minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Batihost.tc hakkında bilmedikleriniz!

Seçkin madenci.
Discord
AlperenTR#5977
Merhabalar insancıklar,

Batihost.tc belki duymuşsunuzdur.
Belki de duymamışsınızdır ama hiçbir önem arz etmiyor.
Çünkü şimdi size olayı açıklıyorum. Olaya geçelim aynen böyle oldu.

Soğuk bir kış günüydü bla-bla şaka ediyorum. Artık konuya girelim.

Batihost.tc sizlere ne sunuyor bundan bahsedeyim.
Ücretsiz bir sunucu kurmanıza imkan sağlıyor.
Eğer önceden hiç sunucu kurmadıysanız. Benim neden sunucum yok diye iç geçiriyorsanız.
Batihost.tc tam size göre. Eğitim kampı gibi düşünülebilir.
Şimdi belki de diyorsunuz ki yabancı siteler var zaten neden batihost.tc kullanayım.
Öncelikle Türk firması tarafından hayata geçirilmiş bir proje. Ayrıca Ping Seviyesi diğer ücretsiz sahip olduğunuz,
sunucular gibi değil. Gerçekten kaliteli sunucular kullanılmış.
Rahat bir şekilde destek alabilirsiniz.
Sorunlarınızı gerek forum gerekse destek kaydı oluşturarak kolayca çözebilirsiniz.
bunun gibi pek çok olumlu özellik sayılabilir lafı uzatmayayım.

Hesap Ayarlarında başlayalım.

Sol tarafta şifrenizi değiştirmeniz için bir alan bulunuyor.
Sağ üst tarafta Diğer bilgilerinizi ve dil seçeneği yer alıyor.
Onun hemen altında ise E posta güncellemesi yapmanız için bir alan sağlanmış.

Tekrar dile getireyim. Herhangi bir sorunda Forumdan veya Batihost destek bildirimi ile TÜRKÇE bir şekilde hızlı ve kolayca destek alabilirsiniz

1837

Sunucu listeniz burada yer alıyor.
Port neydi ya? demeden hemen kopyalayıp reklamınızı yapabilirsiniz.

Hızlıca sunucu ne durumda diye bakmak isterseniz,
Anlık bellek tüketimi ve işlemci (CPU) tüketimini görebilirsiniz.

İsim yazan yere bende, WordOfCave yazan yere tıkladığınızda sunucunuz ile ilgili detaylı bilgi alabilir.
Konsolunuzdan sunucunuzu yönetebilirsiniz.

Detaylı bilgilendirmeyi bir sonraki fotoğraflarda yapacağım.

1836

Hesap Güvenliği kısmında dilersek iki aşamalı doğrulama yapabiliyoruz.

iki aşamalı doğrulama nedir ? diye sormadan söyleyeyim.
iki aşamalı doğrulama bir güvenlik sistemidir.

Akıllı telefonlarınızdan Android için PlayStore IOS için ise AppStore'dan "Authenticator" isimli uygulamayı indiriyorsunuz.
Doğrulamayı aç butonuna tıkladığınızda size bir karekod veriyor bu karekodu telefonunuza okuttuğunuzda iki adımda doğrulanıyorsunuz : )
Şifreniz ele geçirilse dahi heçkırlar sisteme giriş yapamıyorlar.

Batihost.tc'ye her girişinizde telefonunuza bir onay kodu gelecek Authenticator uygulaması vasıtasıyla bunu kodun istenildiği alana giriyorsunuz.
vee giriş başarılı!

ARTIK KORUNUYORSUNUZ!
(Korunmak önemlidir arkadaşlar bir anlık işler için başınız yanmasın.)

1838

Geldik Sunucunun beynine
buradaki konsoldan oyuna komutlar gönderebilirsiniz.

Ek olarak;
Başlat >
Sunucu Kapalı ise başlatır.
Yeniden Başlat > Sunucuyu yeniden başlatır.
Durdur > Sunucuyu normal bir şekilde durdur.
Zorla durdur > sunucuyu anında kapatır eklentilerin kapanmalarını beklemeden.
butonları mevcuttur bunlar size kolaylık sağlayacaktır.

Aşağıdaki Grafiklerden;

Sol taraftan Bellek kullanımını
Sağ taraftan işlemci kullanımını öğrenebilirsiniz.

1839

Dosya yöneticisinde Eklentilerinizi sunucunuzun bütün ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Logs:
Sunucuda olan herşeyi kayıt eder.
Plugins: Sununuzdaki eklendilerin buluduğu yer.
World: Dünya : ) Yeni dünya yüklemek için Filezilla kullanmanızı tavsiye ediyorum.
filezilla kısmında nasıl yükleyeceğinizi anlattım.
Banned-players: Sunucudan engellediğiniz oyuncuların listesi bunu silerseniz sunucudaki tüm banlar kalkar (Kalkanları indirin beyler dostuz!)
banned-ips: Sunucudan ip adresini engellediğiniz oyuncuların listesi.
bukkit.yml: Sunucu için minik ayarlamalar yapacağız bir yer.
commands: pek önemli değil
eula: pek önemli değil
help: pek önemli değil
ops: sunucunuzda op verdiğiniz kullanıcıları listeler. dilerseniz op seviyelerini buradan ayarlayabilirsiniz.

Server.jar: sunucunuz yapıtaşı spigot. Sürüm olarak standart 1.13 geliyor
Sürüm değiştirmek için bu dosyayı değiştirmeniz gerekiyor. Sunucu kapalıyken! (Yedek almayı unutmayın)
bu siteden indirdiğiniz dosyayı dosya gönder butonuna tıklayarak yüklüyorsunuz.
eski .jarı ise kesinlikle silmelisiniz. ismini öncekiyle aynı yapın uğraşmak istemezseniz.

server.properties: Sunucu için minik ayarlamalar yapacağız bir yer.
Eğer sunucunuz crackli bir sunucu olmasını istiyorsanız server.properties içindeki online-mode=true > online-mode=false olarak değiştirin

spigot.yml: Sunucu için minik ayarlamalar yapacağız bir yer.

whitelist.json: sunucunuz bakımdayken sunucuya kimlerin girebileceğini listeler.
whitelist açmak için /whitelist on
whitelist kapatmak için /whitelist off
giriş izni vermek için /whitelist add k.adı
giriş izni kaldırmak için /whitelist del k.adı

Nether ve end'i kullanmak istemezseniz
Netheri kapatmak için; server.properties > allow-nether=true > allow-nether=false
End'i kapatmak için; bukkit.yml > allow-end: true > allow-end: false
yapmanız yeterlidir.

1840

Eğer burdan plugin yüklemeye veya düzenlemeye üşeniyorsanız filezilla vb. programlar ilede giriş yapabilirsiniz.

SFTP Bilgilerine ulaşmak için; Ayarlar > SFTP Bilgileri
Kişiye özel bilgilerdir paylaşmayın!

1841

Filezilla giriş:
Protocol'ü SFTP yapmayı unutmayın!
Şifre size mail ile gelen şifre ile aynıdır!
En son bağlan dediğinizde bağlanırsınız
Tekrar aynı işlemleri bir daha yapamıza gerek yoktur.
1. oktaki kutuda aşağı bakan oka tıkladığınızda hızlı giriş ile erişim sağlayabilir dosyalarınız burdan
düzenleyebilir, yükleyebilir, silebilirsiniz.

Plugin Yüklemek için;
Bukkit veya spigotmc sitesinden yüklemek istediğiniz eklentiyi bilgisayarınıza indirin.
sunucunuzu kapatın
plugins klasörünün içine sürükleyin.
ardından sunucunuzu başlatın.

Harita yüklemek için;
Haritanızı ana dizine sürükleyin.
ardından oyun içinden /mv import normal haritaismi yazın.
/mv tp haritaismi ile haritanıza gidebilirsiniz.

