MinecraftTR 2,049 Konusu 11,718 Mesajı ve 3,520 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye

Rehber antiddos - ultimate bot guardian - genel ve bir o kadar geniş kullanım ve nasıl yapılır konusu

babadagi 

Who let the dogs out!
Master of Mad
Katılım
28 Mayıs 2018
Mesajlar
616
En iyi cevaplar
3
Tepki puanı
1,105
antiddos isimli program herkesin bildiği ve seninde eğer bilmiyorsan şimdi öğrenebileceğin gibi oldukça etkili bir koruma programı.

programın genel mantığı verdiğin ip listesini baz alarak ip leri engellemek veya izin vermek.

batihost olarak biz antiddos'u izin verme modunda Türkiye ip lerine izin vererek çalıştırıyoruz, böylece size bot atacak kişiler yurtdışı ip lerinden bot girmiyor, yinede arada Türkiye ip lerinden atılan bir kaç tane bot girmeye devam ediyor, onları da sizin bulup istisna listesine eklemelisiniz.

Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken bir iki kural var. Bunları yaparsanız programı yanlış kursanız dahi uzak masaüstünüze ulaşabilirsiniz.

 • Kurulumdan sonra gelen restart edelim mi sorusuna hayır demelisiniz. Eğer evet derseniz, bir sonraki çalıştırma da antiddos bloklama modunda çalışacağından makineye giremezsiniz.
 • Tools > Options sayfasından Açılışta Bloklama ve Windows ile birlikte başlama özelliklerini devre dışı bırakın.
 • Aşağıdaki resimdeki ilk 2 seçenek.

  mstsc_2018-08-03_00-11-22.png
 • program direk block modunda çalışacağından ve buda dns sunucularıyla erişimi keseceğinden internete bağlanmanızı engelelyecektir. CTRL + E tuşuna basıp, istisna modunu açınız, sonrasında CTRL + D ile istisna sayfasına gelip, HTTP, HTTPS kutularını işaretleyiniz.
  mstsc_2018-08-03_00-18-33.png
CTRL + D tuşuna bastığımızda aşağıdaki ekranı göreceksiniz, buradan kutuları aşağıdaki şekilde işaretleyin. Ek olarak her şekilde uzak masaüstüne bağlanmanızın engellenmemesi için 3389, 3390 portlarınıda eklemeniz gerekebilir, bu tamamen size bağlı. Aşağıda nasıl yapıldığı izleyin.
2018-08-03_00-23-28.gif
Şimdi programa kullanacağı ip leri vermemiz gerekli, bu ip leri izin verme (ALLOW) modunda vereceğiz.
Öncelikle bu adres 'den Türkiye ip'lerinin olduğu dosyayı indirin. (ek olarak Azerbaycan burada) Eğer isterseniz diğer ülkelerin ip adreslerini bu adresten indirip, diğer dosyanın içeriğine göre düzenleyip ekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken dosyadaki ip adreslerinin başında Deny from eklemek.

Ctrl + N tuşuna basarak (Tools menüsünden Configure Ip List...) İp penceresini açın, Allow Mode yuvarlağını işaretleyin ve Sol menüden import seçin, indirdiğiniz dosyayı işaretleyip OK düğmesine basın, aşağıda tüm ip adreslerini görmelisiniz, burada diğer ülke ip lerini import ederken gelen pencereden Clear seçmemelisiniz.​
2018-08-03_00-46-37.gif

bu işlemden sonra son olarak yapmanız gereken ilk düğme ile programı enabled olarak çalıştırmak.

BOT korumanız çalışmaktadır, bundan sonra sunucuya Yurt dışından BOT atamazlar.

______________________________________________________________​
ek ip uçları:​

 • yogun bot saldırılarında bağlantı listesi çok yogun güncellenir ve makineyi yavaşlatır, üstte en sondan ikinci düğme ile veya CTRL + S düğmesiyle listelemeyi durdurun. (list/stop listing)
 • bazen yeni ip leri görmeniz gerekebilir, CTRL + C ile listeyi temizleyin.
 • eğer programı blok modunda kullanmak istiyorsanız tools menüsündeki list update manager adresindeki pencereye girip bu adresi verin, bu adres 2019 Aralık ayına kadar geçerli ve dünyadaki tüm zararlı adresleri içeren sürekli güncellenen bir siteden alınmaktadır. %75 zararlı ip leri engelleyecektir. Aynı listeyi peerblock isimli programda da kullanabilirsiniz, antiddos'a göre daha az sistem kaynağı kullanır.
 • programın kurulumu ile ilgili 2 video muz https://www.youtube.com/channel/UCS_HSagyfmOkHsr31SIUXmA adresinde, izleyin.
 

