minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Paylaşım Minecraft Türk Sunucuları Hakkında Fikir ve Önerileriniz Nelerdir?

Merhaba arkadaşlar, bugün rehberden çok bir fikir alışverişi ve tartışma konusu tadında bir konuyla karşınızdayım. Bildiğiniz üzere her geçen gün Minecraft sunucu sektörü gelişme göstermektedir gerek oyuncu kitlesi gerekte yatırım olarak. Minecraft sunucu sektörü bizim ülkemizde de genç nesil arasında bir önem taşıyor hatta Minecraft ile ilgili forumlar, bloglar ve paylaşımların yapıldığını görüyoruz. Bu gün Minecraft'ta Türk sunucuları hakkında biraz sizlerle fikir alışverişi yapmak istiyorum belki bu sayede yakın zamanda Minecraft sunucusu açacak arkadaşlar için bir fikir çıkar.

thumb-1920-380205.jpg

Minecraft Türk Sunucuları

Bu konuyu 3 başlık altında konuşacak ve fikirlerimizi paylaşacağız. 1) Minecraft'ta en çok tercih edilen oyun modu, 2) bir Minecraft sunucusu hangi sürümde açılmalıdır ve 3) Minecraft sunucusunda en çok dikkat edilmesi gereken hususlar.

İlk madde ile başlayacak olursak Türkiye de en fazla bulunan ve kitlesi en geniş olan oyun modu bence skyblocktur. Minecraft Türk sunucularının büyük bir kısmı sadece skyblock modu üzerine veya skyblock modunu içermektedir. Şahsi fikrim skyblock her ne kadar güzel bir mod olsa bile Minecraft'ta Türk sunucularının büyük bir kısmı farklı sistemler sunmuyor ve ülkemizde maalesef ki bu oyun modu hızlı bir gelişme gösteremiyor.

İkinci madde ile devam edelim. Her ne kadar yeni sürümler ile oyunun yapısında kayda değer büyük değişimler olsa bile maalesef ki her sürüm Minecraft sunucusu açmak için uyumlu değil. Mesela 1.16.5 sürümünde hayatta kalma sunucusu yada açık bir arazide serbestçe dolaşıp materyal toplayabileceğin modlar için çok uygundur ama bence 1.16.5 sürümünde bir skyblock sunucusu açmak bana göre çok mantıklı değil. Nedeni ise serbestçe dolaşıp etraftan materyal toplayamıyorsun ve oyuna yeni eklenen bir çok şeyi o kadar rahat elde edemiyorsun. Hayatta kalma sunucusunda koskocaman bir harita varken skyblock sunucusunda materyal toplamak için ufak bir adan var ve o adada gelişmeye çalışıyorsun.

Üçüncü ve son maddeye gelecek olursak Minecraft Türk sunucuları her ne kadar geniş bir kitleye hitap etseler de bazı konularda eksiklik yaşıyorlar. Bir sunucuda en çok dikkat edilmesi gereken üç nokta vardır.

1) Oynanabilirlik yani sunucuda oynarken oyundan ne kadar zevk alırsanız o oyuncunun sunucuya olan bağlılığı artar ve sunucuda kalmasını sağlarsınız.

2) Yenilikçilik tamam şuan bir çok sunucu kendini geliştirmeye yeni şeyler eklemeye çalışsa da alt yapı aynı halbuki herkes sunucuyu baştan yaparken bir öncekinin üzerine 1 basamak daha koysa sektör alır başını gider ve daha tatlı bir rekabet oluşur.

3) Yetkili kadrosu bir çok sunucunun yetkili kadrosuna güveni tam olabilir tamam bilgilerinden şüphem yok ama 7 yıldır minecraft sunucu sektöründeyim gerek yerel gerek farklı ülkelerin projelerinde çalıştım. Minecraft Türk sunucularının bir kısmı yetkili ekibi oyunculara karşı ciddiye almıyormuş gibi konuşuyor ve bu beni çok üzer olmaya başladı.

Bilmiyorum bunlar benim kişisel görüşlerim yanlışlarım olabilir eğer aranızda sunucu sahibi veya yetkilisi varsa ve onları kırdıysam özür dilerim ama şunu kabullenmek gerekiyor ki maalesef bu söylediklerimin doğruluk payı da var. Bu konuda hiç kimseye gönderme yapmak istemedim veya olan bir şey için açmadım içime estiği ve sizin de fikirlerinizi ve görüşlerinizi merak ettiğim için böyle bir içerik açma gereği duydum.
Bir sonra ki konuda görüşmek üzere hoşça kalın iyi günler dilerim.

Test 1 2 3
En iyi cevaplar
11
Discord
362Sefa#0362
Yeni sunucu açacaklar ve sunucu sahipleri için ufak tüyolar var inceleyin derim :çay: