Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Rehber minecraft sunucum açılıp, kapanıyor!

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
Minecraft sunucum açılmıyor,
minecraft sunucum başlamıyor,
minecraft sunucum crash hatası veriyor,
minecraft sunucum siyah ekranda kalıyor,

Bir çok sebebi olsada iki üç genel problem olduğu görülmüştür.

1. Siyah pencere görünüp kayboluyor?

eğer yönetim panelimizi kullanıyorsanız ve sunucu dosyalarını sıfırladıysanız yeni eula dosyasını kabul etmelisiniz. https://minecrafttr.com/konu/you-ne...-the-server-go-to-eula-txt-for-more-info.647/ burada nasıl yapacağınızı anlattım

eğer yönetim panelini kullanmıyorsanız oluşturduğumuz bat uzantılı dosya içindeki xmx ve xms bilgileri olmasi gerekenden fazladır. uygun seviyeye getirin.

eğer makinede 32bit Java kurulu ise bunu 64bit ile güncelleyin, denetim masasından kontrol edebilirsiniz.

2. Siyah pencere BIND hatası verdikten sonra duruyor.

1553

sunucunuzu çalıştıran java başka bir oyun oturumu için hafıza da halen 25565 portunda çalışıyordur, görev yöneticisi üzerinden java oturumlarını durdurun. bunu yapmak için ekranın altındaki görev çubuğu üzerinde sağ tusa basın buradan task manager seçeneğini tıklayın. Gelen pencerede java olanları bulup sağ tuşa basarak görevi sonlandir yapın.

Task Manager'ı aşağıdaki gibi açın

1554

ve tüm javaları end process tree ile sonlandırın.

1555

3.server.properties içindeki ip veya port yanlıştır

server.properties içerisindeki server-ip adresi yanlıştır, çoğu zaman sunucu paketini başka birisinden aldıysanız veya
panelli bir sunucu üzerinden yedek aldıysanız eski sunucu ip si server.properties içinde kalmıştır. Bu yine ekranda bind hatasıyla gösterilir.
server.properties içindeki server ip bölümünü temizleyiniz! yani aşağıdaki gibi bırakınız.

1556

4. sunucu açık görünüyor ama bağlantı yapılamıyor.

Genelde sunucu size verilirken firewall kapatılır eğer unutulmuş ise bizden yardım isteyebilir veya firewall 'ı
kendiniz kapatabilirsiniz, genelde oyun sunucuda çalışır ama oyuna kendi bilgisayarınızdan giremediğinizde çözüm budur!

server.properties içindeki server-port değeri 25565 değildir. Bu durumda server sorunsuz açılır ve oyuncu girişini bekler ama siz kendi makinenizde bağlanamazsınız.

server.properties içinden portu 25565 yapın.

sunucunun hangi portta başladıını öğrenmek için açılışı izleyin.
1557

5. Authme MYSQL ayarlarını yaptım, sunucu artık açılmıyor.

bağlanmaya çalıştığınız mysql sunucuya bağlantı yapılamadığında authme ayarların düzeltilmesi için sunucuyu kapatır.
mysql bilgilerinin doğru olduğundan emin olun

6. Yukardakilerden hiç birisi???

Oluşan son log dosyasını açın ve içinde SHUTDOWN kelimesini araştırın, bulunca ya Türkçeye çevirin veya bize gönderin.

unuttuklarım varsa aşağıya ekleyin arkadaşlar.
hep atılmayın. azcık katılın.

Son düzenleme: