minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Güzel Bir Harita Veya Yapı Nasıl Yapılır? ( Detaylı Anlattım )

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Herkese Merhabalar Minecrafttr Ailesi Bugünkü Konumuz Nasıl Güzel Harita Veya Yapılır Onları Anlatacağım Haydi Başlayalım.

5874

Güzel Bir Harita Veya Yapı Nasıl Yapılır? ( Detaylı Anlatım )

Bugünkü konuda size bu güzel bir yapı veya haritanın yapmanin püf noktalarının en ince ayrıntısına kadar anlatçan ancak anlatüma geçmeden önce bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Ben birçok sunucuda creativede büyük yapılar görüp kendimde aynısını yapmaya çalışarak tecrübe kazandım artık tecrübeli bir buildirim. Bu bilgilendirmeyi yaptim çünkü bazıları forumda ( kesin yine aynı şeyi söyleyecek )
( al işte bunlar çok sıradan yapılar gibi ) rahatsız edici cümleler yazacağı için bildiğim için ben size profesyonel bir mimar olarak elimden geleni anlatmaya çalışacağım. Haydi Başlayalım.

Eğer sizde usta bir mimar olmak isterseniz yazacağım şeyleri sakın unutmayın. Usta bir mimarlığa giden yol burdan başlar.

1- Hep küp blokları kullanmayın çünkü pek fazla tavsiye etmem. Eğer güzel bir yapı yapmak isterseniz sadece küp değil merdiven basamak gibi bloklarda kullanmalısınız. Böylece yapınız daha çok kaliteli ve güzel olacaktır. Mesela bir küp bloğun üzerine merdiven, merdivenin üstüne ise bir basamak koyup onu üstüne tekrar bir merdive koyarsanız ve bunu hergün yapılarınızda tekrarlarsanız usta bir buildir olmaya 1 adım daha yaklaşırsınız.

5875

2- Mimarisi iyi olan sunuculari örnek alabilir. Sizde aynısını yapmaya çalışabilirsiniz.

3- Bir buildir olmanın temelleri burada yatıyor. Yazacağımı eğer buildir olmak isterseniz asla ve ama asla unutmamanız lazımdır. Yaratıcılık ve özgüven buildirligin temelidir. Eğer çok yaratıcı değilseniz 2'de belirttiğim gibi mimarisi iyi klan sunucularına gidip bunlardan yeni şeyler yaratabilirsiniz. Fakat eğer gidip siz haritayı çalarsanız hem buildirin hakkına girmis ve hemde telif yemiş olursunuz.

4- Mesela bir build battle sunucuna girdiğinizde farz edelim ve siz burada kalkan yapacaksınız ancak bu yaptığınız yapıyü kötü gösterir ve eli kaybedebilirsiniz.
Yapınızıda daya iyi yapmanın 2 seçeneği var. 1 ncisi için seçenekte yapınızı yukarıda bahsettiğim gibi küplerin yanına merdiven veya üstünede basamak koymak. 2 nci Seçenek için blokları tam içine değilde 1 blok gerisine koymak eminimki yapınızı daha kaliteli olur.

5876

5- Hep aynı renk bloğu asla kullanmayın. Mesela 3 tane üst üste odun var diyelim ve siz en alttaki odunun yanlarına odunla ve aynı renkte bir merdiven veya basamak koydunuz diyelim. Ama bu yapınızı azıcık olsada görsel kalitesini düşürecektir. Bir tane daha örnek verelim; kuvars ile buz ve odun ile taş nasıl birbirine uyuyorsa bura öyledir. Yani merdivenle kütüğu farklı renginede koyarsanız daha iyi gözekir.

Evet beyler benden bu kadar size usta bir buildir nasıl olunur ve püf noktaları nelerdir ve elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım. Umarım işinize yarar. Mimarlık hayaliniz varsada sizinde umarım çok iyi bir mimar olursunuz.

5877
5878

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Hm. Güzel bir yapı için sadece hayalgücü ve o zamanın tarzını bilmek gerekiyor bence.

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord