Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Soru Dolandırıcılık peşinde olan büyük Sunucular!

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Merhabalar, ben Mazlum Avşar.

6 Yıllık Grafik Tasarım programlarıyla ilgilenen birisiyim ve bu şekilde bugüne kadar bu işte kendimi en iyisi olabilmek için kendini adamış birisiyim.

Fakat bu aralar Minecraft PvP Sunucularında yeni açılan veya eski olup dolandırıcılık yapmayı düşünen bir kaç isimleri sizlere paylaşmak istiyorum mesajları ile beraber.

CraftRise: Belli başlı bir websitesinden Freelance olarak iş alıyorum, kendileri benden ilk başta Örnek tasarım istediler bir kaç sayfa, böylece işime bakarak değerlendireceklermiş işim(!)

1 Ekran Görüntüsü:
3ba29fh.png

1 Mesajlar
2 Ekran Görüntüsü:
dsiwg7z.png

Neymiş efendim ? şirket olarak kendileri faturayı keserlermiş O siteye ödeme yapıp Havuzda bekletmeleri mantıksızmış.
Kendilerine durumu açıkladım daha sonra 'Kısa Özet'; Ben o site üzerinden ödemeyi alırım (Sipariş verildikten sonra) Sipariş tamamlanınca .rar dosyası içinde Kaynak dosyası varsa satın aldığı paket içerisinde Kaynak dosyasıyla beraber (Lisanslı) şekilde teslim ederim, ve böylece ben ücretimi havuzdan bir kaç gün içerisinde alırım, o yüzden kabul etmeyeceğimi söyledim kendisine.
Sonra tamam o zaman biz öyle böyle şöyle diyerek lafı geveleyerek vakit kaybı yaptı bana bir kaç gün boyunca.

1-2 Gün boyunca Discord vs falan diyerek oyaladılar tabii ki beni, daha sonraysa sesleri kesildi peki neden böyle bir seçimle karşıma çıktılar?

LegendCraft yani şu anki ismiyle RivaNetwork olacak olan Elemanlar bana 750 TL'lik bir Launcher hazırlattılar 3 gün boyunca, daha sonra Tasarımı kopyalayıp işten vazgeçtiler tabii ki kendilerine dava açtım fakat süreç yavaş işlediği için ülkemizde bu tür durumları bilmenizi tavsiye ediyorum.

Bunlardan duyduklarıyla beni dolandırmayı deneyen arkadaşlara ricam lütfen herkes işine ve emeklerine saygı göstersinler, vakit kaybı yapmayalım kimse için.

Özellikle ismi bilinmiş bir Sunucu bile böyle basit bir dolandırıcılık peşindeyse ülkenin durumu çok vahimdir.
Okuduğunuz için teşekkürler :)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Yaptığım tüm işin, Lisansı var kendilerini Cimer tarafınca soruşturma başlatmış durumdayım, lütfen bu tür sunucularda bulunmayın emeğinize ve vaktinize yazık!
Kendileri hakkında dava süreçlerini paylaşacağım herkese açık şekilde.

Seçkin madenci.
Discord
ChefEternal#1780
Dikkatli olmamız gerek :(

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Dikkatli olmamız gerek :(
Maalesef, başka bir forumda da aynı şeyleri yazdım hatta detaylı şekilde Ekran Görüntülerini de paylaştım.

Bunlara lütfen güvenmeyiniz vaktinize yazık olur..