Batihost.tc - 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)

MinecraftTR 3,236 Konusu 18,525 Mesajı ve 5,582 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Ulaş

★ Tanınmış Kişi ★
Konu Sahibi
11 Haziran 2018
71
65
396
Sakarya
www.ulasdemirci.com
EXP
75.9
2 İki Faktörlü Kimlik Doğrulama
İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), iki farklı adım ile kimliğinizi ispatlayabileceğiniz bir güvenlik yöntemidir. Aslında gündelik hayatımızda sık sık kullanıyoruz. Örnek verecek olursak, kredi kartı kullanarak yaptığımız ödeme işlemlerinde kartın yanı sıra PIN, imza veya kimlik kullanıyoruz.

2FA sistemini aktifleştirmek için telefonunuzda bir adet doğrulayıcı uygulaması bulunmalıdır. Biz bu konumuzda bunun için Google Authenticator uygulamasını ele alıyoruz.

İlk olarak yapmanız gereken, batihost.tc internet adresine girerek güvenlik kategorisine giriş yapmaktır. Daha sonrasında ise 2-Factor Authentication adı altında bulunan yeşil renkli "Enable 2-Factor Authentication " butonunu kullanarak işlemlere başlıyoruz.

Ekranın sol kısmında bir QR kod sistem tarafından oluşturulacaktır.
Google Authenticator uygulamasına girerek ekranda sağ alt kısımda bulunan + simgesine basıyor "Scan a Barcode" Türkçe olarak ise "Barkod Tara" seçeneğini seçerek ekranımızda daha öncesinden oluşmuş olan barkodu taratıyoruz.
Uygulama barkodu taradıktan sonra ekranda batihost.tc için giriş kodunuz oluşacaktır, bu kodlar sürekli olarak yenilenip değişmektedir.
Telefon ekranınızda o anki doğrulama kodunuzu batihost.tc adresinde QR kodunun sağ tarafında bulunan kutucuğa girerek onaylıyoruz.
Böylelikle hesabınız 2FA korumasını aktifleştirmiş olacaktır, herhangi biri veya siz hesabınıza giriş yaparken telefonunuzda olan uygulamadan doğrulama kodlarını alarak kodları istenilen kutucuğa girmeniz gerekecektir.batihost.tc adresine giriş yaptıktan sonra güvenlik kısmına giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda sağ tarafta daha önceden aşina olduğumuz 2FA kısmı bulunacaktır. Orada boş kutucuğun içerisine telefonunuzdan aldığınız doğrulama kodunu girerek "Disable 2-Factor Authentication" yahut "2 Faktörlü Doğrulamayı Kapat" benzerinde olan butona bastığınızda kapatılacaktır.