MinecraftTR 1,715 Konusu 10,149 Mesajı ve 3,309 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
Üstelik her yere abartısız ve göz yoran reklamlar eklemeden!
  • v.1'a Ek olarak performans iyileştirmeleri yaptık, bazı hataları giderdik, fazlalıkları temizledik.
    Yeni rütbeler, madalyalar, flamalar, kategoriler, temada değişiklikler, hesap yükseltmeleri ekledik, herkese iyi forumlar...
    29.10.2019 - MinecraftTR Yönetimi
Minecraft Türkiye

Paylaşım Misao | Bir kızın hikayesi...

TalhaKARTAL

Vatandaş
En iyi cevaplar
0
4267

Misao, Aki adlı baş karakterimizin rüyasında, 3 ay önce kaybolan sınıf arkadaşı Misao'nun ondan yardım istediğini duymasıyla başlar. Misao yalnız takılan
sıradan bir kızdır. Aki onun arkadaşı olmak istemiştir ama ne yazık ki buna hiç fırsat olmamıştır. Okulda her zamanki gibi sıradan bir gün geçirmek üzere okula gider ama bir şey olur. Bunun deprem olduğunu düşünürler fakat aslında Misao'nun laneti okulu ele geçirmiştir ve ancak Aki Misao'nun bedeninin kayıp parçalarını bularak laneti sonlandırabilir! Kısacası zombiler ve ruhlarla dolu okulda dolaşarak Misao'nun bedeninin parçalarını ve o parçaları bulmaya çalışırken kullanacağınız bir takım nesneler topluyorsunuz. Ve sonunda Misao'nun hikayesini de öğrenerek onu "huzura" erdiriyorsunuz. Ama aslında oyun bence Truth'ı oynamadan bitmiyor. Truth'da oyun boyunca ölen ve Misao'nun hikayesine dahil olan kişilerin ruhlarını kurtarmak gibi bir şey yapıyorsunuz.

Şimdi karakterlere geçelim.

Aki
Dediğim gibi beklenmedik şekilde Aki en sevdiğim karakter oldu. Kendisini çok mantıklı ve aklı başında buldum.Neden onu neredeyse her çizimde elinde o sopayla kanlar içinde çizdiklerini anlamıyorum. Oyunu oynamayan da sanır ki devamlı o sopayla adam dövüyor. Halbuki sopayı çok az yerde kullandı. Oysa gerçekten tatlı ve iyi bir karaktermiş.

4272
Tohma
Tabii ki sevmedim ama en nefret ettiğim tip kesinlikle bu değil. Kendisi kızların kalpleriyle oynayan klasik bir yakışıklı çocuk ve başka türlü davranması beklenilemezdi zaten. Aslında oyundaki pislikler arasında en az pisliği bu olabilir.

Yoshino
Bu da klasik çekemeyen zorba kız tiplemesi. Ama Misao'ya yaptıkları gerçekten korkunç ve iğrençti. Ben Aki'nin yerinde olsam onu lanetleyen Misao'yu durdurmazdım sanırım çünkü gerçekten hak etmişti.

4273
Saotome
Bu kız cidden iyi miydi yoksa kötü mü anlamadım. Ama Misao'ya zorbalık edenlere katılmıyordu galiba. Tam anlamadım ama... Eğer öyleyse o neden öldü ki?

Kudoh
Böyle tiplerden arkadaşını yarı yolda bırakan tiplerden gerçekten nefret ederim... Eğer o Misao'yu bırakmasaydı belki de Misao'nun başına o kötü şeylerin
hiçbiri gelmezdi. Onu bırakın arkadaşını yarı yolda bırakmak benim kötülük listemin ilk maddesi. Bu yüzden ben olsam Misao ona her ne yapacaktıysa izin verirdim. Ayrıca Aki'nin onun ölümünü izleme sahnesi başta çok mantıksız gelse de sonradan aynı kısma dönüp "watch" seçeneğine keyifle tıkladım ve onu o arabanın ezişini mutlulukla izledim. (Bu arada o sahnede oyunun verdiği mesaj: "Her önünüze çıkana yardım etmeyin.") Bana göre arkadaşını yarı yolda bırakan herkes Kudoh'un yaşadıklarını ya da çok daha kötüsünü hak eder.

Kurata
Yani geçmişi ve Misao'ya yaptığı şeyi bağdaştıramıyorum. Yani okul hayatı boyunca ezilmiş birinin gözü bu duygulardan dolayı öldürecek kadar dönebilir ama öldürecek hem tecavüz edecek kadar aşağılık bir pislik olmaz. Yaptıkları yaşadıkları için çok fazla kısacası. Ben acı içindeki bir kıza tecavüz eden birine sırf insanlar sadece dış görünüşle ilgilendikleri için fıttıran bir adama sarılmazdım açıkçası Aki. Yalnız keşke Ayaka ve arkadaşlarının o gittikten sonra söylediklerini duysaydı diyorum. O zaman herkes için her şeyin görünüşten ibaret olmadığına inanırdı. Sonuçta Aki onu inandırdı ama pekala bunu durumu kotarmak için yapmış da olabilirdi? Ben olsam öyle düşünür ve ona inanmazdım.

4274
Ayaka
Açıkçası bu kızı tatlı buluyorum!

Bayan Kütüphane
Aya bu oyunda karşımıza biraz daha sempatik ama yine de babasının özelliklerini almış biri olarak çıkıyor.

Onigawara
Bu sefer karşımıza Onigawara adıyla çıkan boş konuşmaktan ve olaya sunuculuk etmekten başka bir işe yaramıyor. Ama gene de buna rağmen çok sempatik.

Oyunu indirmek için tıkla

4271

VirusTotal için Tıkla

Son düzenleme: