MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
281
Tepki puanı
141
Puanları
1,315
EXP
7697.45
Minecoin
605.8
Minecraft, 1.16 için geri sayıma başladı. Mojang Studios tarafından yapılan resmî açıklamaya göre Minecraft 1.16 yakın zamanda çıkacak. 1.16 için ön sürümlerin yayınlanmasına yani Minecraft 1.16 Pre-Release sürümlerinin yayınlanmasına başlandı. Güncellemenin tam sürüm olarak yayınlanmasının birkaç haftayı bulabileceğini söyleyen firma, ön sürümler ile birlikte birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Peki bu sürümler ile birlikte oyunda neler değişti?
ZBoYlUBhhXbTZG6ipWnPFKPN3-uiNR42JWFsVB4EtybcfD57ZlcoX7kl7HNAe3bvnjr_CjdaZqZqJw46M2d-M3pluj0bz8P8fcBMcEKzJ21Mu_Pvyj9EVGd48vquHYMCFtmQyfyA
Mojang, bu hafta 3. ön sürümü yayınladı. Yeni ön sürümler ile birlikte gelen ilk yenilik muhteşem grafik ayarı seçeneği oldu. Bu seçenek ile birlikte oyun içerisinde saydam objelerin görünüşünde küçük bir değişiklik yapıldı. Bununla birlikte yaratıcı modda artık kova ile ineğe veya suya tıklarsanız kova boş hali ile elinizde kalırken yeni bir ürün oluşacak. Aynı şekilde bu durum güveçler için de geçerli. Mantar ineğe tabak ile tıklandığında size güveç veriyor.

Köylülerin de mantığının değiştiği bu sürümde artık köylülerin yapay zekası bir adım daha gelişti. Örnek olarak köylülere meslek vermek için artık bir makine yerleştirdiniz. Bu makineye bu alanda en tecrübeli köylü yaklaşır ve sonrasında köylü mesleği alır. Köylü zaman zaman buraya gelerek makineyi kontrol eder. Eğer yoksa köylünün mesleği düşer. Köylerle ilgili yapılan bir diğer güncelleme ise zombiye dönüşen köylüler ile ilgili. Önceden köylerdeki zombiye dönüşmüş köylüler yok oluyordu. Artık zombi köylüler uzaklaşılsa dahi yok olmayacak. Bu da oyunun gerçekçiliğini arttıran bir durum olmakta.
bx9q2oqM27eFRJ8Ib-PFS84wOoOB2hcU141vtW6x0rd2LxnoLEZaQ4H_BvdtKSYDogmHwWbNVi_gtDD43Btzvyy8vBLikN8CIhlOatFwHx6LZFGFhLzIOrO2R5qf3wLgsc8TQctP
Oyuna “UniversalAnger” ve “ForgiveDeadPlayers” adında 2 yeni oyun kuralı eklendi. İlk oyun kuralı ile öfke nöbeti geçiren bir canlı, yakındaki her oyuncuya saldıracak. İkinci oyun kuralında ise eğer ki bir canlıyı sinirlendirirseniz o canlı sizi öldürse dahi siniri geçmeyecektir ve bununla birlikte saldırmaya devam edecektir.

Yeni güncelleme ile birlikte veri paketleri de artık diğer haritadan kopyalanabilecek ve harita oluşturma ekranında seçilebilecek. 2. ön sürüm güncellemesinde hata düzeltmeleri yapılırken 3. ön sürüm güncellemesi ile birlikte nether kaleleri yaygınlaştı, yanmayan kamp ateşlerine yemek koyma özelliği eklendi, lav altında görülme oranı değiştirildi, piglinlerin yapay zekasında güncelleme yapıldı.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst