Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Minecraft Modlu Sunucu açmak

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
20-25 kişi modlu sunucuda oynamak üzere 5 gblık makine kiraladık modların totali 100mb,forge ve serverı falan kurduktan sonra java ile mods klasörü olsun config olsun klasörümüze geldi.İçerisine modları attık ve sunucuyu başlattık ama çok yüksek ms ve mod bloklarının koyulamadığını fark ettik.Yanlış kurmuş olabiliceğimizden bu konuyu açmak istedim. host adını vermem gerekirse yazın yorumlarda eğer hosttan hosta değişiyorsa. eskiden modlu server kuranlar yardımcı olursa sevinirim

İskeletor.
En iyi cevaplar
3
Discord
20-25 kişi modlu sunucuda oynamak üzere 5 gblık makine kiraladık modların totali 100mb,forge ve serverı falan kurduktan sonra java ile mods klasörü olsun config olsun klasörümüze geldi.İçerisine modları attık ve sunucuyu başlattık ama çok yüksek ms ve mod bloklarının koyulamadığını fark ettik.Yanlış kurmuş olabiliceğimizden bu konuyu açmak istedim. host adını vermem gerekirse yazın yorumlarda eğer hosttan hosta değişiyorsa. eskiden modlu server kuranlar yardımcı olursa sevinirim
Merhaba, sunucu sürümünüz nedir ?

Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
3
Discord
Arda Mert Tezel#0001
Merhabalar, 20-25 kişi açıkcası az bir sayı değil kaç adet mod olduğuna ve sunucunun sürümüne göre makineyi zorlayabilir. Bu yüzden ram yerine işlemci yükseltmeyi deneyebilirsiniz aynı fiyata daha yüksek performans sağlayacağını düşünmekteyim. Bunun yanı sıra gereksiz modları kaldıra bilirsiniz örnek veriyorum pakette 75 mod var ama 10 tanesi gereksiz yer kaplıyor diğer modlar ile de aynı şeyi yapabiliyorsanız onları kaldırabilirsiniz. Başka aklıma gelen bir şey yok ve sanırım biraz karmaşık anlattık kusura bakmayın. Karar yine de size kalmıştır benim tahminlerim bu yönde.

İyi Eğlenceler.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Merhabalar, 20-25 kişi açıkcası az bir sayı değil kaç adet mod olduğuna ve sunucunun sürümüne göre makineyi zorlayabilir. Bu yüzden ram yerine işlemci yükseltmeyi deneyebilirsiniz aynı fiyata daha yüksek performans sağlayacağını düşünmekteyim. Bunun yanı sıra gereksiz modları kaldıra bilirsiniz örnek veriyorum pakette 75 mod var ama 10 tanesi gereksiz yer kaplıyor diğer modlar ile de aynı şeyi yapabiliyorsanız onları kaldırabilirsiniz. Başka aklıma gelen bir şey yok ve sanırım biraz karmaşık anlattık kusura bakmayın. Karar yine de size kalmıştır benim tahminlerim bu yönde.

İyi Eğlenceler.
yüksek ms ve lag una sebebiyet veriyor olabilir mi? çünki mod itemları eklenmiyor

Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
3
Discord
Arda Mert Tezel#0001
Modlar hem sizin bilgisayarınızda hem de sunucuda kurulu olmalı bilgisayarınızda modlar kurulu değil ise itemler ve ya bazı bloklar gözükmez.

İyi Eğlenceler.

Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
3
Discord
Arda Mert Tezel#0001
yüksek ms ve lag una sebebiyet veriyor olabilir mi? çünki mod itemları eklenmiyor
Sebebi kesin o'dur demiyorum. Sadece fikrimi belirtiyorum başka bir şeyden de kaynaklanmış olabilir.

Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
1
Discord
Görev yöneticisi üzerinden kullanılan ram miktarına ve kullanılan cpu miktarına bakın eğer çok yüksekse zaten sebebi belli olur :)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord