Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Paylaşım Sunucu Optimizasyonu ⚡(Minecraft) #1

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Discord
dotNet#6640
mc-marketi paylaşmak spigotmc paylaşmanın yanında ne kadar etik?
laf cambazlığına gerek yok bir problemin varsa: dotNet#6640
konu hakkında konuşmayacaksan konudan gitmeni rica ediyorum kişisel problemlerini buraya taşıma.

Son düzenleme:
Seçkin madenci.
Discord
sunucu sürümünüzden veya kullanılan eklentilerinizden kaynaklı olabilir detaylı incelemek gerekiyor. kötü bir tecrübe edinmişssiniz fakat benim söylediklerim bilimsel verilerdir. sağlam işlemciler konusundan ziyade ram konusundayım ben. sağlam işlemcilere geçmek her zaman daha iyidir tabii sağlıcakla kalın.
Hala bende sorun var diyorsun garip :D

Detaylı inceleme dediğiniz şeyi biz 1 senedir yapıyoruz :)

Timings raporunda bile load avarege'yi kullanan tek şey entity bir eklenti değil :)

Entity'den kastım spawner'lar moblar vesaire.

Yanlış bir yola gitmişsiniz bu sonucu deneyebiliriz.

Deneyerek öğrendim, okuyarak değil.

Bu optimizasyon sadece 1 hafta dayanıyor demek istediğim bunu yaparsalar bile sunucunun zevki artık kalmayacak çünkü mob farmı bile yapamayacaklar. O kadar kötü oluyor.

Yani garip hala suçu eklentilere atmanız haha :D

Klasik paket satıcısı gibi krdsm tps'inde sorun varsa paketindendir bizden paket al düzelir gibi :)

Benim sanırım optimizasyon yapmadığımı falan eklentilerin hepsini tek tek silip denemediğimi falan zannettiniz.

Ben zaten çoğu eklentide hata varsa java bilen bir arkadaşa optimize ettiriyorum eklentiyi :)

Discord
dotNet#6640
Hala bende sorun var diyorsun garip :D

Detaylı inceleme dediğiniz şeyi biz 1 senedir yapıyoruz :)

Timings raporunda bile load avarege'yi kullanan tek şey entity bir eklenti değil :)

Entity'den kastım spawner'lar moblar vesaire.

Yanlış bir yola gitmişsiniz bu sonucu deneyebiliriz.

Deneyerek öğrendim, okuyarak değil.

Bu optimizasyon sadece 1 hafta dayanıyor demek istediğim bunu yaparsalar bile sunucunun zevki artık kalmayacak çünkü mob farmı bile yapamayacaklar. O kadar kötü oluyor.

Yani garip hala suçu eklentilere atmanız haha :D

Klasik paket satıcısı gibi krdsm tps'inde sorun varsa paketindendir bizden paket al düzelir gibi :)

Benim sanırım optimizasyon yapmadığımı falan eklentilerin hepsini tek tek silip denemediğimi falan zannettiniz.

Ben zaten çoğu eklentide hata varsa java bilen bir arkadaşa optimize ettiriyorum eklentiyi :)
Size suç atmıyorum ama 32gb yetmiyor diyorsanız isterseniz 10 yıl boyunca geliştirin. Ben size md_5 i attığım gibi 100 lerce örnek sunarım sunucu açar gösteririm dolu sunucular dan da örnekler çıkartırım ama siz yine aynısını yazarsınız kibirlisiniz. Konuyu md_5 in ram olayıyla başlatıp buralara kadar sürüklediğine inanamıyorum.

Seçkin madenci.
Discord
1. WorldBorder pluginini kurun ( ) | ( )
2. Sunucunuza ve isteklerinize göre bir dünya sınırı belirleyin.
3. /wb fill komutu ile işlemleri yapın.
4. Bu işlem saatler sürebilir ve işlem anında sunucunuz da lag/donma olabilir.
5. Dünya sınırı oluştuktan sonra yeni oyuncular orayı geçemeyeceği için daha fazla chunk yüklenemez.

Ayrıca bu adım için bir eklentiye ihtiyacınız yok, default olarak minecraft worldborder var.

sırasıyla komutlar

/worldborder center x ve z koordinatı

/worldborder set istediğinizbloksayısı büyümesaniyesi

tabii eklenti daha yararlı olabilir denemek gerek.

Seçkin madenci.
Discord
Size suç atmıyorum ama 32gb yetmiyor diyorsanız isterseniz 10 yıl boyunca geliştirin. Ben size md_5 i attığım gibi 100 lerce örnek sunarım sunucu açar gösteririm dolu sunucular dan da örnekler çıkartırım ama siz yine aynısını yazarsınız kibirlisiniz. Konuyu md_5 in ram olayıyla başlatıp buralara kadar sürüklediğine inanamıyorum.
Ayrıca 32gb ram tek sunucuya değil 2 Adet sunucu olan UltraOpSkyBlock ve SkyBlock'ta limit yapıyor.

32gb 1 paket sığmıyorsa hata var demektir benim kastım 300 kişilik sunucuya 12gb ram vermeniz ve hala md_5'den bahsediyoruz garip :eek:

Discord
dotNet#6640
1. WorldBorder pluginini kurun ( ) | ( )
2. Sunucunuza ve isteklerinize göre bir dünya sınırı belirleyin.
3. /wb fill komutu ile işlemleri yapın.
4. Bu işlem saatler sürebilir ve işlem anında sunucunuz da lag/donma olabilir.
5. Dünya sınırı oluştuktan sonra yeni oyuncular orayı geçemeyeceği için daha fazla chunk yüklenemez.

Ayrıca bu adım için bir eklentiye ihtiyacınız yok, default olarak minecraft worldborder var.

sırasıyla komutlar

/worldborder center x ve z koordinatı

/worldborder set istediğinizbloksayısı büyümesaniyesi

tabii eklenti daha yararlı olabilir denemek gerek.
Hocam konuya ekleme yapmak serbest böyle konuşacaksanız istediğiniz kadar ekleme yapabilirsiniz. Bu konu spigotmc den çevrilmiş yorum katılmış kanıtlarla desteklenmiş halidir. İyi günler.

Seçkin madenci.
Discord
ayrıca yooniks ismi sana ait değil ama kullanman garip değilmi :)

Discord
dotNet#6640
Orjinal premium adımdır, yooniks in haberi var gerekli konuşmaları ve anlaşmaları yaptık bu pek sizi ilgilendirmiyor.

Birde söylemeden edemeyeceğim sosyal medya da genelde dotnet olarak kullanıyorum ismimi.

Discord
dotNet#6640
Misafirlikten yazıyorum 300 kişi 12 gb olayını sizinle dc de konuşarak halledelim sunucu açayim 300 kişi koyalım içine durumu beraber gözlemliyelim eğer dediğim gibi olursa konuda özür dileyeceksiniz sizin dediğiniz doğruysa ben o yazıyı kaldıracağım. Olmaz diyen siz olduğunuzdan bekliyorum.