1842

Burda kendi giriş bilgilerinizi vermeden panele ortak ekleyebilirsiniz.
Gerekli gördüğünüz izinleri verebilir kullanmasını istemediğiniz özellikleri devre dışı bırakabilirsiniz!

1843

Buradan sunucunuza istediğiniz gün istediğiniz saatle istediğiniz komutu otomatik olarak göndermesini sağlayabilirsiniz.
boşlukta * yaptığınzı zaman tüm günleri seçer!

1844

Veritabanı ile sunucunuz yükünü azaltabilir sunucunuzu websitenize bağlayabilirsiniz.
şifre kısmı gizli görünmektedir üstüne bir kez tıkladığınızda açılır.

1845

Mysql'e ulaşmak için

giriş yaptıktan sonra bu sayfa karşımıza çıkıyor bizim işimiz önceki fotoğraftaki veritabanı yazan yerle
burdada onu buluyoruz. hiçbir şey bağlı olmadığı için boş gözüküyor eğer bir plugininiz bağlarsanız burada tablo oluşacaktır.

1846

Benden şimdilik bu kadar eksik bir şey görürseniz söyleyin ekleyeyim. gözden kaçırmış olabilirim.​

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Bunu görünce panelli sunucu açasım geldi. 2 Aşamalı Doğrulamada'dan tut, Ortak Eklemeye, Panel'den MySQL veritabanı oluşturmaya ve zamanlanmış görev eklemeye, bunlara ek olarak hesap API'sine kadar her şey mükemmel olmuş. Benim ilk baktığım hali İngilizce idi, pek inceleyemedim (ufak bir göz gezdirdim öyle). Konuda çok güzel anlatmışsın baştada dediğim gibi panelli sunucu açasım geldi. :D

Bir de panelden plugin kurulabiliyor, güncellenebiliyor ise, java argümanları en azından seçenekler olarak düzenlenebiliyor ise, bungeecord ile ilgili ufakta olsa bir kaç ayar veya kolay kurulum var ise tadından yenmez. Muhteşem bir proje. Standart kullanıcılar için uzak masaüstüdür cart curt uğraşmaya gerek kalmaz. Panelden gir her şeyi yönet tarzı. Benden yardım isteyen sunucu kuramayan arkadaşlara önermelik tam. :D Arkadaşlarınla oynamak için de ideal olabilir tabii. Batihost uzun zamandır slotlu sunucu satıyordu zaten fakat panelleri böyle değildi ve ayrı bir proje değildi sanırım.

Batihost'un son zamanlarda bu tür projelere girişmesi iyi oldu. Komisyonların kaldırılması da çok iyi bir değişiklikti mesela. Batihost'la alakası var mı gerçi bilemiyorum onun ödeme sistemi ile anlaştıkları firma ile alakalı sanırım, ama sonuç olarak hizmet kalitesinde artış oldu, yeni projelere girişildi. Buda pozitif etkiledi. İsmini vermek istemediğim demek isterdim fakat zaten Türkiye uzantısı kapandı artık da fazla kullanılacağını sanmıyorum; o zaman İsmini vereyim Nitrado Türkiye'de kapandı (Türkçe dil desteği kalktı, TL ile alma hala duruyor fakat dolardan direkt çeviriyor ve daha pahalı), oradaki açığı doldurur bu panelli sistem, çok benzer çünkü. Ha bir de şey var dı Nitrado'da, Chunk fix sistemi ve loğdaki hataları / uyarıları gösteren bir sistem de vardı panelden yapılan. Nitrado gibi bir sistem kurulabilirse cidden iyi tutar yerini alabilir.

