Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Yedek Sistemi | Video | Otomatikleştirilebilir

Saygı...
Discord
OTOMATİKLEŞTİRİLEBİLİR YEDEK SİSTEMİ
ÖNSÖZ
Selamlar, kendi eski sunucumun üzerinde kullandığım otomatik yedek sistemini herkesin kullanımına sundum.
Anlatım için videoyu seyredebilir, sorun veya problem var ise konunun altına yorum, videoya yorum atabilirsiniz.

Nedir bu yedek sistemi?
Sistem bütün dosyalarda kullanılabilen bir kısayollu ek olarak sıkıştırarak bir yere (bilgisayar içinde) depolamayı yarayan bir sistem.

Sistemi kim geliştirdi, nasıl yaptım?
Sistemin tüm geliştiriciliğini ben yaptım, aslında kolay bir şey olarak gözükebilir evet kolayda ancak yapmak benim tam haftamı aldı, yaparken Ingilizce bilgim pek iyi değildi, Türkçe kaynak bulamadım. Hep çeviri ile işimi çözmeye çalıştım. Şükür, çözdüm de. Sistem hem komplike hem değil :) Basit ama işe yarar.
Sistemi geliştirmemde @babadagi 'nin büyük bir payı var. Kendisine teşekkür ederim.

Mantığı?
Sistem şu şekilde çalışıyor;
Sunucu kapanmalı. (/stop)

1 dakika beklenecek.
yedekle.bat çalışacak.
yedekle.bat tüm dosyaları sıkıştırıp seçilen dizine gönderecek.
baslat.bat (sunucu başlatma dosyası) bu işlemler sırasında 200 saniye (düzenlenebilir) bekleyecek.
Döngü en başına alınacak.

Eklenebilecekler?
Yedekler otomatik olarak bulut sunucuya yüklenebilir. (mega.nz veya GoogleDrive istemcisi kullanılabilir.)
Makine üzerinden sunucu otomatik olarak belirli bir saatte kapatılabilir.
Disk tasarrufu için 10 yedek olunca otomatik olarak eski yedekler silinebilir. Bu şekilde bulut sunucuda dolmaz.

ANLATIM VİDEOSU:

Son olarak, dediğim gibi sistem geliştirilebilir. Önerilerinizi ve/veya yaptıklarınızı görmek isterim.
İyi forumlar...

Muzlar dünyayı istila edecekmiş!
Discord
Harika bir çalışma, eline sağlık.

Saygı...
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Efsane! , Yalnız 1 dakika şeysi olmasa daha iyi olurdu bence.
İyi Forumlar!​

Elite madenci.
Discord
Anlattığının aynısı EasyBackup adlı plugin yapıyor + Yeni özellik eklemişler FTP özelliği ile kendi bilgisiyarınada sunucuyu kapatmadan yedek alabilme imkanı tanımışlar baya bi kullanışlı bir plugin

Saygı...
Discord
Anlattığının aynısı EasyBackup adlı plugin yapıyor + Yeni özellik eklemişler FTP özelliği ile kendi bilgisiyarınada sunucuyu kapatmadan yedek alabilme imkanı tanımışlar baya bi kullanışlı bir plugin
Bunda hiçbir kayıp olmuyor.
Ama o yedekte hasar görmüş dosyalar olabilir.
Çünkü hiç kapanmadan yapılıyor yedekleme.

Seçkin madenci.
Discord
Başarılı bir konu olmuş.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Faydalı bir konu olmuş başarılar

Saygı...
Discord