LifeMCServer

Vatandaş
Katılım
31 Mayıs 2018
Mesajlar
189
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
329
AntiDDoS SpeedTest'de internet hızını aşırı derecede yavaşlatıyor nedense. Sırf bu yüzden sildim. Zaten AntiDDoS'u bot için kullanmıyordum, bot içinde önermiyorum. Adından belli zaten ne için kullanılacağı.

PeerBlock daha hızlı bir uygulama bana göre. Programı söylediğin an araştırıp kurdum, gaza gelip bir de subscriber aldım :D Konunun en altına koyduğun listenin adını söylermisin, lists sayfasından bakacağımda.

Bu arada dolar 5 tl olmuş sonumuz kötüye gidiyor, bir de üstüne vergiler de geldi mi tam oldu. Neyse güzel konu olmuş yinede, farklı programlar için daha iyi rehberler bekliyoruz ;)
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

babadagi 

Who let the dogs out!
Master of Mad
Katılım
28 Mayıs 2018
Mesajlar
616
En iyi cevaplar
3
Tepki puanı
1,105
antiddos u kullanıp, kullanmamak kullanıcının tercihleri sonucunda karar vereceği bir kavram. bence yeni başlayanlar ve bot sorunundan muzdarip olanlar mutlaka denemeli.

mesajındaki yavaşlatıyor uyarısı herkes için geçerli değil.

oradaki listeyi https://www.iblocklist.com adresinden aldım, peerblock'un kurulum amacı zaten kötü ip sahiplerinin makineye erişmemesini sağlamak, o liste benim ücretli hesabımdan ama herkes kullanabilir şekilde yayınlanabiliyor. sende my list sayfasından kendi listeni oluşturabilirsin. liste içerisinde aşağıdaki ip blokları toplanmış şekilde. 650 milyondan fazla ip olması lazım. küçük olduğundan hızlı çalışıyor, diğer yandan salak bir bot sorunu içinde 650 milyon ip yi eklemek mantıksız. sen farklı listeler oluştur, kullan. (bu detayları bilmeyenler için verdim, bunları ben zaten biliyordum babadagi dediğini duyar gibiyim. ;) )


cruzit web attacks
adservers
malc0de
Palevo
ZeuS
DROP
ads
spyware
proxy
badpeers
Microsoft
spider
hijacked
dshield
forumspam
webexploit
iana-reserved
iana-private
iana-multicast
Proxies
Prime
Malicious
Piracy Related
 

BayMiner

Vatandaş
Katılım
18 Haziran 2018
Mesajlar
121
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
30
Böyle programlar bir limitten sonra vdsyi kapatıyormuş bu doğrumu?
 

babadagi 

Who let the dogs out!
Master of Mad
Katılım
28 Mayıs 2018
Mesajlar
616
En iyi cevaplar
3
Tepki puanı
1,105
eğer sunucuna ip adresini DHCP üzerinden veriyorsan 12 saatlik kiralama süresi sonunda yeniden ip alınamadığı için ip sahipsiz kalıyor, sende benim lan bu ip demediğin için ip yi kaybediyorsun. Bize destek açıp Antiddos kurulu, 12 saat sonunda vds 'e giremiyorum dersen gerekli önlemi alırız.

TR Lokasyon makineler de bu dediğim hiç bir zaman olmaz.
 

Hamza_Eser

Vatandaş
Katılım
3 Kasım 2018
Mesajlar
25
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
3
Peki Bu Programin İndirme Lin kinide Atarmısınız Yanlışıkla Başka Program İndirebiliriz :D [Bunu Ben Yaparım :D]
 

CAN147

Vatandaş
Katılım
21 Ağustos 2018
Mesajlar
18
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
6
@babadagi Erkan abim turkiye ip adresleri kısmı patlamış sanırım htaccess'e ulaşamıyorum (Türkiye)
 
Üst