Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

İZMİRMC » Survival | Play.izmirMC.Com | VERSİON ..:::( 1.15.2 - Daima Son Versiyon! ):::.

Sunucu IP Adresi
play.izmirmc.com
Oyun Sürümü
1.15.2
Sunucu Slotu ∞
Limitsiz
Seçkin madenci.
Discord
1186

Serverimiz daima SON sürümüne özel olarak geliştirildi ve sürekli geliştirilmeye devam etmekte,
Bu sürümde türkiyedeki ilk 1.14.4 sürüm survival olması tamamen tescillenmiş oldu.
Serverimiz Daima SON versiyon üzerinde çalışmaktadır.

ŞUANKİ SÜRÜM : 1.15.2

Proje hakkında sorular ve cevapları.

Neden son sürüm ?

Türkiyemizin de global sürümlerini hak ettiğini düşündüğümden dolayı bu projeyi başlattım ve başarılı şekilde 2018 yılından beridir devam ediyorum.

Neden sürekli güncelleniyor ?
İnsan hayatı sürekli olarak zaman karşısında yenildiğinden ve sürekli hareket içerisinde olduğundan dolayı sürekli güncellemek ve geliştirmek zorunda olduğumu düşünüyorum.

Nezaman bu projeye karar verdin ?

Bu serveri Survival 1.12 Olarak açmıştım ve kısa bir süre sonra oyuncularla aramızda konuşup karar aldık ve 1.13 sürümüne güncelledik, ayrıca ozaman bu projenin bu şekilde sürekli güncel şekilde devam etmesi konusunda karar aldım.

Zorluklar neydi yada Nasıl tek başına son sürümü bu hale getirebildin ?
2013 yılından beridir sayamayacağım kadar servere teknik destek ve server açmışlığım ciddi olarak oyuncu sahibi olmuşluğum ve deneyimimden dolayı birazda buna güvenerek böyle bir işe kalkıştım yani aslında tamamen buna güvendim, bu serveri açtığım 2018 yılında 1.13 server malesef pek yoktu ve yeni versiyonun getirdiği tüm problemlerle tek başıma mücadele etmek zorundaydım ve o şekildede yaptım ve halen son versiyona geçiş yaparak yapıyorum, hiçbir şekilde x bir şahıstan teknik anlamda destek almadım tamamen herşeyiyle ban ait bir proje.

Türkiyenin bu sürüme bakış açısı nasıl oldu ?
İnsanların son sürüm versiyon ile ilgili daima bir problemi oldu, Şuandaki akıllardaki en büyük problem PvP nin 1.8 deki gibi olmaması ve farklı dinamiklere bağlı olması, İnsanlarımız 1.14 yada 1.13 dinamiklerine ayak uyduramıyor aşırı basitlik arıyorlar, kısaca "mausla tıklayınca adama vursun bu iş bitsin kardeşim" yorumu ile çok karşılaşıyorum.Oyuncuların 1.13 dede pvp yapabileceğini biz kendi survival serverimizde kanıtladık ve bu konuda bir videomuz dahi var izlemek isteyen olursa diye aşağıya link bırakıyorum
, aslında bu durum hile kullananlarlada alakalı yani bugün türkiyedeki oyuncu kitlesine baktığımızda %50 ye yakın seviyede oyuncunun direkt hile kullandığını varsayıyorum ve hileleri tam olarak 1.14 sürümlerinde kullanamadıklarından dolayıda oynamıyorlar. Birde bilgisayarım kaldırmıyor bahanesine sığınanlar var tabikide, buradada bir optifine indirip ayarlarını yapmak zor geldiğinden dolayı çoğu oyuncu bu bahanenin ardına sığınıyor diye düşünüyorum. Lakin 1.15 sürümü ile beraber 1.8 pvp mekaniğinin geri dönebileceğini mojang açıklamış bulunuyor ve bizde daima son versiyon kullandığımızdan dolayı bu avantajdan yararlanacağız.

( Bu server daha önce açılmıştır, Ben burda kasamam beni keserler vs diye düşünmeyin,
çünkü serverimize giren oyuncuların pvpleri otomatik olarak kapatılmaktadır.
Siz istediğiniz zaman pvp yi açabilirsiniz. Komut: /Pvp Toggle )

2139

1741

SERVERİMİZDEN GÖRÜNTÜLER

1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212

Meslek eklentimiz mevcut, Bu eklenti ile herhangi bir mesleğe girerek para kazanabilirsiniz, Kazıcıdan tutunda madenciye kadar çeşitli meslekler vardır incelemek için /warp meslek
Sunucu içerisinde vote kasası anahtarı ücretsiz olarak dağıtılmakla beraber çeşitli etkinliklerdende anahtarları elde edebilirsiniz, Bu anatarlarla açacağınız kasalar sizlere süpriz hediyeler kazandırabilir...
Şuanda hiçkimsede olmayan otomatik olarak kırdığınız eşyaların üzerinize geldiği özel bir eklentidir, Sürekli geliştirilmeye devam ediyoruz, Sadece bize ait bir eklentidir.
Şuanda hiçkimsede olmayan otomatik olarak üzerinizdeki dağınıklığı stackleyerek ve sıralayarak en aza indirgeyen özel bir eklentidir, Sürekli geliştirilmeye devam ediyoruz, Sadece bize ait bir eklentidir.
Bu komut ile artık sandık düzenlemeye son verdik, Sandığınızdaki eşyalar otomatik olarak kendiğinden düzenlenmektedir.
Serverimizde kasaların anahtarlarını oyun parası ile alabilmektesiniz, Bazı anahtarlar etkinlikte verilmez sadece anahtarcıda ve kredi marketinde bulunur.
Sunucumuzda /Depo özelliği vardır, Bu özellik sayesinde bir çok eşya saklama alanı elde edebilirsiniz, Oyuncularda 1 adet depo vardır, Viplerde daha fazla depo vardır,Extra depo alanı alabilmek için /kredimarketi ne uğrayınız.
Tnt kullanımı sunucumuzda aktiftir, Tnt ile patlattığınız alan 3 dakika sonra yenilenmektedir, Yenilenen bloklar basit bloklardır yani kum,çim vs.
Malüm her servein sitesinden kredi yükleyerek aynı şekilde sitesindeki marketten alışveriş yapabiliyorsunuz, Bu sayede vip vs, gibi ürünleri alıyorsunuz. Fakat bu düzene bir son vermek tamamen problemsiz hale getirmek amacıyla sitemizdeki market kısmını tamamen ortadan kaldırdık, Bundan sonra oyunda değilken ürün aldım ürünüm gelmedi, Üzerim doluydu ürün verilmedi gibi çeşitli problemlerinde önüne geçmiş olduk, Sitemizden sadece kredi yükleyip geriye kalan tüm işlemlerini oyun içerisinden yaptığınız menü sistemini aktif ettik, Oyun içerisinde /kredimarketi komutu ile kredi marketini inceleyebilirsiniz..
Sunucumuzda spawner ile zengin olma fırsatı arayanlara hüzünlü bir haberim var, Spawner alma tamamen engelli!
Sunucumuzda bir çok rütbe bulunmaktadır, Rütbeler hem para hem seviye puanı istemektedir, Her rütbenin kendine özel kiti mevcuttur, Son rütbe kit olarak vipler ile tamamen eşit özelliklere sahiptir
Oyuncuların hem ürün satmalarını hemde ihale yapmalarını sağlayan farklı bir sistem kullanıyoruz, Böylelikle tpa tuzaklarına bir nebzede olsa engel oluyoruz.
Oyuncular arası güvenli ticareti sağlamak amacıyla, /Takas komutu getirilmiştir, Bu komut ile 2 kişi kendi aralarında hiçbir müdahale olmaksızın tamamen güvenli şekilde eşya,para,dinar takası yapabilmektedir.
Sunucumuzda Siz oynadıkça size ücretsiz olarak verilen 7000 claim bloğu vardır, Her saat bu claim hakkınız 7000 e kadar yükselmektedir, Fakat bu ücretsz claim hakkından ayrıca ücretli claim mevcuttur, Bu claimi oyun parasıyla yada /kredimarketin'den satın alabilirsiniz, Oyun içi almak için /buyclaim <miktar> Claim hakkında üst limit yoktur, İstediğinizi kadar claim alabilirsiniz.
Sunucumuzda oyunculara ve viplere efektler sunulmuştur, Bu efektler vip türleri arasındada çeşitlilik göstermektedir, Oyuncular limitli olarak efekt kullanmaktadır.
Spawnerleri yerinden oynatamazsınız, Spawnerler sadece kredi marketinde satılır, oradan aldığınız spawnerlerde koyduğunuz yerde kalır daha sonra kırıp geriye alamazsınız.
Bu komut ile uzaktan marketimizi açabilirsiniz, Ayrıca /warp market yazarak market e npcdende göz atabilirsiniz.
/Skin <isim> komutu ile yazdığınız ismin görünümü sizin karakterinize giydirilir, Herhangi bir limiti yoktur.
Bu komutla timberi açıp kapatabilirsiniz, Bu özellik sayesinde ağaç kırmanız çok basit hale gelmektedir, Bu özelliği kullanırken yaptılarınız meslek'e ve ototopla ya işlemez.
Oyuncular 3 adet sethome yani ev belirleme hakkına sahiptir, Viplerde bu özellik farklılık gösterir extra ev belirleme hakkına sahiptirler.
Bi oyuncu sizi rahatsız ediyorsa yapmanız gereken sadece /ignore <isim> komutu ile onu yasaklamaktır, Böylelikle yazdıklarını dahi görmeyeceksiniz.
Serverimizde maden toplamayı kolaylaştıran extra özelliğimiz mevcuttur, Madeni shift tuşuna basarak kırarsanız toplu şekilde kıracaktır, Bu sayede kolayca maden toplayabilirsiniz
Serverimize girdiğiniz anda pvp niz otomatik olarak kapatılmaktadır, Spawn alanımız aynı zamanda orman alanımızdır ve orman alanında pvp kapatma ve açma seçimine sahipsiniz, Eğer orman alanı dışarısına çıkarsanız yani end yada nethere giderseniz, Pvp özelliğini kullanamazsınız.Pvp yi kapatmak veya açmak aynı komutla yapılır, Komut : /pvp toggle

