Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Rehber Alan Adı (Domain) Bağlamak ÖRNEK: (play.sunucum.com)

MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606
Herkese selam,
Ben Batıhost'tan Kadir. Bu tanıtım konumda sizlerle, alan adımızı oyun sunucumuza bağlayacağız.

Öncelikle, bizden aldıysanız, alan adınızın bir "Yönlendirme ve Tanıtım" sayfası olması gerekir. Bu yönlendirme ve tanıtım sayfasına giriyoruz:
Domain sonuna ekleyerek directadmin giriş sayfasına girebilirsiniz.

Kendi hosting (Yönlendirme ve Tanıtım Sayfası veya Hosting paketi ile de girebilirsiniz.) ürün bilgilerinizle (Müşteri Paneli > Ürün Detay) buraya giriş yapabilirsiniz.

2769
2770
2771
...ve işlem başarılı. DNS sunucularının güncellenmesi 10-15 dakikayı bulabilir. Fakat olağanüstü durumlarda DNS sunucuları arasındaki iletişim sebebiyle aktif olması bazen 12-24 saate kadar uzayabilir.

Resimde belirtildiği gibi, ilk kutucuğa istediğiniz öneki yazıyoruz (play, mc, oyna vb...). İkinci kutucuğa ise sunucunuza dair sayısal IP adresini yazıyoruz.
[!] Bu işlemi "A" kaydının satırında yapmayı unutmayın.

DNS sunucularını kontrol etmek için adresini kullanabilirsiniz.

Eğer kendi makinenizden bağlanamıyorsanız ama sitesinde ip leri görebiliyorsanız, lütfen kendi yin.

2772

Bu konuda biz destek vermiyoruz. Hosting yetkililerine başvurup destek isteyebilirsiniz. Normal şartlar altında ya kendileri bağlarlar ya da DNS yönetim paneline yönlendirirler. Bu panelde A kaydı ile, bu rehberdeki işlemleri yaparak yönlendirebilirsiniz.