. Notepad++ uygulamasını başlatın.
  4. İlk satıra “java -Xmx1G -jar Server.jar” yazın. 1G kısmı sunucuya verilecek RAM miktarını belirler.
  5. İkinci satıra “pause” yazıp dosyayı farklı kaydedin ve sunucu dizinine ekleyerek ismini “Start.bat” yapın.
  6. Komut dosyasını başlatın.
  7. Bu süre zarfında bir hata ile karşılaşılacak. Bu bir EULA hatası.
  8. EULA hatasını önlemek için “eula.txt” dosyasını açıp buradaki değişkeni “eula=true” olarak güncelleyin.
  9. Sunucuyu tekrar başlatın.
Hayırlı olsun, artık istediğiniz sürümde bir Minecraft sunucunuz bulunuyor. Umarız bu içerik işinize yaramıştır. Az önce de bahsettiğimiz gibi bir probleminiz olduğunda bizimle yorumlar aracılığıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.
 
Elite madenci.
Katılım
26 Nisan 2019
Mesajlar
13
Tepki puanı
2
Puanları
975
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Katılım
23 Haziran 2023
Mesajlar
10
Tepki puanı
2
Puanları
60
Discord
Güzel anlatmışsın eline sağlık, çok güzel sunucular kurulabileceğini düşünmüyorum ancak yine de arkadaşlarla oynamak için gayet yeterli gibi duruyor.
 
Yeni bir Steve doğdu!
Katılım
30 Temmuz 2023
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Puanları
15
Discord
knk sunucunun ip sini nasıl alacaz
o da var
 
Yeni bir Steve doğdu!
Katılım
30 Eylül 2023
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
Puanları
15
Discord
Port açmanızı önermem vds alırsanız daha sağlıklı ve ddos korumalı olur.:)
 

Üst