minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

RDP Çoklu Bağlantı

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Microsoft Azure'de bir makinemiz var. RDP üzerinden çoklu giriş nasıl yapılır? Yani aynı anda birden fazla uzak masaüstü kullanıcısının rahatlıkla bağlanmasını istiyorum. Bir kaynakta yer alan uzak masaüstü bağlantı sınırlama ilkesini düzenledim fakat hiçbir işe yaramadı. Peki aynı anda nasıl birden fazla oturum ile giriş yapılabilir?

Sıradan birisi
Discord
ErenAslan#4578
Aynı usere bildiğim kadarıyla birden fazla kişi aynı anda bağlanamıyor. Fakat sen bir makinadan farklı userler açarsan bağlanılabilir.

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Discord
dotNet#6640
Aynı usere bildiğim kadarıyla birden fazla kişi aynı anda bağlanamıyor. Fakat sen bir makinadan farklı userler açarsan bağlanılabilir.
yapabilir, Multiple RDP Connection yaptığı zaman 2 kişi aynı makineye girebilir aynı kullanıcıya bağlanabilir ama bu durum da bazı hatalar oluşuyor örneğin X kullanıcısı Y kullanıcısının makinede ki bazı işlemlerini dosyalarını göremiyor bug tarzında işliyor. birinde masaüstü görünmeyebiliyor veya minecraft sunucuları var başlat.bat aktif ama 1 kullanıcıda görünüyor diğerleri göremiyor. kısacası çok buglu bir sistem'e dönüşüyor. (belki sadece bende oluşan bir hatadır)

yine de ben yaparım diyorsan: Multiple RDP Connection VM ve Remote Desktop Server Role olarak aratırsan daha kolay ulaşabilirsin.

yardımcı olacak link:

kolay gelsin. @Mucosoft :coffee:

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Sorun da burada. Farklı 5 kullanıcı var. Aynı anda birden fazla kullanıcı bağlanamıyor. Bağlanınca başkasının olduğunu söyleyip girdiğimizde diğerini atıyor.

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
yapabilir, Multiple RDP Connection yaptığı zaman 2 kişi aynı makineye girebilir aynı kullanıcıya bağlanabilir ama bu durum da bazı hatalar oluşuyor örneğin X kullanıcısı Y kullanıcısının makinede ki bazı işlemlerini dosyalarını göremiyor bug tarzında işliyor. birinde masaüstü görünmeyebiliyor veya minecraft sunucuları var başlat.bat aktif ama 1 kullanıcıda görünüyor diğerleri göremiyor. kısacası çok buglu bir sistem'e dönüşüyor. (belki sadece bende oluşan bir hatadır)

yine de ben yaparım diyorsan: Multiple RDP Connection VM ve Remote Desktop Server Role olarak aratırsan daha kolay ulaşabilirsin.

yardımcı olacak link:

kolay gelsin. @Mucosoft :coffee:
Aynı kullanıcı değil, farklı kullanıcı olarak girilmesini istiyorum. Eğer başka kullanıcı giriyorsa diğerini atıyor. Bunu nasıl önlerim?

MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606
Aynı kullanıcı değil, farklı kullanıcı olarak girilmesini istiyorum. Eğer başka kullanıcı giriyorsa diğerini atıyor. Bunu nasıl önlerim?
Kullanıcı hesaplarının yetkisi admin mi?

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Windows 10 Pro, kişisel bir işletim sistemi olduğu için çoklu giriş desteklemiyor. Fakat eğer Windows Server 2019 gibi bir sunucu işletim sistemi kullanırsanız çoklu oturum ile girebileceksiniz. Yani sorunun kaynağı kişisel olması imiş.