Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
PlatonMC

1.16'nın Dünya Geliştirmeleri

5510
Minecraft 1.16, bu yıl çıkacak fakat henüz resmî olarak ön sürümler yayınlanmaya başlamadı. Fakat görüldüğü üzere Mojang, bu sürümü çoktan geliştirdi ve bu özellikleri topluca ekleyip ön sürümlerde hata düzeltmelerine ağırlık verecek gibi duruyor.
5511
Nether Gelişiyor
Minecraft 1.16 sürümü ile beraber ruh kumu vadisi, nether wart kırmızı ormanı ve nether wart mavi ormanı eklenecek. Nether biyomuna eklenecek olan bu 3 biyomda fosiller, ruh toprağı, bazalt, çeşitli yapılar, ağaçlar ve daha fazlası yer alacak. Piglinler tarafından inşa edilecek bazı yapılar sizleri karşılayacak. Çeşitli mağaralar ve ilginç yapılar yer alacak bu biyomlarda sizleri ilginç anlar bekliyor olacak. Bununla beraber nether wart tohumu, kemik bloğu, ruh kumu gibi eşyalar bu biyomlarda da yer alacak.
Dağ Güncellemesi
2020 yılında çıkacak olan Minecraft 1.16 ile beraber dağ güncellemesi eklenmeyecek. Dağ güncellemesinin 1.17 ile beraber 2020 yılı sonunda geleceği resmî kaynaklar tarafından doğrulanmıştır. Dağ güncellemesi ile beraber dağ keçilerinin geleceği biliniyor. Bununla beraber dağa tırmanmaya çalışan inatçı keçiler görmemiz de mümkün olacak. Bununla beraber dağ güncellemesi ile beraber dağda birçok yenilikler yapılacaktır.
 

Üst