minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Minecraft Hamachi LAN Sorunu

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Merhaba,
Sorunum oldukça karışık sayılır. İnternette yaptığım birkaç günlük yoğun araştırmalardan olumlu sonuç alamadığımdan önemli ve kesin ayrıntılarıyla sorunumu burada dile getirmek istedim. Yurtdışındaki bir arkadaşım ile Hamachi kullanarak Minecraft'ın 1.6.4 Forge 1345 sürümünde, modlu bir şekilde hayatta kalmak için oynayacaktık. Düz dünya oluşturup LAN dan kurduğumuzda herhangi bir sıkıntı olmuyor, ara sıra kopmalar olabiliyor ama bunlar da onun internetine bağlıydı genelde. Ancak düz dışında bir dünya açarsam (Varsayılan, Gelişmiş vb.), ben girince biraz FPS düşüşü oluyor sonra düzeliyor, arkadaşım girince ise şöyle bir sıkıntı oluyor:
Birbirimizi hareket etmeyip spawnda bekler halde görüyoruz, ancak kendi ekranımızda oyun normal bir şekilde devam ediyor. Sohbeti karşılıklı kullanamıyoruz, ben yazdıklarını er geç görüyorum ancak o beni hiç göremiyor, çok laglı görüyor.
Sorunun kaynağına dair tahminlerim var. En büyük tahminim Hamachi de olan AKTARMALI TÜNEL SORUNU. Sorunu arkadaşımda sanıyordum ancak başka birkaç kişiyle (Türkle de, Yunan biriyle de) deneyince herkesin beni aktarmalı tünelde gördüğünü, benim de onları aynı şekilde gördüğümü anladık. Sorun bendeydi yani. Bu sorunun çözümü için:

Sıradan Hamachi ayarlarıyla oynadım, fark etmedi.

Port Forwarding işlemi yaptım, beceremedim veya becerdiysem de olmadı. (İnternetteki rehberlerdeki modem ayarları ile benimki çok ayrı. Huawei HG5.31V1s gibi.)

Düz dünyada oynayabiliyoruz. Modlu oynayabiliyoruz (sürüm düşük olduğundan bozuk modlar oyunu bozabiliyor, onların sunucuyla alakası yok. (mca çalışmıyor :'( )

SWAT 4 ü beraber oynayabiliyoruz, fazla lagımız olmuyor. (Türkiye - Fransa arası 150 pingle oynadığımıza şükür.)

Yaklaşık bir yıl önce birkaç modla beraber aynı kişiyle oynamıştık. Hiçbir sorun çıkmamıştı, o zamanla şu an arasındaki tek fark ise Hamachi'nin yeşil değil mavi olması.
Ancak sorunumun tam olarak bu olduğunu da düşünmüyorum hala, yoksa nasıl Swat 4 ve düz dünyada Minecraft oynardık bu kadar rahat? Belki alakası vardır...
Tüm destekleriniz bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Bilgisayar özelliklerim:

CPU - İşlemci: İntel i5 3337u 1.8 GHz
GPU - Ekran Kartı: Intel Graphics 4000 / Nvidia Geforce 720M
RAM: 8 GB