minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Paylaşım Minecraft sunucuları neden açıldığı gibi kapanıyor? - Açıklama

EvrenselSunucum.com
Discord
agodevr#2022

Merhaba saygıdeğer MinecraftTR üyeleri,

Bugün sizlere Türkiye'de neden Minecraft sunucuları açıldığı gibi kapanıyor bunun sebeplerinden bahsedeceğim. Konuya geçmeden önce bir halinizi hatrınızı sormak isterim nasılsınız iyisinizdir umarım. Fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum. Türkiye'de Minecraft sunucularının açıldığı gibi kapanmasının başlıca sebebi ekonomik sorunlardır. Piyasada sunucu açan herkes ilk 1. Ay kiralama ücretini rahatlıkla ödeyebiliyor fakat bir sonraki aylarda sıkıntı çekiyor. Bunun sebebi ise dolar kurunun halen yüksek olması ve bunun kiralama ücretlerine yansıması. Dolar yüzünden birçok firma sanal sunuculara zam yapmış durumda. 2022 yılı başında gelen zamla elektrik faturası arttığı için firmaların giderleri çoğaldı. Veri merkezi elektrik faturası fazla geldiği için fiyatlara zam yapılmış durumda. Bu işin ucuda müşterilere değiyor. Bu devirde Minecraft sunucusu açmak için büyük sermaye gerekmekte. Ekonomi dışındaki bir diğer sorun ise sunucuların tutmaması. Açılan sunucular genelde reklam veremedikleri için istedikleri kitleye ulaşamıyor ve sunucularını kapatıyorlar. Piyasada 2 adet dev sunucu olduğu için açılan küçük sunucuların çok az şansı oluyor. Bu şansı düzgün kullanmak içinde reklam işine çok sayıda para yatırmanız gerekiyor. Yani nereden bakarsanız bakın işin ucunda yine para var. Buradan şunu anlamamız gerekiyor güzel ve tutacak bir sunucu açmak için elinizde sermaye buluması gerekiyor.

Neyse sevgili üyeler daha fazla konuşup içimizi karartmayalım. İnşallah isteyen herkes hedeflerine ulaşabilir. Farklı konularda görüşmek üzere iyi günler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
3
Discord
Arda Mert Tezel#0001
Güzel ve başarılı bir konu olmuş ücretli eklentileri dolar/euro üzerinde almamız alan adı, site, sunucu paketleri, tasarımlar diye bu daha da detaylandırılabilir ama dediğin gibi abartıp içimizi karartmaya gerek yok.

Elmas madencisi.
Discord
Başarılı.

Requlogia Minecraft Hizmetleri
En iyi cevaplar
19
Discord
RequaizeN#6522
Düşüncelerimi belirtmek istiyorum, bana kalırsa minecraft piyasası biraz para kazanmaya döndü. Herkes az paraya kapatıp nasıl kazanırım derdinde. Reklama bütçe ayırmıyor çoğu. Onun dışında makine kiraları zaten uçtu gitti. Sunucu piyasasını düzgün ayarlamadıklarından dolayı, sunucuda satış yapılmıyor ve giderler karşılanmadığı için kapanıyor.

İskeletor.
Discord
Cio_Bey22#0001
Malesef ki öyle.

Seçkin madenci.
Discord
Ersoy#5181
Güzel ve Yaralı Bir Konu Olmus Ellerinize Saglık

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Letted#5284
Güzel Eline Sağlık.

EvrenselSunucum.com
Discord
agodevr#2022
Güzel ve başarılı bir konu olmuş ücretli eklentileri dolar/euro üzerinde almamız alan adı, site, sunucu paketleri, tasarımlar diye bu daha da detaylandırılabilir ama dediğin gibi abartıp içimizi karartmaya gerek yok.
Eklemeyi düşündüm başta fakat telefondan yazdığım için çok uzatmadım. Kısa ve öz anlatım yapmayı daha doğru buldum.
Düşüncelerimi belirtmek istiyorum, bana kalırsa minecraft piyasası biraz para kazanmaya döndü. Herkes az paraya kapatıp nasıl kazanırım derdinde. Reklama bütçe ayırmıyor çoğu. Onun dışında makine kiraları zaten uçtu gitti. Sunucu piyasasını düzgün ayarlamadıklarından dolayı, sunucuda satış yapılmıyor ve giderler karşılanmadığı için kapanıyor.
Maalesef ki bu çok doğru herkes ucuza sunucu açıp yüzlerce para kazanma derdinde.

Bunlar dışında yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Discord
yıldırım#1337
Yararlı bir konu olmuş, eline sağlık.