minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Paylaşım Çernobil Faciası | Öngörülemeyen sonuçlar

Çernobil Faciası | Öngörülemeyen sonuçlar

2019-05-03_22.11.31.png ''Hayır yani ne alakası var minecraftla ilgili bir konu mu bu?'' demeyin. MinecraftTR forumunda editörlük yapmak istememde ki tek şey güncelleme veya tanıtım değildi, kesinlikle değildi. Benim buradaki en büyük amacım gelişmek ve ortamı hazırlamaktır. Peki nasıl ? Tarihi konularla beyin alışverişi yaparak kendimizi geliştirmek. Örnek vericek olursam; bir tarihi konuyu anlatır ve sizi minecraft ile ilgili anlattığım tarihi bilgiyi harita, plugin veya benzeri şeylerle elimden geldiği kadarı ile sizin tarihi bilginizi geliştirerek, merak ettirerek ve öğreterek bunu gerçekleştireceğim.

ÖNGÜRÜLEMEYEN SONUÇLAR...

NELER OLDU ÇERNOBİL'DE?

Çernobil Nükleer Santrali 4 Şubat 1970 yılında Sovyetler Birliği tarafından yapılmıştır. 26 Nisan 1986 yılında ise nükleer güç reaktörünün 4. ünitesinin patlaması sonucu tarihin en büyük facialarından biri yaşanmıştır. Bu patlama 20. Yüzyılın en büyük nükleer kazası olmuştur.

reactor4.jpg

DÜNYA'YA ETKİSİ NELER?
Çernobil faciasının acısını halen tüm insanoğlu olarak çekmekteyiz. Peki neler oldu da bu patlama gerçekleşti. Kim sorumluydu?

HER ŞEY DENEY İÇİNDİ!

Deney yapmak için, kazanın gerçekleşeceği tarihten 1 gün önce reaktörün gücü yarıya düşürülmüştü. Buradaki amaç, reaktörün beklenmedik bir şekilde durmasıyla buhar türbinlerinin ne kadar süre boyunca güvenli bir şekilde çalışabileceğini saptamaktı. Ancak güvenlik sistemlerinin bağlantısı kesilmiş ve türbinlere ulaşan buhar da kesilmişti. Bu şekilde hararetlenen dolaşım pompalarının ve reaktörün kontrolü kaybedildi.

kGmlh.jpg

NE ALAKASI VAR MİNECRAFTLA?
Bir zamanların survival games haritaları arasında popüler olmuş, ayrıntılı ve sizi çernobil'in içine çekecek atmosferi ile büyülüyen dev haritasını sizinle paylaşmak istiyorum. ''Peki bu harita ne işime yarayacak? Ne yapabilirim?'' gibi sorularınızı hemen cevaplamak istiyorum.
  • Çernobil haritası ile hayatta kalmaya çalışabilir ve bu atmosferi içinizde hissedebilirsiniz.
  • Çernobil haritası ile eğer merakınız arttıysa detaylı bakabilirsiniz.
  • Çernobil haritasını sunucunuza ekleyerek devasa haritası ile oyuncuları meraklandırtabilirsiniz. Buradaki en önemli şeyim sizi minecraft ile tarihi öğretmek. Tabii açacağım her konu tarihi konular değil. Ama 1 2 haftada böyle konular açarak yavaş yavaş kendimi geliştirerek ayrıntılı ve anlaşılır yazılarla hem öğrenmeye hem de öğretmeye devam edeceğim.

HARİTA :

RESİMLER :
1-
2-
3-

Moderatörün son düzenlenenleri:
Test 1 2 3
En iyi cevaplar
11
Discord
362Sefa#0362
İnsanın okudukça okuyası geliyor :çay:

Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
3
Discord
Arda Mert Tezel#0001
Güzel bir konu olmuş lakin bir kaç konuya değinmek isterim deney değil bir test sırasında bu sorun yaşanıyor ilk defa yapılan bir test olmadığından dolayı testi yöneten personel olayı dikkate almayıp çatıdaki patlamayı küçük bir yangından ibaret olduğunu savunuyor. ardından reaktörün patlaması ile çatıdaki bilmem kaç tonluk güvenlik betonu havaya uçuyor ve işin ciddiyeti o zaman anlaşılıyor. Daha detay verilebilirdi ama bir minecraft forumu olmasından dolayı yeteri düzeyde olduğunu düşünüyorum başarılar.