Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

BUNUN ÇÖZÜMÜ VARMI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seçkin madenci.
Discord
MERHABA BUGUN BİR LAGDAN BAHSEDİCEĞİM.

Sunucunuzdaki Harita Sayısı: 2
Sunucunuzdaki Bellek (Ram) 16000 DEDIACTED DDR 4

Sunucu IP: XXX.XXXXXXXX.XXXX
Sunucunuzdaki Eklenti (Plugin) Adeti: 80
Sunucunuza Dair Timings Kaydı Yok
/Sunucunuzdaki Ortalama Aktif Kişi Sayısı150-200
Sunucu Sürümü1.8-1.13.2

PROBLEM ŞU 16 GB DEDİACTED KULLANIYORUM İ7 7700 8 ÇEKİRDEK 250 KİŞİDE TPS 19.95 FALANKEN

300 Ü GEÇİNCE 19.20 OLUYOR BUNU DÜZELTEMEZMİYİZ?

SUNUCU SKYBLOCK

HERHANGİBİ BİR KAYIP YOK FAKAT BEN 20.00'A SABİTLEMEK İSTİYORUM.

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
:) 19.95 mantıksal olarak 20 dir. Aslında mesajın altında "benim kıllığımın sınırı yok" mesajı var. :)

Son düzenleme:
Seçkin madenci.
Discord
:) 19.95 mantıksal olarak 20 dir.
Ozaman Ben Konuyu kapatıyorum :D ARA SIRA 5 Milyon BLOK FALAN koyarken /set çekersek 16.70 Oluyor 10 saniye sonra düzeliyor ama hiç drop girmesin istiyorum Böyle

Fişek Olsun

Forumun En Eski Üyelerinden Biri
Discord
EMREOYUN#4190
Ozaman Ben Konuyu kapatıyorum :D ARA SIRA 5 Milyon BLOK FALAN koyarken /set çekersek 16.70 Oluyor 10 saniye sonra düzeliyor ama hiç drop girmesin istiyorum Böyle

Fişek Olsun
Dropsuz olmuyor işte :) 19 altına düşmediği sürece sorun yok :)

Elite madenci.
Discord
Dostum daha ne istiyorsun :D olur öyle takma kafaya :D

Seçkin madenci.
Discord
XXX aypi bloğunu kullanıyorsan yandın. En laglı blok.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord

Fişek Olsun

FastAsyncWorldEdit kullan. Eğer normal WorldEdit kullanıyor isen istersen işlemcin 64 çekirdek olsun. Sadece main server çekirdeğinde işlem yapar. FastAsyncWorldEdit ise Bukkit'in blok koyma işlemlerini main server çekirdeğine limitlemesine rağmen hesaplamaları vesaire diğer çekirdeklerde yapar. Blok yerleştirme işlemini ise yavaş yavaş yapar. Donma, çökme gibi şeyler olmaz yani.

Bu arada yukarıda denilenler doğru. TPS 18'in altına inmedikçe problem yok. Eklenti sayın 50 mi 80 mi? Konuda bir yerde 80 yazıyor. En başta 50 yazıyor. İkiside yüksek rakamlar fakat eklentilerin yaptıkları işlere bağlı tabii. TPS 18'in altına inmedikçe lag olmaz, 16.8 ve sonrasında ise gözle görülür lag olur.

Yinede 20 ye sabitlemek istiyor isen bazı genel tavsiyeler:

• TacoSpigot 1.8.8 kullan.
  • Benim optimize edilmiş başlatma kodumu kullan.
  • Java 8 202 kullan. En başta 201 çıkar. Google'a JDK yazıp çıkan ilk sayfadan JDK 8'i bulup, downloada bastıktan sonra biraz aşağı in. Demos and Samples'ı indirme, 202 yazanı indir.
  • Spigot.yml ve server.properties'den view-distance ayarını 4'e düşürebilirsin.

Bunlar dışında yapabileceğin bir sürü şey var fakat TPS'in zaten yüksek olduğu için bir işe yarayacağını ya da gözle görülür etki edeceğini sanmıyorum. Attığın donanımlar ile zaten TPS'in sabit 20 olması gerekiyor. Onlar anlık düşmelerdir. Elbet olacak o tür düşmeler.

Bu arada ajan falansın sanırım. Sunucu eklentilerini vesaire timings atıp göstermek istemiyorsun hadi. IP adresini niye koymaz insan. Bedava reklam olsun sana. (!) :D

Ekstra olarak TPS'in 300 online'da 19.20'ye düşmesi canını o kadar çok sıkmış olsa gerek ki CAPS LOCK açık bir şekilde BÜYÜK HARFLERLE yazmışsın.

Fişek Olsun

Mükemmelliyetçi olmayı severim fakat TPS anlık olarak değişen bir şey. Bunun yerine sunucu loğlarında bulunan tüm hataları uyarıları çözmeye çalış mesela. Bunun gibi şeylere kafa yor sen. TPS sonra zaten yükselir ;)

Gözyaşları, kederin sessiz dilidir.
Discord
Ahmet/OnlyVan#3826
MERHABA BUGUN BİR LAGDAN BAHSEDİCEĞİM.

