minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

MTA script nasıl yüklenir?

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Merhaba,

MTA'da script eklemek istiyorsanız basit işlemler yaparak halledebilirsiniz. Unutmayın aşağıda anlatacaklarım Batihost'tan alınan bir MTA serverları için geçerlidir.
Bu konuyu size gerek resimlerle, gerekse yazılı olarak anlatacağım.

Batihost'tan aldığımız VDS'ye "Uzak Masaüstü Bağlantısı" programına girin IP adresini yazın.
5574

Ardından Kullanıcı adı ve şifreyi yazın. (Eğer bilgiler doğruysa makina açılacaktır.)

(MTA sunucunuz kurulu var sayıyoruz.)

Şimdi MTA sunucunuzu DURDURUN.

Şimdi yapmanız gereken işlem elinizde bulunan Scripti ilgili yere yüklemek. DİKKAT!!! Ben size benim elimde olan "Zombies" scriptini yüklemeyi ögretiyorum. İşlemler aynı. Yüklemek istediğiniz her scriptin komutları varsa komutlarını ve ayarları varsa ayarlarını kendiniz bilmekle yükümlüsünüz. Ayrıca, servera uyumlu olup olmaması çok önemlidir. Uyumsuz scriptler serverınızı zorlar. Yüklediginiz server RCON + LOG 'da WARNİNG ve ERROR Vermemesine dikkat edin. Çok fazla veriyorsa kaldırın.

Öncelikle mta/mods/deathmatch/resources/[gameplay] bu dosya konumuna kadar Tıklayın!
Şimdi [gameplay]'in içindesiniz. "Yeni Rehber veya Dosya (config) ekle" bölümüne tıklayarak orada kendi klasörünüzü oluşturun. Bakın ben adını "zombies" yaptım. Siz ne yaparsanız artık.

Klasör oluşturma işlemleri bittikten o klasörün içine gireceksiniz ve bomboş olacak.

Oluşturduğunuz klasörüne kadar tıklayın. mta/mods/deathmatch/resources/[gameplay]/zombies (sizin klasörünüz)

Şimdi ise kaynağınızdan zombies klasörünün içine scriptinizin dosyalarını yükleyin.

Daha sonra yapmanız gereken son işlem. Panelden Config Dosyaları tıklayın ve mtaserver.conf'yi düzenle seçin. "zombies" scriptine yetki verip çalışmasını sağlayacağız..

En alta ekliyoruz scripti. Sadece kendi yüklediginiz klasör ismini yazmak olacak. Yani "zombies"
Kaydet!

Şimdi Server BAŞLATIN.

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Tesekkurler