minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Paylaşım Roblox | Tek Sınır Hayallerin

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Koray#2589
yEJb2M.png

kb7VY7.png

Roblox David Baszucki ve Erik Cassel tarafından 2004 yılında yapılmış ve "Dynablocks" adlı beta sürümünü 2005 yılında yayınlanmıştır. Hemen yeniden adlandırılmıştır ve sitesi 2006 yılında yayınlanmıştır. Adı Robot ve Blok kelimesinin birleşiminden gelmektedir. Ayrıca Roblox 8-18 yaşındaki kişileri hedefleyen bir MMOG oyunudur. Oyunda kullanıcılar diğer kullanıcıların girebileceği çeşitli şekillerdeki blokların rengini ve boyutunu değiştirerek sanal dünya'larını oluşturabilmektedirler.

3.png

Oyunda eskiden Ticket ve Robux olarak iki para birimi vardı, fakat 2016 yılının başlarında Ticket oyundan kaldırılarak sadece Robux kullanımda kaldı.

DevEx Robux'u gerçek paraya dönüştürme para sistemine verilen isimdir. Kullanılabilmesi için OBC Özel üyeliğine,100,000 Robux ve onaylanmış email adresine sahip olması gerekir.

5.png

Roblox'ta 3 çeşit özel üyelik vardır.

1. Builders Club vip1.png

2. Turbo Builders Club vip2.png

3. Outrageous Builders Club vip3.png

4.png

Oyuncular Roblox Studio programında Blokların şekillerini değiştirip, büyütüp, kopyalayıp istedikleri şekilde oyun yapabilmektedir. Oyuncular Lua ile kodlayıp oyunlarını daha iyi yapabilmektedirler. Ayrıca Lua ile oyunda kullanmak üzere pluginlerde yapılabilmektedir.

6.png

GBWLgy.jpg

"Emre"dersiniz.
Discord
Emre#0001
Elinize sağlık :)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Koray#2589
Risk almazsan, risk alanlar için çalışırsın.
En iyi cevaplar
1
Discord
Moonshine#0001
Harika anlatım, elinize sağlık.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
builders clubların kalktıgını biliyorum oyun hakkında aşırı pahalı diyebilirim hem pahalı hemde pek bişey alamazsınız oyunlarda + olarakda basit bir kodlama dili kullanıyor yani kendinize oyun yapmak o kadarda zor değil. internetdeki videolarla bile güzel bir oyun çıkarabilirsiniz ve anlamadıgım şekilde robloxdaki şeylere hayvan kadar para veren var robloxun developer sitesinde görmüşdüm. 1 siparişde karakter menüsü istemişdi adam ve karşılıgında sanırım 30 40 euro vericekdi (belki 60 70de olabilir)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Koray#2589
builders clubların kalktıgını biliyorum oyun hakkında aşırı pahalı diyebilirim hem pahalı hemde pek bişey alamazsınız oyunlarda + olarakda basit bir kodlama dili kullanıyor yani kendinize oyun yapmak o kadarda zor değil. internetdeki videolarla bile güzel bir oyun çıkarabilirsiniz ve anlamadıgım şekilde robloxdaki şeylere hayvan kadar para veren var robloxun developer sitesinde görmüşdüm. 1 siparişde karakter menüsü istemişdi adam ve karşılıgında sanırım 30 40 euro vericekdi (belki 60 70de olabilir)
Dostum bu bir oyun yapma konusu değil. Lütfen konu içeriğini doğru takip et.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Koray#2589
Seçkin madenci.
Discord
ChefEternal#1780
Elinize sağlık süper anlatım :cool:

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
oyun yapma konusu olsun olmasın ben fikirimi sundum oyun aşırı kötü robux denilen şeyde pahalı 1ksı 60 tl ve alıcagın şeylerde iyi şeyler olamaz (iyi oyunlarda) ve konudada yanlış anlatım var builders club kalkmadımı ? yerine premium geldi(1 ay önceden hatırlıyorum)

Son düzenleme: