Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Hadi tartışalım! PaperSpigot mu? TacoSpigot mu? Spigot mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606

Merhabalar, Birçok kişinin farklı farklı yorumladığı, fakat kesin olarak kimsenin cevap veremediği bir konuyu tartışalım.
En iyi cevabı bulalım, hangisi daha iyi ise onu kullanalım.

Son düzenleme:
Muzlar dünyayı istila edecekmiş!
Discord
Amacına göre değişir, spigotun paperspigo gibi forklarının kendi bazı çıkış nedenleri amaçları var. Taco da paperin forkudur mesela, biri bir diğerini optimize ettiğini söyler fakat spigot bana göre stabildir. Uzun uzun tartışmaya da girebiliriz de şöyle bilmen de yeterli.
Neden paper veya taco kullanıyorsun sorusuna içinde ki spigotta olmayan şu şu şeyi kullanıyorum veya içine giriyorum düzenlemeler yapıyorum gibi cevap veren kişi ne kullanacağını bilir onun taco paper kullanması doğrudur. Ama yok paper daha optimize yok taco daha optimize vs. Gibi mantıksız cevaplar verenler spigot kullanabilir gönül rahatlığıyla.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord

Evet ve paper bazı konularda spigottan üstün. githubdan kaynaklarına bakıp neleri değiştirdiğini görebilirsin.
en basitinden tacospigot klasik spigot da olmayan optimizasyon ayarlarını yapmana izin veriyor. armor stand vs vs.

ek olarak tartışılcak bir konu değil. paper, spigot un üzerine eklemeler yapıypor. taco da paper in üzerine eklemeler yapıyor(du). En basitinden redstone sisteminin taco da ve spigot da ne kadar kaynak kullandığına bakabilirsiniz.

Discord

Evet ve paper bazı konularda spigottan üstün. githubdan kaynaklarına bakıp neleri değiştirdiğini görebilirsin.
en basitinden tacospigot klasik spigot da olmayan optimizasyon ayarlarını yapmana izin veriyor. armor stand vs vs.

ek olarak tartışılcak bir konu değil. paper, spigot un üzerine eklemeler yapıypor. taco da paper in üzerine eklemeler yapıyor(du). En basitinden redstone sisteminin taco da ve spigot da ne kadar kaynak kullandığına bakabilirsiniz.
Neredeyse gözle görülür hiç bir fark yok arada gözlemlerime göre, daha doğrusu benim yaptığım çıkarımlar sonucunda paper ve taco düzenleme kontrol etme izniniz arttırmaktan başka bir halta yaramıyor. Bu özellikleri kullanmayıp paper taco kullanıyorum sunucumun optimizeliği artıyor falan boş.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
hocam gidip github dan yaptıkları değişikliklere bakar mısın ? bu senin öznel olarak yorumlaya bileceğin bir konu değil. adamlar ekleme yapmış ve paylaşmış. algoritmaları değiştirmiş. spigot performanslı mı evet. paper in spigottan üstün olduğu kısımlar var mı evet. taco nun varmı ? o da evet. ricam githubdan yaptıkları değişiklikleri kontrol etmen.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Discord
Tabii ki de kontrol ettim, kullandım. Fakat kimse kendi konusunda yaptığı şeyin eksiklerini söylemez. Bu durumda da illa öznel yorum gerekir. Kullanıcılar bu adam projesine böyle böyle diyor ama bak bu böyle böyle değil de şöyle şöyleymiş diyebilir gayet normaldir. Çünkü herkes yaptığını över. Ben de diyorum ki kullandım farklarına baktım githubda yazan şunu şunu optimize ettik şöyle performans kazandırdık böyle yaptık şeylerinin boş olduğunu gördüm. Gözle görülür hiç bir fark yok sadece biraz elini kolunu uzatıyor. Stabil spigot kullanmak bana daha mantıklı geliyor. En azından taco kullanıp sunucunun hiç bir ayar yapmadan daha optimize olduğunu sanmaktan daha mantıklı diye düşünüyorum.

Discord

özellikle de
Şu attığın konular hiç bir şey ifade etmiyor işte bu durumda, arada fark edecek 1 2 salise için stabil spigot kullanmamak..

Yeni bir Steve doğdu!
Yasaklandı
Discord
Craftbukkit 1.6.4 varken bunları mı tartışıyoruz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...