Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Rehber Nasıl datapack kurarım?

Mutant Herobrine.
Discord
UmutICE#3452
Merhabalar. Bu konuda size nasıl datapack kurarsınız bunu söyleyeceğim. Yardımcı olduysam ne mutlu bana :) Neyse, uzatmadan konumuza geçelim.

Öncelikle bir datapack indiriyorsunuz. Herhangi bir datapack olabilir fakat harita sürümü ile datapack sürümünün aynı olmasına dikkat edin.

Eğer indirdiğiniz dosya .rar ise onun içindeki klasörü çıkarın. Eğer klasörse sorun yok kalsın.

Ardından WINDOWS + R tuşlarına basıp çalıştırı açıyoruz. Eğer bu çalışmazsa arama bölümüne çalıştır yazıp ta açabiliriz.

Yazı yazma bölümüne %appdata% yazıyoruz ve açıyoruz.

.minecraft klasörüne giriyoruz.

Eğer hiç bir dünya açmadıysanız yeni bir dünya açın.

.minecraft klasöründen saves dosyasına giriyoruz. Buradan dünyanın klasörüne giriyoruz. Ardından karşınıza bir sürü klasör ve 4 tane dosya çıkacaktır. datapacks klasörüne giriyoruz ve datapack klasörümüzü içine atıyoruz. Şimdi yapmamız gereken şey oyuna girip oyunun ve datapack'in tadını çıkarmak :)

Umarım yardımcı olmuşumdur. Konumu okuduğunuz için teşekkürler :) Sağlıklı günler!

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Gayet güzel ve anlaşılır bir anlatım olmuş, çok teşekkürler.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Açıklayıcı ve basit bir anlatım olmuş.