minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Tanıtım Oraxen eklentisi: Farklı dokuya sahip blok ve eşya geliştirin

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
20220116 (3).png

Oraxen eklentisi: Farklı dokuya sahip blok ve eşya geliştirin​

Oraxen eklentisi ile harika projeler geliştirmek mümkün. Bu konuda Oraxen eklentisinden detaylı bir şekilde sizlere bahsetmek istiyoruz.
Pek çok Minecraft eklentisi bulunuyor. Bazıları optimizasyon yapıyor, bazıları oyunu geliştiriyor, bazıları da mini oyun ekliyor. Peki ya Minecraft Forge veya Fabric gibi özel blok ve eşya ekleyen bir eklenti olsa nasıl olurdu? Böyle bir eklenti bulunuyor. Gelin hep beraber inceleyelim.

Oraxen eklentisi ve özellikleri​

Oraxen, güncel sürümlerde farklı dokuya sahip blok ve eşyaların eklenmesini sağlayan bir eklenti. Yalnızca blok ve eşya değil aynı zamanda zırh, şapka, yiyecek, farklı modeller ve bitkiler de eklenebiliyor. Bilindiği üzere yeni sürümlerde özel dokuya sahip eşyalar eklenebiliyor. Diğer eşyalar bozulmuyor, yalnızca bazı etiketler kullanılıyor. Grafiksel arayüze sahip olan bu eklenti ile eşyalar kolay bir şekilde düzenlenebiliyor, farklı çalışmalar elde edilebiliyor.
Eklentinin genel özelliklerini incelediğimizde eklenti içerisinde yapılan eşyaların alış ve satışının yapılmasının mümkün olduğu belirtiliyor. Eklenti paralı olsa da açık kaynak olarak yayınlanmış durumda. Bu da eklentinin geliştirilebilmesine imkan tanıyor. Özel tariflerin eklenebileceği bu eklentide yeni dokuların yer alması için özel bir doku paketi gerekiyor. Bu doku paketi sunucuya giren oyuncular tarafından yüklenmeli. Bu eklenti ile birlikte kullanıcılar kod yazarak eklediği eşyaya özgü bir özellik geliştirebiliyor.

Son düzenleme:
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
güzele benziyor

İskeletor.
Discord
peki birşey sorucam bu oraxen plugini ben aldım fakat sunucum bu plugini tanımlayamıyor göremiyor o yüzdende kuramıyorum yada bendeki oraxen dosyası hatalımı sizde varmı