minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

TAU -- Film Önerileri Part 1

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Shelby#7446
Merhabalar Ben Ahmet Bugün Sizlere ' TAU ' İsimli filmimizi anlatacağım vakit kaybetmeden başlayalım.

Film yapay zeka alanında birçok çalışma yapan bir dâhinin kendince hayatlarını değersiz gördüğü insanları kaçırıp onlara implantlar yerleştirerek bir hücreye kapatması ile başlıyor. Başrol oyuncumuz ise hücreden kaçmanın bir yolunu buluyor ve laboratuarı patlatarak oradan kaçmaya çalışıyor. Hesaba katmadı şey ise Tau adı verilen bir yapay zekanın bütün evin kontrolünü sağladığı. Hücrede olan diğer iki denek Tau’nun kontrolünde olan devasa robotun gazabına uğrayarak öldürülürler. Başrol oyuncumuz ise robottan kaçmayı başarır ama bu sırada sadist dâhimiz eve gelerek Tau’ya kızı hapsetmesini emreder. Ardından hapsedilen başrolümüz Julia bir dizi teste tabi tutulur, çeşitli problemler çözmesi istenir. İmplantın yaptığı şey ise o testleri çözerken beyninde oluşan elektriksel sinyalleri yakalayarak onları algoritmaya çevirmektir. Testler her gün aynı şekilde devam etmektedir. Günler ilerledikçe Tau ve Julia arasında bir dostluk gelişir. Dahimiz Tau’yu dış dünyadan uzak tuttuğunu ve yeni bir şeyler öğrenince dengesizleştiğinden bahseder Julia’ya. Julia kitaplar okuyarak, Tau’ya dış dünyayı tanıtarak karşılığında Tau’dan bilgiler alır. Yapay zeka ve robotik filmlerin yakından bir takipçisi ve aşığı olarak birçok mantık hatasına rağmen söyleyebilirim ki sıkmadan ve akıcı bir şekilde ilerleyen bir filmdir. (Daha fazla spoiler vermek yerine izlemenizi tercih ederim )
tau.jpg

Bakır madencisi.
Discord
yunus can#5065
Tek bir konuyu tek bir film yerine ufak listeler yapabilirsiniz. Konu daha verimli olur. Ben de öneri vermeden geçmemeyim: ExMachina filmini izlemenizi öneriyorum, çok popüler efsane filmlerden öte bu yapımlardan da haberdar olmamız gerekiyor.