minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Minecraft Türk Sunucuları Hakkında

Discord
yıldırım#1337

MİNECRAFT TÜRK SUNUCULARI HAKKINDA​

Selamlar!
MinecraftTR Forumu üzerinde, diğer forumlara göre fazla sesimiz çıkmasa da bugün sizlerin karşısındayım. Evet, tüm spesifik düşüncelerim eşliğinde, Türk Sunucuları baresinde bir konu açmak ile uğraşalım dedik, iyi forumlar dilerim.

Öncelikle Dünya üzerinde en çok sunucular arasında ülke olarak başlarda gözüküyoruz ve bu ne kadar üstünlük taşısa da gurur verici sayılabilir. Bunun verdiği ihtişamın birtakım ters halleri göründüğü için konu üzerinde özellikle detaylı bir şekilde açıkladığımı önceden vurgulamak isterim.

- Yönetim Ekibi -

Başlangıç sunucu açılışı için yönetim ve yetkili ekibi, çoğunlukla sunucu sahipleri tarafından asla itibar dahil edilmez. Bunu sunucu sahipleri fazla önemsemese de hiçbir zaman muteberliğinden taviz vermemiştir. Muazzam bir ekip kurmak için ufak bir taslak oluşturmak istedim, şahsi birşey olduğu için görünümünü sizin inisiyatifinize bırakıyorum.

* Tekrardan belirttiğim gibi, şahsi düşüncem olduğu için bir kısmınıza işlevsel veya makul olmayabilir, ona göre ayık olun. Önemlilerden başlarsak, ilk etapta bir kemik kadro kurmak için öncelikle bandoyu arkadaş çevresi üzerinden aramamak gerekiyor. O yüzden çok fazla özen sarf etmeye vâkıf olmalıyız. Bu yüzden, açılış tarihini vermeden bir ekip muhakkak hazır tutmak gerekiyor. Kemik kadronun önemi, bir kuruluşun en önemli kozlarından biri olmasıdır. Bu durum, her sunucu için geçerli mi? Hayır tabii ki...
Nadir rastladığım sunucular dahilinde, tek bir kişi ile yönetimin ve sunucunun ilerlemekle beraber geliştiğini gördüğüm doğrudur, o yüzden göreceli kalabilir ve tüm cümleyi bozabilir, nitekim öyle sayılır... Ekip dışında sunucunuza bir ortak almadan önce de aynı titizliği gösterebilirsiniz. Örneğin; forum siteleri üzerinden ya da Discord biom kısmınıza "Sunucu Ortak Aranır" şeklinde bir metin girerek bir ortak arıyorsanız (tahtalarınızda bir eksik olabilir :d) çok harika bir hata yapıyorsunuz. Mantık olarak, bu yöntem ile gerçek bir ortak katiyen bulunamaz, herşeye rağmen dikkatli olun. Eğer ki hedefiniz yüksek bir sunucu ise yönetim ekibini deneyimli ve tecrübeli kişi önergelerinden giderek temelini geçirebilirsiniz.

- Sunucu Altyapısı -

* Tüm herşeyi plana soktuktan sonra bir altyapı oluşturmak için tutulan sunucular üzerinden ilham alabilirsiniz. Çoğu sunucularda defalarca rastlandığı gibi herkesin kendine özel sistemlerin olduğu söylense de maalesef doğru olmadığını kısa bir araştırma yaparak çokozlayabilirsiniz. Bunun için de asla imrenmenize gerek yok, bu çok normal ve en çok oynanan sunucuların kullandığı stratejilerinden bir yöntem arasındadır. Bana kalırsa, yabancı sunucular üzerinden esinlenmek en sağlıklı yöntemdir. Sunucunuzu hayata geçirmeden önce temel şeylere özgünlüğünüzü katmayı hiçbir zaman unutmayın. Ona göre yenilikler getirerek sununuzu renklendirmeye bakın...

Daha fazla bölüm oluşturmak isterdim, fakat kafamı toparlamam gerekiyor. Eğer konu tutarsa bir seri haline getiririm, sağlıklı günler...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Seçkin madenci.
Discord
güzel bir konu okumanızda yarar var