minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Minecraft Seedler Nedir ? En İyi 5 Seed

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Bugün genel olarak bilmediğimiz bir konu hakkında konuşacağız; seed. Kendi dünyanızı yaratabilmeniz mümkün. Kısaca bir seed'in ne olduğunu tanıtayım. Bu şey kendi dünyanızı oluşturmanızı sağlar. Bir koddur aslında. O kod dünyanın rastgele oluşmasını engeller. Gelin sizlere en iyi 5 seed'ini tanıtayım. Daha iyi kavrarsınız. Hepinize iyi okumalar dilerim. Hazırsanız inmeye başlayabilirsiniz.

5470

1 | Buz Diyarı

İlk listemizde buzlardan oluşan bir diyar var. Bu kodu her girdiğiniz zaman böyle bir dünya oluşmakta. Buzlar hep aynı yerinde. Dik dik giden, kule gibi şeyler bunlar. Gerçekten güzel bir seed kodu. Ayrıca burada iyi oyun oynanır. Hayatta kalma gibi. Tabii sadece bir kısmı buzdan oluşmakta. Buz yerine kutup desek daha doğru olur. Buz dememin sebebi uzayan buz şeylerinden kaynaklı.

Küçük küçük mağaralar var. O mağaraların dibine indiğiniz zaman derin bir madenle karşılaşıyorsunuz. Her yer o kadar beyaza bürünmüş ki tam kartopu oynamalık. Belki de kardan adam yaparız. Bu kulelerin içine ev yapsak iyi ısınır aslında. Bazı buzları kırıp su elde etmek bana zevkli geliyor. Yani bu dünya bence çok eğlenceli. Sizinde bir girip bakmanızı tavsiye ederim. Kodu 3500229128833691836 satır içi kodundan bulabilirsiniz.

(!) 1.9 sürümünde çalışmaktadır. Başka sürümle girerseniz bozulabilir.

5471

2 | Büyük Delik

İkinci sırada büyük bir mağara var. İlkel bir kabile için harika barınak diyebilirim. Taş ararsan dibinde var. Seni koruyor. Daha ne istiyoruz ki? Etrafı da yemyeşil çayırlarla dolu... Ağaçlar harika renk katmış. Altta zaten maden var. Başka yerlerde aramama gerek yok.

Betimleme zamanı geldi diye düşünüyorum. O deliğin içine yaklaşık olarak 100-150 Steve sığabilir. Yani o kadar büyük. Dağın üstünde 2-3 ağaç var. Yan taraflarında toplamıyla 10-15 oluyor. Deliğin biraz ilerisinde -normal gözle göremeyebilirsiniz- küçük bir göl var. Su kaynağımı karşılayabiliyorum. Tarıma elverişli arazi var. İklim şartları uygun. Yiyeceğim var, içeceğim var. Burası benim için ideal. Kodu da 8858351513851407858 bırakarak 3. koda geçmemde bir sakınca yoktur inşallah.

(!) 1.8.8 sürümünde çalışmaktadır. Başka sürümle girerseniz bozulabilir.

5473

3 | Köy

3. sırada küçük bir köy var. Herkes köyde doğmak ister. Havucu hazırdır, patatesi hazırdır. Evi de var. Yanda hayvanlar ot yiyorlar. Kaynaklarım var. Biraz ileride maden var. Daha ne isteyebilirim ki? Beni sıcak tutan ev, karnımı doyuran havuç ve patates, yanda nehir ve gölet, yeraltı kaynakları... Saymakla bitmiyor.

5-6 tane ev var. Seç beğen al. Yanda 2-3 çiftlik var. Bir kule var. Oradan mekanı iyi bir şekilde korursun. Yandaki nehirden balık avlarsın. Hayvanları avlayarak et kazanırsın. Bir çok şeyi yapabilirsin. Yerleşme için uygun bir yer. Bir yatak yap, bir yemek ye. Hayatını ömür boyu devam ettirirsin zaten. Her neyse, köyü de uzunca tanıtmayı başardığıma göre sondan öncesine geçebilirim. Kod 8678942899319966093 satırının içinde.

(!) 1.8.8 sürümünde çalışmaktadır. Başka sürümle girerseniz bozulabilir.

5474

4 | Çöl

4. sıramızda büyük bir çöl var. Çöl deyince aklıma hep şu kovboy sahneleri gelir. Hani 2 adam karşı karşıya, arkadan tuhaf çöp şeyleri geçer, elini tetiğe ilk değdiren düelloyu kazanır. Arkada da kaktüsler var. Ölü bitkiler tam bu sahneyi canlandırmaya yönelik.

Kim demiş çölde nehir olmaz diye. Alırsın suyunu, doyasıya içersin. Su var. Yeraltı kaynakları sınırlı maalesef. Bu dünyayı canlandırdım, akan lav dışında bir tane bile maden göremedim. Maalesef ki kazmaya kıymanız gerekecek. Dimdik de kazmaya çalışmayın sakın. Bir bakarsınız maden bulur, tam lavlı yere düşüp ölürsünüz Allah korusun. Her neyse, son koda gelme vakti geldi bence. Kodu 3657966 satırına bırakıp son koda geçiyorum.

(!) 1.8.1 sürümünde çalışmaktadır. Başka sürümle girerseniz bozulabilir.

5475

5 | Mooshrom Diyarı

5 Yanı son sırada büyük bir diyar var. Bu diyar mutantlanmış mantarlı ineklerle istila edilmiş. Ama zararsızdır onlar. Korkmanıza gerek yok. Hem mantarından, hem de sütünden yararlanabilirsiniz. Ağaçlar olarak mantar ağaçlar var. Ne kadar işinize yarar bilmesem de, güzel bir görüntü çıkardıkları kesin.

4 tarafı da sularla kaplı bir yer. Büyük ama. Resme aldanmayın. Sadece küçük bir adanın resmidir. Devam edelim. Morumsu bir renge sahip olan çimenleriyle farklı bir diyara misafir oluyoruz. Sadece mutantlanmış mantarlı ineklerle ve büyük mantar ağaçlarıyla yaşamaya çalışıyoruz. Genellikle böyle dünyaları süs için kullanırız. Bu biom nadiren bulunur. Bu yüzden bu seed çok değerlidir. Sizi de almanızı tavsiye ederim. Kodu 2107564565349426305 buraya bırakalım ve konumuzu bitirelim.

(!) 1.8.1 sürümünde çalışmaktadır. Başka sürümle girerseniz bozulabilir.​