Minefirst Minecraft Sunucusu
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Tanıtım İşe Yarar Skript Eklentileri

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Editör
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
293
Tepki puanı
147
Puanları
1,315
Merhaba, bu konuda sizlere Skript kullanırken işinize yarayacak bazı eklentilerden kısaca bahsedeceğim.
vgxN2iqUjdd39AX_QI98OzvHIosjyZe7NDGEJ8yQ3HdzhG0K_y8UbxUyV9Ylv-q4DFT2WCAX7uJtEzDpBC8-Dvv6S8zkujlhB0HfsPwTp8d5Xv9KgeLTn1wz0nwRbbcCnp7GY-qp
SkVault
Bu eklenti, Vault eklentisi ile birlikte kendi yerli ekonominizi eklemenizi sağlar. Tek yapmanız gereken para birimi olan değişkeni tanıtmaktır.

SkQuery
Oyuna çeşitli kodlar ekleyen bir eklentidir. Örneğin tariflerde bulunan bazı eşyaları veya tüm eşyaları silebilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse tabela yazısını düzenleyebilirsiniz.

SkWhitelist
Bu eklentinin yaptığı tek şey beyaz liste düzenlemesidir. Evet, doğru okudunuz. Kod çalıştırma ile yapılacak basit bir şey olsa da geliştiriciler böyle bir eklenti yapmış ve yayınlamıştır. Bu eklenti ile beyaz listeye oyuncu ekleyebilir veya beyaz listeden oyuncu kaldırabilirsiniz.

Ticker
Sunucu performansını ölçmenizi sağlar. TPS, ortalama TPS, son TPS değerleri gibi çeşitli verileri gösterir ve içerisinde çeşitli olaylar barındırır.

GameAPI
Oyun içerisinde mini oyun yapımı sağlamaktadır. Oyun başlatma, oyun içi mesajlar, takım oluşturma, oyun süreleri gibi çeşitli özellikler bulunan eklenti ile kendi mini oyununuzu kodlayabilirsiniz.

Skematic
World Edit benzeri kodlar ekler. Ayrıca bu eklenti ile beraber dışarıdan dosya çekerek bir yapı ekleyebilirsiniz. Örneğin duvar ekleme, bir yeri bloklar ile boyama, küp şekli yapma gibi çeşitli kodlar içermektedir.

Fawesk
World Edit benzeri bir eklentidir. Skematic ile de benzerliği bulunan bu eklenti, oyuna çeşitli mimari kodlar eklemektedir. Bunları kullanarak kendinize özel bir sistem oluşturabilirsiniz.

FunnySK
Oyuna eğlenceli kodlar ekler. Örneğin bu eklenti ile beraber müzik çalabilir, arkadaşlarınız ile parti yapabilirsiniz.

skBoard
FeatherBoard benzeri bir eklenti olan skBoard, oyun ekranında çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlar. Oyun ekranında skor tahtasını düzenleyebildiğiniz bu eklenti ile kendi istediğiniz tasarımı oluşturabilirsiniz.

skEmail
Bu Skript eklentisi, Minecraft üzerinden e-posta hesaplarınıza bağlantı kurmaktadır. Güvenilirliği tartışılır fakat Minecraft oynarken gelen bildirim ile bir yandan e-postanızı okuyabilir, bir yandan oyununuzu oynayabilirsiniz. Hatta bu postaya cevap bile verebilirsiniz.

Kosmos
Birçok kod bulunan bu eklenti ile dünyanızı yönetebilirsiniz. İçerisinde barındırdığı çeşitli kodlar ile yeni dünya oluşturma, dünya silme, dünya yenileme ve dünya yönetimi gibi birçok şeyi yapabilmenizi sağlamaktadır. Eğer kendi dünyanıza hükmetmek istiyorsanız bu eklentiyi deneyebilirsiniz.
 

BerkKrkmz

MC.MELEZCRAFT.COM
PREMIUM
Katılım
12 Mayıs 2019
Mesajlar
139
Tepki puanı
38
Puanları
1,215
Konu tasarımı güzel hepsini okumasamda
 

Moonshine

Risk almazsan, risk alanlar için çalışırsın.
Katılım
26 Ekim 2019
Mesajlar
68
En iyi cevaplar
1
Tepki puanı
5
Puanları
715
Hepsini okudum, bilmediğim çok şey varmış. Teşekkürler.
 
Son düzenleme:

Ozan Çelik

Yeni bir Steve doğdu!
Viasly
Katılım
19 Şubat 2019
Mesajlar
138
Tepki puanı
105
Puanları
0
Eline sağlık gerçekten yararlı konu
 

Hyperion

Seçkin madenci.
Viasly
Katılım
4 Nisan 2019
Mesajlar
135
Tepki puanı
44
Puanları
1,205
GameAPI ve Kosmos işime yarar, teşekkürler.
 

UmutTR

Seçkin madenci.
Katılım
27 Ekim 2019
Mesajlar
625
Tepki puanı
218
Puanları
1,205
Güzel konu, anlatım da güzel :)
 

Üst