minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Minecraft: Education Edition Nedir?

Eğitim, insanlık hayatı boyunca önemli bir yer tutmuştur. Hayvanlar, yeni doğduklarında doğuştan bazı şeyleri öğrenmiş olurlar. Örneğin örümcekler yuvalarını doğduklarında kendileri yapabilir. Fakat insanlarda durum farklıdır. İnsanlar da doğduklarında bazı şeyleri bilebilirler fakat genel olarak hayatımızda birçok şey öğreniriz. Çünkü insanlar, diğer canlılara göre üstün yaratıklar olup daha zekidirler. Önemli olan insanın aklını kullanmasıdır.
5218
Minecraft Education Edition Nedir?
Minecraft Education Edition, Minecraft’ın eğitim amaçlı sürümüdür. Windows 10, Mac OS ve IOS platformlarında bulunan Minecraft Education Edition, 1 Kasım 2016’da resmî olarak yayınlanmıştır. C++ ile kodlanmış yazılım, öğrencilerin eğitilmesinde kullanılmaktadır. Bu sürümün asıl amacı, öğretmenlerin öğrencilerle beraber Minecraft oyununda eğitim almasıdır. Şu anda Türkiye’de de desteği bulunan sürümün Türkçe dil seçeneği de mevcuttur.
5219
Minecraft Education Edition Özellikleri
  • Sunucu oluşturmadan bir dünyada aynı sınıf ile en fazla 30 kişi katılabilirsiniz.
  • Öğrencilere bilgi verilmesi için bot kullanıcı, eğitim içerikli sohbet edecek.
  • Kamera ile öğrencilerin projelerinin belgelenmesi sağlanır ve bir fotoğraf olarak elinize gelir. Anlık çekme özelliği olduğu gibi süreli çekme özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede proje ile beraber kendinizi de çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafı öğretmeninize verebilirsiniz.
  • Okullarda da bulunan kara tahta, bu sürümde de mevcut. İster dar ister geniş bir boyut seçerek tahtaya normal tabelaya göre daha fazla yazı ekleyebilirsiniz.
  • İzin verme ve yasaklama bloğu, öğrencilerin hangi blokları kullanabileceğini belirtir. Kullanmak için bu blokların üzerine yasaklanan veya izin verilen blokları yerleştirmeniz yeterlidir.
  • Sınır bloğu, öğrencinin belli bir alana kadar gitmesini sağlar.
  • Sınıf modu ile sınıf için bazı ayarlar yapabilirsiniz.
  • Ajan, öğrencilerin ve öğretmenlerin oyun içi kod eklemesini sağlar. Komut bloğu tarzı bir sisteme sahip ajan, canlı görünümündedir ve sizin komutlarınıza göre hareket eder.
  • Öğrencilerin yetkilerini ayarlayabilirsiniz.
5220
Minecraft Education Edition’un Fiyatı Ne Kadar?
Bu sürüm, okullara dağıtılmaktadır. Kullanıcı başına yıllık 5 $ lisans belirten firma, Windows 10 kurulu cihaz alan eğitim kurumlarına ise 1 yıllık bedava dağıtıyor. Eğitim sürümünü alabilmeniz için uygun bir eğitimci veya eğitim kurumuna kayıtlı bir kişi olmanız gerekmektedir. Ayrıca halk kütüphaneleri ve halk müzeleri de bu sürüme kayıt olabilir.

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Tesekkürler