minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Çözüldü Bütce

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İskeletor.
Discord
Sizce Ne Kadar bir bütçe ayırmam lazım bir minecraft sunucusuna

Çözüm
Bu soru çok göreceli, ne kadar oyuncu kitlenin olduğuna ya da açacağın bölümlere göre değişiklik gösterir.

1- Eğer hub bir sunucu kuracaksan, bölümlerin tamamını tek bir makineye kurmak yerine ayrı ayrı makinelere kurabilirsin.
İlk aşamada 2GB Xeon - Bungeecord, 2GB Xeon - Lobi/FakeLobby, 8-10GB İ9/R9 - Ana bölüm için kullanabilirsin. (1.8 taban versiyonlu paketler ve 50-100 oyuncuya kadar dayanacaktır. Kullanılacak paketin optimizasyonuna ve versiyonuna göre bu durum değişir.)

2- Reklamlar için bana göre ilk aşamada en az 1000₺ ayrılmalıdır. Sunucun için uygun gördüğün youtuberlara, serverlistlere, forumlara reklam verebilirsin.

3- Ücretli eklentiler alma ihtiyacı duyma olasılığın çok yüksek, ücretli eklentileri...
Requlogia Minecraft Hizmetleri
En iyi cevaplar
19
Discord
RequaizeN#6522
Bu soru çok göreceli, ne kadar oyuncu kitlenin olduğuna ya da açacağın bölümlere göre değişiklik gösterir.

1- Eğer hub bir sunucu kuracaksan, bölümlerin tamamını tek bir makineye kurmak yerine ayrı ayrı makinelere kurabilirsin.
İlk aşamada 2GB Xeon - Bungeecord, 2GB Xeon - Lobi/FakeLobby, 8-10GB İ9/R9 - Ana bölüm için kullanabilirsin. (1.8 taban versiyonlu paketler ve 50-100 oyuncuya kadar dayanacaktır. Kullanılacak paketin optimizasyonuna ve versiyonuna göre bu durum değişir.)

2- Reklamlar için bana göre ilk aşamada en az 1000₺ ayrılmalıdır. Sunucun için uygun gördüğün youtuberlara, serverlistlere, forumlara reklam verebilirsin.

3- Ücretli eklentiler alma ihtiyacı duyma olasılığın çok yüksek, ücretli eklentileri kesinlikle leak kullanmanı önermiyorum ve bunun için de ortalama 1000₺ ayırabilirsin. Öncelik olarak Crash koruması (LPX önerilir), Hile koruması (Vulcan önerilir) gibi eklentilere kesinlikle ihtiyaç duyarsın, sonrasında sıkça kullanılan ücretli eklentilerden ShopGUI+ ve LeaderHeads (yerine ücretsiz ve daha stabil olan AjLeaderBoards kullanılabilir) da bu eklentilerin içerisinde.

4- Webscripte ihtiyaç duyabilirsin, bu konuda LeaderOS kullanmanı öneriyorum, fiyatı kullanacağın pakete göre değişir. En düşük paketi 149₺

5- Son olarak ise, eğer eklenti paketlerini kendin yapacaksan bu senin maddi olarak yükünü azaltır fakat bu konuda bilgin yoksa işini iyi yapan, optimizasyona önem veren ekipler ile çalışarak eklenti paketi de alabilirsin. Eklenti paketi konusunda fiyat veremeyeceğim, piyasası çok dağınık. Tek dikkat etmen gereken, fiyatının ucuz olmasına aldanıp kötü ve optimizasyonsuz bir ürün almaman.

İyi forumlar dilerim :)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...