Sonuç olarak ben beğendim. Güzel bir proje. Devam edin. Panelli satarken eski sunucuları da unutmayın ama. İlk sunucu aldığımda gelen paketi hatırlarım, bir tane eklenti ile basit te olsa o zamanlara göre yeterli bir panel vardı diye hatırlıyorum. Nitrado'dan geçtikten sonra çok sorun yaşamıştım. Şimdi bilgilendik programlara dilleri öğrendik yazılım hakkında bilgilendik tabii, şimdi bunlar hiç bir şey. :D @babadagi

Seçkin madenci.
Discord
AlperenTR#5977
Bunu görünce panelli sunucu açasım geldi. 2 Aşamalı Doğrulamada'dan tut, Ortak Eklemeye, Panel'den MySQL veritabanı oluşturmaya ve zamanlanmış görev eklemeye, bunlara ek olarak hesap API'sine kadar her şey mükemmel olmuş. Benim ilk baktığım hali İngilizce idi, pek inceleyemedim (ufak bir göz gezdirdim öyle). Konuda çok güzel anlatmışsın baştada dediğim gibi panelli sunucu açasım geldi. :D

Bir de panelden plugin kurulabiliyor, güncellenebiliyor ise, java argümanları en azından seçenekler olarak düzenlenebiliyor ise, bungeecord ile ilgili ufakta olsa bir kaç ayar veya kolay kurulum var ise tadından yenmez. Muhteşem bir proje. Standart kullanıcılar için uzak masaüstüdür cart curt uğraşmaya gerek kalmaz. Panelden gir her şeyi yönet tarzı. Benden yardım isteyen sunucu kuramayan arkadaşlara önermelik tam. :D Arkadaşlarınla oynamak için de ideal olabilir tabii. Batihost uzun zamandır slotlu sunucu satıyordu zaten fakat panelleri böyle değildi ve ayrı bir proje değildi sanırım.

Batihost'un son zamanlarda bu tür projelere girişmesi iyi oldu. Komisyonların kaldırılması da çok iyi bir değişiklikti mesela. Batihost'la alakası var mı gerçi bilemiyorum onun ödeme sistemi ile anlaştıkları firma ile alakalı sanırım, ama sonuç olarak hizmet kalitesinde artış oldu, yeni projelere girişildi. Buda pozitif etkiledi. İsmini vermek istemediğim demek isterdim fakat zaten Türkiye uzantısı kapandı artık da fazla kullanılacağını sanmıyorum; o zaman İsmini vereyim Nitrado Türkiye'de kapandı (Türkçe dil desteği kalktı, TL ile alma hala duruyor fakat dolardan direkt çeviriyor ve daha pahalı), oradaki açığı doldurur bu panelli sistem, çok benzer çünkü. Ha bir de şey var dı Nitrado'da, Chunk fix sistemi ve loğdaki hataları / uyarıları gösteren bir sistem de vardı panelden yapılan. Nitrado gibi bir sistem kurulabilirse cidden iyi tutar yerini alabilir.

Sonuç olarak ben beğendim. Güzel bir proje. Devam edin. Panelli satarken eski sunucuları da unutmayın ama. İlk sunucu aldığımda gelen paketi hatırlarım, bir tane eklenti ile basit te olsa o zamanlara göre yeterli bir panel vardı diye hatırlıyorum. Nitrado'dan geçtikten sonra çok sorun yaşamıştım. Şimdi bilgilendik programlara dilleri öğrendik yazılım hakkında bilgilendik tabii, şimdi bunlar hiç bir şey. :D @babadagi
Senin dediğin gibi bungeecord kolay bağlantı, otomatik sunucuları bağlama, anında hazır paket kurma gibi şeyler eklense mükemmel olacak seninle aynı fikirdeyim. :)

MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606
batihost bir yemek mi, nasıl bir başlık bu yaaa?

Seçkin madenci.
Discord
AlperenTR#5977
Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
enin dediğin gibi bungeecord kolay bağlantı, otomatik sunucuları bağlama, anında hazır paket kurma gibi şeyler eklense mükemmel olacak seninle aynı fikirdeyim

bu söylediklerin ancak topluluk ile mümkün,
destek gelirse yapılabilir, sonuçta gönüllü olarak yaptığımız bir işe birde destek, paket, hazır paket bıdı bıdı sı eklersek, asıl müşterileri ıskalarız.