• Güncelleme: Merhaba Ziyaretçi, artık profil resminde ve konularında gif kullanabilirsin!

Çözüldü Sunucu lagg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

edergo

Vatandaş
Onursal Üye
Huni gibi eşya kullanan bloklar ve adadaki eşyalar lag yapıyor. ASkyblock bunda etkili. Eşyalar bakımından limitleme koymayı deneyin.
TPS'niz çok düşmüş ilk 23 dakika.
Sunucunuza kaç GB bellek (ram) atıyorsunuz?

Mehmetacar_

Vatandaş
Huni gibi eşya kullanan bloklar ve adadaki eşyalar lag yapıyor. ASkyblock bunda etkili. Eşyalar bakımından limitleme koymayı deneyin.
TPS'niz çok düşmüş ilk 23 dakika.
Sunucunuza kaç GB bellek (ram) atıyorsunuz?
5 GB kullanıyorduk önceleri. Sizin tavsiyenizle 8 e yükselttik. Ancak devam etmekte.

edergo

Vatandaş
Onursal Üye
Eğer sunucunuz 89.16 ile biten makineyse, zaten 8GB rami var. Siz 8/8 kullan derseniz makine gereksiz zorlanır. 6-7 vermelisiniz.

Mehmetacar_

Vatandaş
Lag saldırısı diye bir şey yok maalesef.
@edergo 'nun dediklerini uygulayın. Ardından tekrar timings alıp atın.
Lag saldırısından kastım DDOS saldırısı. İlk aklıma gelen o olduğu için söyledim
Ek olarak gerçekten saldırı yedik logları size atabilirim.
Ondan öncesinde Erkan bey ticketle link atarak neden saldırı yediğimizi sordu. Emin olmadan konuşmam hiç bir konuyu ancak.
30 40 online çeken bir sunucuyken şimdi 3 kişi olması gerçekten üzüyor.

EserX

Saygı...
Onursal Üye

Mehmetacar_

Vatandaş
Sadece ram ayarla kısmını mı okudunuz hocam?

Bakın ne demiş @edergo Bey?
zaten sınırlarını otomatik olarak askyblock koyuyor 30 tane huni sınırı var ne yapayım 10 huni yapınca kim nasıl oyunasın o sunucuda. 30 bile yetmiyor. köylü sınırınıda azalttım bu gün. Herifin teki geldi sunucuyu çökerticem dedi 1 2 dakika sonra pat. Bunu koruma açıkken yaptı.
Bu ne şimdi.

edergo

Vatandaş
Onursal Üye
zaten sınırlarını otomatik olarak askyblock koyuyor 30 tane huni sınırı var ne yapayım 10 huni yapınca kim nasıl oyunasın o sunucuda. 30 bile yetmiyor. köylü sınırınıda azalttım bu gün. Herifin teki geldi sunucuyu çökerticem dedi 1 2 dakika sonra pat. Bunu koruma açıkken yaptı.
Bu ne şimdi.
Bunun yeri LAG bölümü değil. Bunu "Saldırılar"a açmalısınız. Belirtilen değerler varsayılan (default) değerlerdir. Azaltmalısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...