Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Domain

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Merhaba, godaddy üzerinden domain aldım bunu minecraft sunucumun ipsi olarak kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Bakır madencisi.
Discord
yunus can#5065
Yani tam olarak yönetim panelini bilemiyorum ama yönlendirme yapman gerekir. Yani DNS ayarları. Biraz kurcalarsan bulursun diye düşünüyorum.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Disocrd Üzeinden İletişime Geçersen Yardımcı Olabilirim

Discord:MODLOFF#0209

Seçkin madenci.
Discord
DarthWader#9783
Merhaba, godaddy üzerinden domain aldım bunu minecraft sunucumun ipsi olarak kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Eğer yapamadıysan şu şekilde yardımcı olayım başkaları da okursa işine yarayabilir. Batihost veya kendi bünyesinde Web script sağlayan hostingler sizden NS kaydı yapmanızı ister. Bu sayede siz uğraşmadan otomatik olarak DNS ayarları yapılandırılır. Godady de ise alan kişinin manuel olarak yapması gerekir. Şahsen CloudFlare gibi CDN ağları daha hızlı domain ayarlarını yapılandırır. ( CloudFlare yapılandırması için YouTube bakabilirsin.)
DNS ayarlarına girerek bir A kaydı oluştur, ve daha sonra Makine adına Play, Mc, Oyna vb. subdomaini gir. Hedef kısmına ise Sunucunun sayısal ip adresini gir bu şekilde elle atanmış olarak sunucuna domani ayarlamış olacaksın. Bol şans...

Seçkin madenci.
Discord
1) NS sunucularını minecraft aldığın firmanın NameServerlerine yönlendir.
2) Minecraft sunucunun firmasına destek talepi oluştur domain adını söyle yönlendirsinler

Bu kadar basit.Kolay Gelsin.