TEK YETKİLİ

1213

Kopyalanabilir ip adresimiz ve internet sitemiz

ip : play.izmirmc.com
Server sürümü 1.144 daima SON sürümüz!
Oyuna girebilmek için sitemizden kayıt olmanıza gerek yok.
Discord serverimize sitemizden tek tıkla giriş yapabilirsiniz.
Sitemizde bulunan minecraft launcheri indirmenizi tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Seçkin madenci.
Discord
güzel tutucağını sanıyorum

Seçkin madenci.
Discord
güzel tutucağını sanıyorum
Umarım öyle olur :)

Güncel.

Güncel.

Pvp başladığında size farklı şekilde uyarı veren düşmanınızı ve pvp zamanınızı açıkça gösteren bir özellik eklendi.
server ip : play.izmirmc.com
1.13.2

Seçkin madenci.
Discord
bu serverin forumda ilgi görmemesi biraz üzdü beni

Seçkin madenci.
Discord
Parti kurduğunuzda parti isimleriniz sohbet esnasında ve tab listesinde görüntülenebilecek hale getirildi.

güncel

Seçkin madenci.
Discord
böyle güzel bir konu tasarımın olduğu paylaşım ilgisi az olduğu beni üzdü şahsen güzel kaliteli bir sunucu

Seçkin madenci.
Discord
güncel

güncel

güncel

#BİR BLOK DÜNYASI!

5565651

+caca

Boss ve görevler kaldırıldı.

asfasf

güncel

Sen, sen ol kimseye güvenme.
Discord
ErBuSlayer#6489
Güzel Bir Sunucuya Benziyor (y)

Seçkin madenci.
Discord
Teşekkürler bekleriz.

güncel spawn değiştirildi.

1.13 türkiye dünyasında bir ilki başardık, sıfırdan kendi yazdığım bir sandık satış sistemi ile farmerlere büyük kolaylık getirildi.
Detayları sitemiz izmirmc.com dan okuyabilirsiniz.

güncel, skyblock ile ilgili bir dizi güncelleme getirildi sitemizi sürekli kontrol ediniz...

saol bekleniyorsun :)

güncel

güncel

+ac+ac

+ac+ac