minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Timings raporuma bakarmısınz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Elite madenci.
Discord
Lag olmasına neden olanları söylerseniz sevinirm arkadaşlar.

Kod:
https://timings.aikar.co/?id=02d7490c6eba4d1b869e06970062ed5c

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
SlenderShout#4830
AutoPickup içerisinde gereksiz özellikler var ve ben açıklamasını yapamayacak olsam dahi tecrübelerime dayanarak performans kaybı yaptığını söyleyebilirim. Her hangi bir sistemsel açıklamasını yapacak bilgim yok fakat benim sunucumda performans kaybı yapıyordu, bunu kullanabilirsin, hem Türkler tarafından yapılmış hem de içerisinde lag yapacak gereksiz bir şey yok. https://minecrafttr.com/konu/toplay...-eklentisi-1-8-1-13-all-bugs-fixed.285/page-4

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Attığın timings raporu boyunca TPS 20 imiş, yinede bilmek ister isen huniler ve skriptlerinde ki bir "every 1 minutes" hafif bir lag yapıyor olabilir. Onun dışında bir şey yok. Daha uzun süreli bir rapor atar isen inceleyebiliriz. Sunucun almanya lokasyon değil ise ve lag var ise almanya lokasyona geçebilirsin. Bunun dışında loglarda bir hata da yok ise için rahat olabilir, bir sıkıntı / sorun / problem yoktur.

Seçkin madenci.
Discord
Lockette inventory move event, worldguard ve askyblock un hopper eventleri ile ilgili yavaşlamalar gördüm ama tamamen bunlara bağlamakda doğru değil.
21 onlinede 3900 e yakın entity var lag olması normal. sanırım spawnerde kullanıyorlar. Entity limitlendirmeye gidip biraz rahatlatabilirsin belki işe yarar.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Timings'de birşey göremedim, almanya lokasyonusun olsun o kadar agacım :)

Forumun En Eski Üyelerinden Biri
Discord
EMREOYUN#4190
Timings'de birşey göremedim, almanya lokasyonusun olsun o kadar agacım :)
Abim TPS son kayıtta 15'e kadar gerilemiş. Bu bir sorun. Almanya lokasyon ise daha da sorun. Ve event Entity kısıtlamaya git. Spawnerleri oyuncular adalarında iken çalışmasını ayarla. Rahat edersin. @MaskeliPeder

Bide bazı adaları incelemeye al. Özellikle çok item olanların. Bazı chunklarda çok fazla item var.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Abim TPS son kayıtta 15'e kadar gerilemiş. Bu bir sorun. Almanya lokasyon ise daha da sorun. Ve event Entity kısıtlamaya git. Spawnerleri oyuncular adalarında iken çalışmasını ayarla. Rahat edersin. @MaskeliPeder

Bide bazı adaları incelemeye al. Özellikle çok item olanların. Bazı chunklarda çok fazla item var.

Sondaki düşmeyi bende gördüm fakat büyük ihtimal anlık çok kısa bir düşmedir çünkü ondan öncesinde çok daha fazla entity de 20 TPS de sabit gidebilmiş.

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
aaa arkadaşın makinesi almanya lokasyon,
nasıl olurda lag olur? küçük beynimin daha küçük hücreleri bunu kabul edemiyor, :eek:
o my gosh, How can this be?

bence arkadaş amerika lokasyona gitmeli,
orada hiç lag olmuyormuş, üstelik minibüs ile gezen adamlar lag olmayan sunucu sahiplerine
para bile veriyorlarmış.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
aaa arkadaşın makinesi almanya lokasyon,
nasıl olurda lag olur? küçük beynimin daha küçük hücreleri bunu kabul edemiyor, :eek:
o my gosh, How can this be?

bence arkadaş amerika lokasyona gitmeli,
orada hiç lag olmuyormuş, üstelik minibüs ile gezen adamlar lag olmayan sunucu sahiplerine
para bile veriyorlarmış.

Arkadaşın sunucusunda zaten lag yok, "lag yapan eklentiler var ise söyler misiniz" tarzı bir şey diyor, benim gibi lag olmasa da daha da iyileştirmeye çalışıyor sanırım. Timings hakkında bilgin var mı, inceledin mi bilmiyorum ama TPS sabit 20.

1. Eklentilerin veya haritaların sayısı değil, işlevleri, ne yaptıkları, onların içerisindeki kodlar önemlidir.

2. Konuları kitleyerek, mesajları silerek, üyeleri banlayarak bir sonuca varamayız. Ya da en fazla tek taraflı etik olmayan bir sonuca varırsın.

2. Lokasyonun burada hiç bir etkisi yok. Sadece almanya lokasyon makineler türkiye lokasyon makinelere göre daha kaliteli olduğundan (veyahut türkiye lokasyondaki makineler çok fazla kişiye paylaştırıldığından) lag oluyor / olmuyor. Buradaki etken lokasyon değil. Hiç bir zamanda böyle bir şey iddia etmedim. Lokasyonun bir sihri falan yok. Burada asıl etken arkada olan teknik şeyler.

3. Şimdi üslubu bozulan benim, tartışma çıkaran benim, mesaj kasan benim, batihost düşmanı benim. Yapacaklarınızı beklemekteyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...