Sunucunuzdaki Harita Sayısı: 2
Sunucunuzdaki Bellek (Ram) 16000 DEDIACTED DDR 4

Sunucu IP: XXX.XXXXXXXX.XXXX
Sunucunuzdaki Eklenti (Plugin) Adeti: 80
Sunucunuza Dair Timings Kaydı Yok
/Sunucunuzdaki Ortalama Aktif Kişi Sayısı150-200
Sunucu Sürümü1.8-1.13.2

PROBLEM ŞU 16 GB DEDİACTED KULLANIYORUM İ7 7700 8 ÇEKİRDEK 250 KİŞİDE TPS 19.95 FALANKEN

300 Ü GEÇİNCE 19.20 OLUYOR BUNU DÜZELTEMEZMİYİZ?

SUNUCU SKYBLOCK

HERHANGİBİ BİR KAYIP YOK FAKAT BEN 20.00'A SABİTLEMEK İSTİYORUM.
300 kişide 19.20 gayet iyi :)

Arttırmak istiyorsan plugin sayını azalt derim.
Ayrıca sürüm olarak TacoSpigot Veya PapersSpigot tercih ederim.

Ve windows kullanıyorsan linux da performansın biraz daha artabilir.

Seçkin madenci.
Discord
300 kişide 19.20 gayet iyi :)

Arttırmak istiyorsan plugin sayını azalt derim.
Ayrıca sürüm olarak TacoSpigot Veya PapersSpigot tercih ederim.

Ve windows kullanıyorsan linux da performansın biraz daha artabilir.
FastAsyncWorldEdit kullan. Eğer normal WorldEdit kullanıyor isen istersen işlemcin 64 çekirdek olsun. Sadece main server çekirdeğinde işlem yapar. FastAsyncWorldEdit ise Bukkit'in blok koyma işlemlerini main server çekirdeğine limitlemesine rağmen hesaplamaları vesaire diğer çekirdeklerde yapar. Blok yerleştirme işlemini ise yavaş yavaş yapar. Donma, çökme gibi şeyler olmaz yani.

Bu arada yukarıda denilenler doğru. TPS 18'in altına inmedikçe problem yok. Eklenti sayın 50 mi 80 mi? Konuda bir yerde 80 yazıyor. En başta 50 yazıyor. İkiside yüksek rakamlar fakat eklentilerin yaptıkları işlere bağlı tabii. TPS 18'in altına inmedikçe lag olmaz, 16.8 ve sonrasında ise gözle görülür lag olur.

Yinede 20 ye sabitlemek istiyor isen bazı genel tavsiyeler:

• TacoSpigot 1.8.8 kullan.
  • Benim optimize edilmiş başlatma kodumu kullan.
  • Java 8 202 kullan. En başta 201 çıkar. Google'a JDK yazıp çıkan ilk sayfadan JDK 8'i bulup, downloada bastıktan sonra biraz aşağı in. Demos and Samples'ı indirme, 202 yazanı indir.
  • Spigot.yml ve server.properties'den view-distance ayarını 4'e düşürebilirsin.
Bunlar dışında yapabileceğin bir sürü şey var fakat TPS'in zaten yüksek olduğu için bir işe yarayacağını ya da gözle görülür etki edeceğini sanmıyorum. Attığın donanımlar ile zaten TPS'in sabit 20 olması gerekiyor. Onlar anlık düşmelerdir. Elbet olacak o tür düşmeler.

Bu arada ajan falansın sanırım. Sunucu eklentilerini vesaire timings atıp göstermek istemiyorsun hadi. IP adresini niye koymaz insan. Bedava reklam olsun sana. (!) :D

Ekstra olarak TPS'in 300 online'da 19.20'ye düşmesi canını o kadar çok sıkmış olsa gerek ki CAPS LOCK açık bir şekilde BÜYÜK HARFLERLE yazmışsın.

Mükemmelliyetçi olmayı severim fakat TPS anlık olarak değişen bir şey. Bunun yerine sunucu loğlarında bulunan tüm hataları uyarıları çözmeye çalış mesela. Bunun gibi şeylere kafa yor sen. TPS sonra zaten yükselir ;)
2 nizede sağolun plugin adeti 74 ve sunucu BayDoctor un çokertemediği tek sunucu oldu. Normalde yayın yaptığı. Tüm sunucu lar çokuyordu bizde deneyelim dedik denedik ve 230 kişide ard arda tpall set çekmesine rağmen çokmedi veya drop girmedi sunucu su gibi akıyordu.

Windows kullanıyorum benim için daha kullanışlı :)

Başlat kodumu spigotmc den buldum ve baya sağlam gibi

Adalarda sınır falan yok. 100 kişide yaklaşık 300 bin spawner çalışıyor. Tps i 20.00 a sabitliyeyim başka birşey istemiyorum .d dediklerinizi yakında uyguluyacağım sunucu 3.5 aydır açık kolay gelsin tekrardan teşekkürler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...