minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

TeamSpeak Devri Bitti mi? Discord mu Daha Kullanışlı TeamSpeak mi?

Seçkin madenci.
Discord
vaster#2123
TEAMSPEAK Mİ DİSCORD MU?
SORUSU TARİHE KARIŞIYOR!

VS-compressor.png

TeamSpeak, Ekim 2001 yılında piyasaya sürülmüş bir sohbet uygulaması. Bu uygulama içerisinde sesli konuşabiliyor, sunucu açabiliyor, oda açabiliyor ve daha bir çok şey yapabiliyorsunuz.

Discord, 13 Mayıs 2015 yılında piyasaya sürülmüş, aynı şekilde o da bir sohbet uygulaması? Peki ya Discord son zamanlarda neden bu kadar popüler oldu? 6 yıl içerisinde ne değişti?

Öncelikle Discord alanında çok başarılı bir uygulama denilebilir, oyunculara birbirinden farklı özellikler sunması, arayüzü, arkadaşlık sistemi gibi bir çok sistem bu popülerliğin arkasında yatan etkenler. Fakat TeamSpeak uygulamasınında küçümsenmeyecek derecede bir kitlesi olduğunu unutmayalım, Dünya genelinde hâlâ TeamSpeak kullanan binler, hatta milyonlarca insan var. Ayrıca TeamSpeak3 hâlâ gelişime açık bir uygulama olacak ki ;

Son güncellemeleri ; 3.2.3 (Client) 13 Şubat 2019 (2 yıl önce)

Evet, gayet güzel değil mi? Üzerinden 2 yıl geçmiş olsa bile 2001'de çıkan bir program için gayet makul bir güncelleme tarihi olmalı, peki Discord'a son güncelleme ne zaman geldi?

Son güncelleme ; 30 Eylül 2021

Discord, TeamSpeak'e oranla daha fazla güncelleme yayınlıyor ve aktifliğini koruyor. Peki ya bunun sebebi nedir?
Çok basit, Discord daha kullanışlı ve elverişli bir uygulama, her alanda TeamSpeak uygulamasından üstün kalıyor, umarız TeamSpeak büyük bir güncelleme ile hepimizi şaşırtır!

Sonuç olarak Discord'un daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz ve size Discord'u öneririz!

Discord uygulaması hakkında bilgi almak için ;

İskeletor.
Discord
Awui#6620
Yani Bana Göre Artık Pek Fazla TeamSpeak Kullanılmıyor İnsanlar Discordu Daha Çok Seviyor Ve Daha Çok Discord’da Aktif.

İyi Forumlar.

Seçkin madenci.
Discord
vaster#2123
Yani Bana Göre Artık Pek Fazla TeamSpeak Kullanılmıyor İnsanlar Discordu Daha Çok Seviyor Ve Daha Çok Discord’da Aktif.

İyi Forumlar.
Evet öyle ki 2021 yılı itibari ile Discord üzerinde 6.7 milyon aktif sunucu, günlük 800.000 bin indirme kazanıyor. Ve şu an Discord'un 120 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Gerçekten başarılı bir proje Discord.

İskeletor.
Discord
Awui#6620
Evet öyle ki 2021 yılı itibari ile Discord üzerinde 6.7 milyon aktif sunucu, günlük 800.000 bin indirme kazanıyor. Ve şu an Discord'un 120 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Gerçekten başarılı bir proje Discord.
Bencede

Elite madenci.
Discord
★ Mathwani ★#4321
Discord gayet başarılı bir uygulama fakat oyunlarda kasmadan en stabil çalışan hala teamspeak. Örnek olarak RP sunucularına optimize edilmesi yada e-spor takımlarının, oyun ekiplerinin hala kullandığı bir program. Kolay kolay bitmez.

Seçkin madenci.
Discord
vaster#2123
Discord gayet başarılı bir uygulama fakat oyunlarda kasmadan en stabil çalışan hala teamspeak. Örnek olarak RP sunucularına optimize edilmesi yada e-spor takımlarının, oyun ekiplerinin hala kullandığı bir program. Kolay kolay bitmez.
Merhabalar Mathwani,

yorumun için teşekkür ederiz, öncelikle dediklerin gayet doğru ve anlaşılır. Fakat Discord'un hâlâ günümüzde performans çalışmaları devam ediyor, TeamSpeak'in Discord'a göre daha az özelliğinin olması TeamSpeak'i performans dostu yapıyor. İşlerin Discord tarafında ise durumlar daha değişik, bilgisayardan bilgisayara göre Discord'un performansı değişiyor.
TeamSpeak'in Roleplay sunucularına optimize edildiği doğru, fakat zaman ile bu durumun aşılacağını ve Discord'un bu azımsanmayacak derece de kitleyi kendi tarafına çekmek için, TeamSpeak'e benzer bir sistem geliştireceğini düşünüyorum. En azından eklenti gibi bir sistem gelebilir. Tabii FPS düşüşü olacaktır ama Discord'a geçen kullanıcılar illaha olacaktır böyle bir olay gerçekleştiğinde. Sonuç olarak TeamSpeak yıllardır piyasa içerisinde bulunan bir uygulama ve sizin de dediğiniz gibi bu uygulama kolay kolay bitmez.

Fakat TeamSpeak'in günümüze ayak uydurabilmesi için bazı yeniliklere başvurması gerektiğini düşünüyorum, öbür sohbet uygulamalarından (Skype bile) çok geri kalan bir uygulama TeamSpeak.

Seçkin madenci.
En iyi cevaplar
3
Discord
Arda Mert Tezel#0001
Her ne kadar discordun saçma sapan politikaları sinirimi bozsa da tercihim discord. her türlü sorunda sorunumu çözmeme yardımcı oluyor.

Elmas madencisi.
Discord
jiko#5327
TS3 ortamı bambaşka bir yerdir. Orada ki arkadaşlıklar,dertleşmeler,oyunlar,turnuvalar bambaşkaydı.Küçüklük dostlarımı orda edindim. Bilen bilir TS3 ortamını.Discord'da tabi ki güzel. Çoğu arkadaşlarım ve çoğu insan Discord kullandığı için şuan bu platformdayım.

Seçkin madenci.
Discord
paradox#6807
Eskiden olsa TS3 derdim ama artık TS3'ün kullanışlı olduğunu düşünmüyorum.