minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Tanıtım Minecraft Sezon Sistemi | PAPI + HD

Seçkin madenci.
Discord

Selamlar minecrafttr, benim zamanında çok aradığım uzun zaman sonra bulabildiğim minecraft'ta geri sayımlı hologram başka bir tabirle sezon sistemini nasıl yapacağınızı sizlere açıklayacağım, fakat belirtmek isterimki yapımı o kadar kolay değil!
Ekli dosyayı görüntüle 129624

GEREKENLER
-

Ekli dosyayı görüntüle 129629

Gerekenleri sağladıktan sonra sunucumuzu başlatıyoruz, oyun içinde kendimize operatör verdikten sonra veya konsoldan
/papi ecloud download javascript , /papi ecloud download server , /papi reload komutlarını sırasıyla uyguluyoruz,
Hemen ardından plugins klasörünün içinden PlaceholderAPI klasörüne giriyoruz, burada javascripts klasörünün içine girmemiz gerekiyor, fakat sizde yoksa hata olduğunu düşünmeyin manuel olarak bir klasör açıp adını javascripts yapın, Daha önce kullanmadıysanız bu klasörün içinin boş olması gerekiyor hemen içinde gerisayim adında bir text dosyası oluşturuyoruz ve uzantısını .js olarak değiştiriyoruz, şimdi sıra geldi içini doldurmaya dosyayı Notepad++ veya benzeri bir programla açıyoruz ve içine bu kodu yapıştırıyoruz

JavaScript:
var day = " &agün&a";
var hour = " &asaat&a";
var minute = " &adakika&a";
var second = " &asaniye&a";

function countdown() {
  return "%server_countdown_dd.MM.yyyy_09.09.2019%".replace(/([0-9])s/g, "$1" + second).replace(/([0-9])d/g, "$1" + day).replace(/([0-9])h/g, "$1" + hour).replace(/([0-9])m/g, "$1" + minute);
}
countdown();

Burada gördüğünüz %server_countdown_dd.MM.yyyy_09.09.2019% kısmının sonundaki 09.09.2019 tarihi geri sayımı yapacağı tarihtir bunu geri sayım yapacağınız tarihe göre değiştiriniz!

var day = " &agün&a";
var hour = " &asaat&a";
var minute = " &adakika&a";
var second = " &asaniye&a";

buradaki kısımda ise sadece renk kodlarını değiştireceğiz, tarihin hangi renkte yazmasını istiyorsanız rengi o şekilde ayarlayın, ben mesela mavi olmasını istiyorum oradaki &a yazan yerleri &b olarak değiştirmem gerekiyor, eğer renk kodları hakkında pek fazla bilgiye sahip değilseniz forumda bulunan renk kodları hakkındaki detaylı konuya ulaşabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 129642

Javascriptimizi kendimize göre ayarladıktan sonra bu sefer PlaceholderAPI klasöründeki javascript_placeholders.yml dosyasını düzenlememiz gerekiyor bu dosyanın sizde otomatik olarak oluşması gerekiyor fakat oluşmadıysa kendiniz oluşturabilirsiniz.

İçindeki herşeyi silip hemen alttaki kodu yapıştırıyoruz

Kod:
gerisayim:
  file: gerisayim.js

eğer hali hazırda zaten bir javascript kullanıyorsanız sakın silmeyin, sadece bir alt satıra yapıştrsanız yeter.
Artık buradaki işlerimiz tamamdır herşeyi kaydedip /papi reload yazıyorıuz.

Ekli dosyayı görüntüle 129644

Bu yaptıklarımızı holograma nasıl aktaracağız?

Holograma aktarmak için üstteki gerekli eklentilerin olduğundan emin olduktan sonra hemen istediğimiz yere gidip
/hd create hologramismi {fastest}&eYeni sezona &a%javascript_gerisayim%&e kaldı.

Burada yazan &a kısmını placeholderapide hangi renk yaptıysak öyle değiştiriyoruz, mesela placeholderapi de &b yaptıysak buradada &b yapıyoruz.
{fastest}, kısmı ise hologramın anlık olarak yenilenmesini sağlıyor.
&e kısmı ise gerisayımın dışındaki "Yeni sezona xx kaldı" kısmındaki rengi değiştirir, istediğiniz gibi yapabilirsiniz!

Ekli dosyayı görüntüle 129648

Ekli dosyayı görüntüle 129687

Vee en sonunda buna benzer birşeyin ortaya çıkması gerekiyor

Bende bir ay önce elime geçmişti o yüzden tarih kısmını düzenleyemedim 1 ağustosa ayarlıydı o yüzden böyle gözüküyor eylüle veya kasıma ayarlarsanız gün olarak da gösterecektir.

Kaşif
Discord
DarkSad#7914
Her zaman ki güzel anlatılan bir şeyi yapamadım.

Seçkin madenci.
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Seçkin madenci.
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Benim mesala 6 tane dünyam var.
dünya1, dünya2, dünya3, dünya4, dünya5, dünya6

Normalde placeholderapi ile dünya1 deki oyuncuların kaç kişi olduğunu görebiliyoruz.

Ama ben dünya1 + dünya2 + dünya3 + dünya4 = %oyuncular% olarak yapmak istiyorum bunu JavaScript ile yapabilir misin ?

Seçkin madenci.
Discord
Benim mesala 6 tane dünyam var.
dünya1, dünya2, dünya3, dünya4, dünya5, dünya6

Normalde placeholderapi ile dünya1 deki oyuncuların kaç kişi olduğunu görebiliyoruz.

Ama ben dünya1 + dünya2 + dünya3 + dünya4 = %oyuncular% olarak yapmak istiyorum bunu JavaScript ile yapabilir misin ?
JavaScripti ben yazmadım :/