Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Mod Paketi Nasıl Hazırlanır?

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Merhaba değerli forum üyeleri, bu konuda sizlere mod paketi hazırlamaktan bahsedeceğim. Şimdi diyeceksiniz ki mod paketi hazırlamak kolay iş. Ama şöyle bir şey var. Siz modlu oynasanız ve mod paketi hazırlayabilseniz bile bunu Curse Forge sitesinde paylaşamazsınız. Çünkü burada modları sıkıştırıp ve buraya atıp paylaşma değil, farklı bir formatta paylaşım sistemi bulunmaktadır. Eğer biliyorsanız sorun değil fakat bilmiyorsanız bu konudan öğrenebilirsiniz. :)
R7UsQ09NYyCoijlI1KBxaf4uZl1UL3K24n1fZb4SOfETtqS8bb3qEWDQU3uHp-AMu01Kony6IqSn3_s0DuQk1XbT2ve0EUJVsUjlXQ28hcp2m-08POEdbcKv0aGzdYGOdL7RDrcS
Minecraft Mod Paketi Ne İşe Yarar?
Minecraft’ta mod paketi hazırlamak bazı hazır ayarların yer alması, haritanın bulunması, modların topluca olmasını ve birkaç farklı özelliği sağlar. Örneğin bir mod paketinde modu yapılandırabilir, kullanıcıya bu şekilde sunabilirsiniz. Bu önemli bir avantajdır. Mod paketleri sayesinde kullanıcılar mod paketi hazırlamak zorunda kalmadan istediği türde mod paketini oynayabilir. Örneğin teknik, eğlenceli, şanslı bloklar bulunan, gelişmiş zorlu hayatta kalma olan, fantastik özellikleri olan ve daha birçok türde mod paketi bulabilirsiniz.

Minecraft Mod Paketi Hazırlarken Dikkat EdMod Paketi Nasıl Hazırlanır?ilmesi Gerekenler
Öncelikle mod paketi hazırlarken ve bunu web sitesinde paylaşacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Öncelikle mod paketindeki tüm modlar birbirleriyle uyum içerisinde çalışmalıdır. Eğer tüm modlar uyumlu bir şekilde sorunsuz çalışıyor ise diğer bir adım modların ayar dosyalarını isteğe bağlı olarak ayarlamanız olacak. Eğer özel bir mod paketi yapıyorsanız ve kullanıcıları sınırlandırmak istiyorsanız modların ayar dosyalarını düzenlemeniz gerekir. Bunun gibi birkaç düzenleme yaparak mod paketini daha güzel hale getirebilirsiniz.

1PNxdzK5xrE5mbwpq2uaH68yIrmbBZUXlR6nI9Sl0ESSLCz15AN0Q6ES1Lfrb6lot09oj9ToUUCbnW8DxMMDoiz_r-AC7cFWOSctRMfLzBt_KwzL-em0LqsQ83RCkdrS57SC_Ks_
Minecraft Mod Paketi Nasıl Hazırlanır?
Öncelikle Twitch Launcher uygulamasını kurun veya başlatın. Giriş yaptıktan sonra üst kısımdaki “Modifikasyonlar” sekmesine geçin. Burada kendi mod paketinizi oluşturun. Sürüme dikkat edin. Sonrasında istediğiniz modları içine ekleyin. Eğer istediğiniz mod web sitesinde bulunmuyor ise farklı bir kaynaktan indirip profilin sağ kısmındaki ayar simgesinden geçiş yaparak “Mods” klasörüne atabilirsiniz. Dışa aktarmak için ise yine aynı ayar sekmesinden “Profili Dışa Aktar” kısmına tıklayın. Buradan istediğiniz dosyaları çekebilir ve istediğiniz yere aktarabilirsiniz. Artık bu mod paketini Curse Forge üzerinde paylaşabileceksiniz.

Seçkin madenci.
Discord
ChefEternal#1780
Yararlı konu (y)

Sevmek sevmekse eğer, sevmek sevmemektir.
Discord
vicdum#0654
Mod paketi hazırlamak hakkında daha detaylı bir anlatım yapabilirdin. Ayrıca mod paketi hazırlamak asla kolay bir iş değildir. Sunucuya tonlarca eklentiyi yükleyip hiçbir şey ayarlamadan nasıl bir eklenti paketi yapılmış olunmuyorsa bu da öyledir, sadece modları yükleyerek mod paketi yapılmış olunmuyor. Son olarak ise Curse' a herkesin indirebileceği şekilde mod paketi yüklemek için fazla bir şey gerekmiyor, sadece eklentileri yükleyip bir ayarını değiştirmesen de yükleyebiliyorsun.
Yine de eline sağlık.

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Mod paketi hazırlamak hakkında daha detaylı bir anlatım yapabilirdin. Ayrıca mod paketi hazırlamak asla kolay bir iş değildir. Sunucuya tonlarca eklentiyi yükleyip hiçbir şey ayarlamadan nasıl bir eklenti paketi yapılmış olunmuyorsa bu da öyledir, sadece modları yükleyerek mod paketi yapılmış olunmuyor. Son olarak ise Curse' a herkesin indirebileceği şekilde mod paketi yüklemek için fazla bir şey gerekmiyor, sadece eklentileri yükleyip bir ayarını değiştirmesen de yükleyebiliyorsun.
Yine de eline sağlık.
Merhaba Bora, müsait olmadığım için dün cevap veremedim. Ben yüzeysel olarak bilgiler vermek istedim. Çok detaya girmeden kısaca anlattım. Yeni başlayan insanlara ön bilgi gibi düşünülebilir. Fakat yazdığın yazıda şöyle bir şey demişsin: "Mod ekleyip ayar yapmadan mod paketi oluşturarak mod paketi yapılmış olmaz.". Ama ben burada mod paketi yaparken ayarlamaları yapmalarını, gerekirse özel harita da eklenmesi gerektiğini belirttim. Şimdi bunu niye dedin? Tam anlamadım. :unsure: