Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Tanıtım VDS Nedir? VPS Nedir? Farkları Nelerdir ?

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Herkese Merhabalar Minecrafttr Ailesi Bugünkü Konunuz VDS Nedir ? VPS Nedir ? Farkları Nelerdir Onları Anlattım Haydi Başlayalim. Eğer Bi Hatam Vb Olursa Yorum Atınız.

VDS Nedir ? VPS Nedir ? Farkları Nelerdir ?

5819

VDS Nedir ?

VDS'nin açılımı ( Virtual Dedicated Server ) yani türkçe çevirisiyle ( Sanal Adanmış Sunucu ) anlamina gelir. VDS'in temel mantığı kaynakların kişite özel kaynaklara ayrı bir işletim sisteminde çalışmasıdır.
Kaynaklarran kastım; İşlemci, bellek ve depolama alanıdır. Kaynaklar tamamen kişiye adanmış olduğu için kullanımdaki miktar kaynağınızdan düşerken boştaki kaynak kullanılmak üzere bekletilir. Bu sayede daha etkin ve stabil bir performans hedeflemiş olur.

5820

VPS Nedir ?

VPS'nin açılımı ise ( Virtual Private Server ) yani türkçe çevirisiyle ( Sanal Özel Sunucu ) anlamına gelir. VPS'in temel mantığı ise aynı işletim sistemi üzerindeki kişiye özel olmayan tahsis edilmemiş ortak kaynak kullanımının yapıldığı bir çalışma sistemi.
Ortak kaynaklar yine işlemci,bellek ve depolama alanıdır. Kaynaklar ortak kullanım değerine sahip olduğu için kullanım yaptığınız miktar kaynağınızda düşerken kullanım yapmadığınız miktar bir başka kişinin kullanması üzerine havuzda bekletilir.

5821

VDS Ve VPS Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Temel fark kaynak aktarımı ile alakalı.
VDS'de kaynaklar size tahsis olarak çalışır, VPS'de kullanmadığınız kaynağınız başka VPS'e aktarılması söz konusudur.

Hangisi Daha Performanslıdır ?

Kaynak aktarımını baz alırsak burda; VDS daha performanslı bir sisteme sahip olur.
VPS sistemlerinde ise Optimize Çalışması neticesinde ayni perfirmansı alırsınız.

Hangisi Profesyonel Seviyeye Hangisi Genel Seviyeye Hitap Eder ?

--> VDS sistemleri Fiziksel Sunucunun davranışlarına daha yakın oldukları için Profesyonel olarai görülür.

--> VPS sistemleri ise Genel Seviyeye hitap eder. Bu seviye kavramı genellikle yönetilebilirlik açısından belirtilmektedir.

--> Yönetebilirlik kısmını açarsak VDS sistemlerine Fiziksel Sunucu'da işlemlerinize yaptığınız KVM bağlantısı gibi Virtual KVM gibi sanallaştırılmış ortamlarla direkt olarak müdahale edilir.

--> VPS sistemlerinde ise sadece konsol erişimi gerçekleştirebilir. Konsol Erişiminde cihazın BIOS kısımlarına müdahale edemezken VDS'de BIOS ve diğer işlevleri kontrol edebilirsiniz.

Sonuç Olarak

Sonuç olarak VDS kaynaklarınin sadece kendisine hizmet etmesini isteyen gelişmiş yapıda sanal sunucusunu yapılandırmak isteyen kişilere hitap eder. VPS yönetim kolaylığı daha basit ve hızlı bir yapıda olan işlemlerini yönetim seviyesinde pratikleştiren kişilere hitap etmektedir.
Bünyenizde ki hizmetlerde şuan için VDS kapsamında Windows Serisi işletim sistemleri ve Linux Derlemeleri kurabiliriz.
VPS kapsamındanise OpenVZ sanallaştırma alttapısında kullandığımız için Linuc derlemelerini kurabilmekteyiz. Bu konuda sizin için en çok önemli değişkenlerde arasında yer alabilir. Ve Bunları Araştirak Yazdim Eğer Bi Hatam Vb Olursa Kusura Bakmayın

Son düzenleme:
Seçkin madenci.
Discord
vps'de lagsız bir minecraft server kurmuştum ama vds'lerde lag peki bu neden oluyor

Zzz
Discord
alqnbei#1337
iyi anlatmışsın hll

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Risk almazsan, risk alanlar için çalışırsın.
En iyi cevaplar
1
Discord
Moonshine#0001
Ellerine sağlık.

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord