Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Paylaşım ÖNERİ: Skull yüzünden 1.8 1.8.8 arası oyuncuların crash yemesini engellemek (1.8.x sunucu sürümü için)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Tekrardan merhaba.

hemen konya girip bu pluginin ne işe yaradığını anlatmak istiyorum.

Mojang skin apisine rate limit getirdi. 30 saniyede bir skin verisi çekebiliyorsunuz. Skinrestorer gibi pluginler cache kullanarak bunu aştı ancak spigot 1.8.8 kullanan sunucularda cache sistemi yok. Kısaca sunucunuzda yoğun oyuncu trafiği olduğu zaman bir skull un skin verisi çekilemeyebilir. dolayısıyla Skin verisi null olur. Null olduğu zaman da 1.8-1.8.8 arası client kullanan oyuncular o skull u gördüğü zaman crash yer ve oyundan atılır.

Bunu engellemek için Null skinine sahip skulları silmeniz gerekli. Bunun için spigotmc de bir arkadaşımız bir plugin yazmış.

Plugin linki:

Fakat oyunucu envanterleri kontrol edilmiyor. Bunun için ben de bu plugini editledim. Editli versiyonu da aşşaıda;

Yine de bu problemden kurtulmanın en sağlıklı yolu kendi cache sisteminizi yazıp spigot u editleyerek mojang apisi yerine kendi cache sistemini kullanmasını sağlamak. Bu cache sistemini nasıl yapacağınızı ilerleyen günlerde paylaşmayı düşünüyorum.

Editlediğim versiyona ait;
Virüstotal:
Source:

Son düzenleme:
BATIHOST.COM
Yardımsever Üye
En iyi cevaplar
4
Discord
itsbluzer
Başarılı, Tebrikler.

Yeni bir Steve doğdu!
Yasaklandı
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606
siteyi değiştirdim, dosya da silinmiş haliyle. söylediğin iyi oldu. ekledim.
VirüsTotal koyabilir misin, ek olarak insanlar neden bu senin pluginini indirmeli, ya op varsa içerisinde?

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
VirüsTotal koyabilir misin, ek olarak insanlar neden bu senin pluginini indirmeli, ya op varsa içerisinde?
Nedenini yazdım, eksikleri var onları tamamladım. Ve plugin bana ait değil. Bu editlediğim versiyonu. İçinde ne olup olmadığına decompile edip bakabilirsin.

Buyur virus total:

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Kaynak kod ve virüstotal eklendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...