minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Paylaşım Minecraft Sunucu Güvenliği Konusu: Eklentilerde Virüs Tarama #1

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Discord
dotNet#6640

3966
Merhaba forum üyeleri, ben Harun 19 yaşındayım sizler için hazırladığım konuya hoşgeldiniz bu konu da leak eklenti kullanımının hem tehlikesini anlarken hemde nasıl daha güvenli bir şekilde kullanabiliriz ve acaba xxx leak eklentisi güvenli mi gibi sorulara cevap bulacaksınız.

öncelikle leak eklentilerin virüs içerebildiğinden bahsetmemiz gerekiyor örnek bir görsel olması adına bir tane paylaşayim;

3967
doğruluğu ne kadar tartışılsa da video'da bahsettiğim eklenti leak bir CMI eklentisi içinde ForceOP buldu bu durum sunucumu tehlikeye sokabileceği için hemen sunucumdan kaldırdım sizlerde bu dosyaları mutlaka taramadan kullanmayınız.

video içersinde plugin olmayan dosyaya plugin demişim bundan dolayı şaşırıp lütfen dosyayı plugins'e atmayınız ve videoyu sonuna kadar izleyiniz.

Dosyalar ve siteler için link:

.bat dosyasını yapamadım sen verebilir misin?

üstte ki BAT yazan görsele tıklıyarak videoda kullandığım klasör'leri ve dosyaları indirebilirsiniz. not: eğer benim dosyalarımı indirdiyseniz MCAntiMalware.jar'ın güncel olup olmadığından emin olamayabilirsiniz bu yüzden o dosyayı ek olarak güncellemeniz de fayda var.

ek not: video da sürçü lisan ettiysek affola​

Son düzenleme:
Sen, sen ol kimseye güvenme.
Discord
ErBuSlayer#6489
Başarılı bir konu paylaştığınız için teşekkür ederiz bu konu herkese faydalı olacaktır inşallah.

Seçkin madenci.
Discord
BurhanRB#5815
Güzel bir konu eline sağlık.

Seçkin madenci.
Discord
Başarılar dostum :p

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Eline sağlık kanka

Seçkin madenci.
Discord
Akif B. | 19#5635
Trojan olmayıp trojan dedikleri var :D

Discord
dotNet#6640
Seçkin madenci.
Discord
DarthWader#9783
Açıkçası bu tarz eklentiler ile sunucunuzu yormaya gerek asla yok. Kullanmanızı da tavsiye etmiyorum. Bunun yerine pluginleri bir klasör olarak toplayıp topluca veya emin olmadığınız eklentileri tek tek VirusTotal adlı siteden hiç de oyuncularınızı sıkıntıya sokmadan kontrol edebilirsiniz...

Ayrıca VirusTotal'de bulunan pek çok antivirüs içinde Java Exploit, Malware analizinde önemli yer ediniyor. Siber Güvenlik uzmanları da gerektiği zaman kullanmakta

Discord
dotNet#6640
Açıkçası bu tarz eklentiler ile sunucunuzu yormaya gerek asla yok. Kullanmanızı da tavsiye etmiyorum. Bunun yerine pluginleri bir klasör olarak toplayıp topluca veya emin olmadığınız eklentileri tek tek VirusTotal adlı siteden hiç de oyuncularınızı sıkıntıya sokmadan kontrol edebilirsiniz...
konuyu okumadığınızı düşünüyorum, bu bir plugin değildir lütfen konuyu okuyup videoyu izleyiniz ve öyle yorum yapınız.